Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Homokot mivel lehet átszitálni...

Homokot mivel lehet átszitálni házilag? Akváriumhoz kell azt mondják hogy túl kicsi és túl nagy szemcseméret is rossz tehát nekem a jó kéne. Amúgy mekkora méret az ami jó?

Figyelt kérdés
ma 07:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

1-2, max. 3 mm.


-szitával...

szakszóval rostával.

ma 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

1 mm-nel ne legyen kisebb?

Akkor ehhez két szita (rosta) kell?

Először kiszitaljuk belőle a kicsit majd a nagybol a jót?


Na de az érdekelne hogy hol kapható ilyen szita, rosta és hogy derül ki a mérete?

ma 08:42
 3/15 A kérdező kommentje:
Vagy milyen nyersanyagból rakható össze merr mert végül is nem gond valamit vászon vagy fémfélességet rátenni egy keretre...
ma 08:42
 4/15 anonim ***** válasza:

Igen, 2 kéne, nem szerencsés 1 mm-nél kisebb, mert nagyon betömörödik, könnyebben berohad. 2 mm-nél se jobb (sokkal) nagyobb, mert a flow nem tudja végigsöpörni az aljzatot, elakad benne a mulm, és szintén, csak rohadni fog a tetején a szar.


Hogy hogy oldod meg... kreativitás kérdése, akár megfelelő méretű háztartási szűrőkkel is át lehet szitálni. Profi rozsdamentes rosta, elég drága, pláne ha 2 kell, többszörösébe kerül, mint az aljzat.

Valami kínai boltban nézzél műanyag tésztasűrőket, vagy nem tudom...


Amúgy nem tudom hogy akkor most megvan a kvarchomok? Csak mert lehet venni osztályozottat, 1-2 mm-eset...

ma 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Van homok pont az a baj hogy össze-vissza méretek. Hát kínai vacak szerintem olcsóbb mint az osztályzott kvarcomok
ma 09:20
 6/15 anonim ***** válasza:
Mosd át legalább 5x. Akkor az apró méretű feljön a víz tetejére és leöntöd róla.
ma 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ja hogy akkor elég ennyi? Ezt már amúgy meg is csináltam hogy ami zavaros azt mindig leöntöttem és most már ha felöntöm pillanatok alatt kitisztul mert csak nehezek vannak amik azonnal lemennek.
ma 09:45
 8/15 A kérdező kommentje:
Viszont van még sok kezeletlen homok de gondolom hogy akkor előbb azt savazni kell és aztán felöntögetni mert akkor egyből kimegy a mész maradék is
ma 09:46
 9/15 anonim ***** válasza:

6-os, igen, mert a homok az egy olyan különleges anyag, hogy a szemcseméretétől függ a fajsúlya...

Valójában a sivatagok is óceánok, csak feljött a víz tetejére a túl apró méretű homok.

ma 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Hogy lenne már ennyi elég, tényleg nem szűröd ki, hogy ki a komplett idióta???

Hogy tudna már feljönni a tetejére??!!!

Hol van a határ? Pont 1 mmnél?

Körülnéz a sóder szemcse, elővesz a zsebéből egy tolómérőt, leméri magát, jé, csak 0.8 mm vagyok, akkor elindulok felfelé, vagy mi???

A fajsúly az fajsúly, tökmindegy a szemcseméret...

5. osztályos fizika, 10 év alatt csak illik tudni, fölötte kötelező.

ma 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!