Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik a legtökéletesebb...

Melyik a legtökéletesebb akváriumi hal sztetek és miért?

Figyelt kérdés

aug. 7. 18:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Baryancistrus demantoides

Gyönyörű a színe. A legszebb hal szerintem. Aktív, nem bújkálós. Nagy szája van, látványos amikor eszik. Sunyi is, ha más is enni akarna, akkor eldugja a kaját a hasa alá, vagy elviszi valami sarokba megenni

aug. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mindegyik tökéletes. A természet tökéletes válasza adott helyi kihívásokra. Én szivárványos cselle rajongó vagyok mert színpompás, hiperaktív, megunhatatlan rajhalacska.
aug. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Tevenyereggyarto ***** válasza:
49%

Milyen értelemben tökéletes? Tökéletes kezdőknek, a legtöbb átlagos társas akváriumba vagy tökéletes mint személyes kedvenc?


Előbbinek az elevenszülőket mondanám. Főleg a plattik s mollyk. Alapból egyik sem túlontúl aktív vagy csipkelődő, nincsenek túl nagy, fátyolos uszonyaik viszont léteznek mindenféle változatok, nem kimondottan kényesek a vízértékekre, könnyen beszerezhetőek s igény szerint szaporíthatók és a plattik kisebb akváriumban is jól tudják magukat érezni (s ha nano méret kell akkor ott vannak a szintén elevenszülő endler guppik; 100 liter felett meg az aktív xifók).

Szóval nem lágyvizes akvába kiváló halak.


Személyes kedvencemből több is van, de amit kiemelnék az a vérvörös tarkasügér (Hemicromis lifalili), meg úgy általában a Hemicromis fajok. Na ők kb ellentétei az előző felvázolásnak, viszont én nagyon szerettem őket és ez volt az utolsó faj amit tartottam. Gyönyörű halak, viszont jellemzően agresszívak.

Viszont ha jól van kialakítva a hely akkor megoldható némi növényezés (legalábbis több mint ami megszokott mondjuk a nagy-tavi afrikai sügéreknél, akik szintén remek halak :)) és szépen mutatnak mondjuk egy-egy raj valamilyen kongólazac és tollasbajszú harcsa társaságában.

aug. 8. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!