Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan szereljek fel egy...

Hogyan szereljek fel egy akváriumot?

Figyelt kérdés
54 literes. Milyen talaj kéne? Illetve ugye nem szabad műanyag dekorációt belerakni, de akkor milyet? Milyen virágot rakjak bele (igazi). Illetve írjatok halakat aminek elég ekkora akvárium.
júl. 31. 11:51
 1/2 anonim ***** válasza:
84%
Először kezd el a témát egy általános ismereteket összefoglaló akvarisztikai monográfia elolvasásával!
júl. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Tevenyereggyarto ***** válasza:
77%

Most adok egy nagyon általános leírást amit még ha jól emlékszek egy bettás kérdéshez írtam, kezdve pár oldallal amiket rendszeresen ajánlok:


[link] , [link] , [link] , [link]


“Felvázolok nagyvonalakban egy hirtelen elképzelt “minimális aksit”. Minimum 30-40 liter, de tökéletes egy standard 54-es is. Minél nagyobb annál stabilabb. Kezdőknek én inkább 60-80 liter körül ajánlom.


Világítás színhőmérsékletre kb 6500 kelvin és erőségben 20-40 lm/l (lumen osztva liter) körül. Wattban (így fénycsöveknél lehet számolni, LED-eknél inkább lumenben) ugyan ez kb 0,3-0,5 w/l. Ez közepes fényerő, illik legalább ennyi ,hogy ne csak 1-2 nagyon igénytelen gaz éljen meg.

Naponta úgy ~8 órát kell világítson, érdemes időkapcsolót venni.


Szűrőkből rengeteg van s ha nem akarod ,hogy a helyet foglalja akkor akasztós vagy valamilyen egyszerűbb külső megoldás, pl: némi barkácsolással egy oldalpolcos. Ha nem probléma akkor belső szűrő. A lényegibb rész ,hogy a gyári ajánlás alsó határa számít, pl: ha egy szűrőnek a gyári ajánlása 60-120 liter akkor az ~60 litert tud megszűrni.


Aljzatnak jó a rostált sóder, gyöngykavics, kvarchomok stb. Kerüld a színezett vackokat. Szemcseméretre kb 0,5-3 mm körül. Legalább 5 cm vastagon ,hogy többek közt lehessen bele ültetni.

Dekornak leginkább a boltban kapható kövek-fák, kókuszhéj stb. Itt is törekedj a természetes dolgokra s ne a műanyag izéket vedd meg. Ami “nem természetes” de jó azok a kerámia bújók.


Növényzetnek kezdőknek jók a cryptocoryne- és echinodorus-félék, anubias-félék, mohák, páfrányok, valiznéria, hínárfélék és hasonlók mint az indiai vizicsillag, kocsánynélküli ambúlia, átokhínár, érdes tócsagaz stb, úszó/ lebegő mint a békalencse, kagylótutaj, úszó májmoha, rucaöröm/ salvinia stb.


Így járatod a rendszer minimum 3-4 hétig s közben szorgalmasan olvasod a szakoldalakat (célszerű már előtte nekilátni olvasni). Utána ha minden rendben akkor jöhetnek a halak. Ami “kicsi-színes-nem szaporodik-könnyen tartható” az leginkább 4-6 hím guppi, akár endler akár szivárványos (akvárium méretétől s szűréstől függően akár kicsit több). Persze sok faj van ami kezdőknek jó.”


Na így hirtelen, kezdésnek ennyi infó elég, innen is el tudsz indulni. Persze minden bekezdést lehetne oldalhosszasan fejtegetni, de ugródeszkának megteszi.

A lényeg ,hogy mindig előbb kérdezz és tanulj minthogy bármit vásárolnál. Addig ne is vegyél meg semmit míg minimum az alapok nem tiszták s utána is inkább “papíron” állítsd össze mit szeretnél s csak aztán szerezz be bármit ha a terv életképes. Céltudatosan vásárolj mert az eladók szeretnek minden hülyeséget rásózni az emberre (tisztelet a kivételnek, ugye. Na de ők akkor is elsősorban eladni vannak ott).

júl. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!