Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Magamhoz vettem három aranyhal...

Magamhoz vettem három aranyhalat, kibirják két hónapig kicsi helyen?

Figyelt kérdés

Magamhoz vettem 3 db aranyhalat mert a gazdájuk macskának akarta kidobni őket....

Ma elszaladtam egy akváriumért és egy levegőztetőért, de sajnos az akvárium csak kb 20 literes.


Utánna olvastam most, hogy nagyon nagy hely kell ezeknek a halaknak.


Helyzet az, hogy szívesen megtartanám őket, viszont kb két hónap múlva lesz nálunk egyébként is felújítás és így jött az ötlet, hogy akkor vennék nekik egy nagy akváriumot, amit aztán a falba tennék be így elegáns megjelenésük lenne, ilyen nagy akváriummal.


Nem tudom, hogy kibírják e két hónapig ilyen kicsi helyen szegény halak?



#aranyhal #7-9 cm
tegnap 21:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Mindenképpen jól cselekedtél :)

De semmi garancia sajnos, hogy 2 hónapot kihúznak, de mindenképpen próbáld meg.

tegnap 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem ki de a biztonság kedvéért ha aggódsz menj be egy kisállatkereskedésbe és kérdezd meg! Ők értenek ezekhez
tegnap 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
2/ az a baj az álláskereskedésben is kis akváriumba vannak összezárva az aranyhalak, így ezt az opciót kilőném.
tegnap 21:38
 4/11 anonim ***** válasza:
24%
Nekünk 2 évig voltak 35 literes akváriumban aranyhalak. Kibírták.
tegnap 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

4/

Hány db hal volt?

tegnap 22:00
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
Mekkorák a halak? Ha gömbőc akváriumi akkor van esély, sűrű vízcserékkel nagy szűrővel, hínárokkal, szobai futónövény gyökerét a vízbe lógatva, keveset etetve.
tegnap 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
93%
11.Jobb ha nem is reagálunk rá, hisz látszik rajta, hogy a figyelmet keresi vagy trollkodik...majd törölve és tiltva lesz ha folytatja :). Szegényke már amúgy is nagyon ingerült a semmiért, lenyugszik ha nincs kit átkoznia.
ma 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
31%
kíbirják. Az aranyhalak szívos élölények cseréld ki a vizet hetente akkor nem lesz bajuk.
ma 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
59%
Mekkorák? 20 liter nagyon kicsi. Garnélákat tartanak akkorában. Legalább próbálj meg egy nagyobbat szerezni. Árulnak használtat a neten, fb csoportokban, stb. Legalább egy 50 literest vegyél nekik. Aztán majd eladhatod te is a neten.
ma 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Szerintem heti 1 vízcsere helyett mehet nyugodtan 2-3 naponta legfeljebb 30%, akkor is ha kicsit nagyobb helyre rakod őket. Azonos hőfokú, klórtalanított vízzel. S keveset etess, elég szintén pár naponta egy kicsi. Szobanövények gyökereit belógatni szintén remek ötlet.


Ami a végleges akvát illeti ha valamilyen gombóctestű “akváriumi” aranyhalak akkor kb 200 literes jó lesz. Mivel aranyhalak s falba lesz építve meg minden szerintem nincs is amiért ennél kisebben gondolkodj, nem is nagyon lehetne.

Ha tavi halak akkor sajnos sokkal nagyobb hely kellene.


A boltban bármit mondanak azt inkább fenntartással kezeld. Sajnos sok eladó vagy nem ért hozzá vagy direkt átver (az ,hogy ott sok hal van szűk helyen inkább helyhatékonyság miatt van mert ők csak ideiglenesen tárolják a halakat, nem pedig megfelelő életteret alakítanak ki).


Plusz ezeket ajánlom:


[link] , [link] , [link] , [link]

ma 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!