Pontosan hogyan mit kell csinálni a homokkal és a sósavval hogyha azt akarjuk hogy akvárium homok legyen belőle?
Savazni akkor szokták, ha meszes a sóder, pezseg a sav hatására.
Tehát először azt teszteld le, jobb esetben nem is kell savazni.
Nem ártana egy PH mérés sem, hogy mégis legyen fogalmad arról, hogy az akváriumban milyen lesz a közeg, de mivel a sokadik "spórolós" kérdésed, és bevallottan nem is akarsz a minimumnál többet költeni az akváriumra, nem lepne meg, ha ph-t sem tudsz mérni, "jó az úgy".
A sóderből úgy lesz homok, hogy átszitálod a megfelelő szemcseméretet tartod meg, és addig mosod, amíg tiszta lesz a víz rajta, bem maradnak benne iszapszemcsék.
#4
“miért strapálod magad 😂 szerintem meg se érti mit írsz”
Jó, azt én is látom ,hogy a Kérdező talán kicsit lassú. De ettől függetlenül próbálok segíteni, aztán lesz ami lesz. Ezen ne múljon egyik hal élete se.☺️👍
#Kérdező
“Guppi sügér és aranyhal és mutatós növény is”
Na ilyet ne! Ez így inkább halászlé lesz, nem akvárium. Vagy ez vagy az, de ez a három így együtt nem jó.
Egyébként “sügérből” van több száz faj, szóval ezt is pontosítani kellene.
Szerintem maradj csak a guppinál, azokból is csak hímeket tarts. Ha az akvárium kb 40-50 literes akkor mehet 3-5 guppi, ha nagyobb akkor kicsit több. Attól függ.
Ha esetleg még nincs meg az akvárium akkor legegyszerűbb ha veszel egy normálisabb 54 literes szettet. Szetteket normál esetben nem szoktam ajánlani, de egy egyszerűbb összeállításhoz elegek.
Jó a sima sóder vagy valami olcsóbb homok is. A lényeg ,hogy ne legyen se hófehér, se színezett. A szemcseméret legyen kb 0,5-3 mm körül, kb 4-5 cm vastagon rakd. Nagyjából ennyi, nem kell túlcifrázni, túlgondolni.
Növényekből ezeket szoktam ajánlani:
cryptocoryne- és echinodorus-félék, anubias-félék, mohák, páfrányok, valiznéria, hínárfélék és hasonlók mint az indiai vizicsillag, kocsánynélküli ambúlia, átokhínár, érdes tócsagaz stb, úszó/ lebegő mint a békalencse, kagylótutaj, úszó májmoha, rucaöröm/ salvinia stb.
Ezekből gyenge világítás alatt, keményebb vízben a legtöbb életképes, főleg az anubias, cryptocoryne és páfrányfélék, meg sok moha s békalencse. Crypto-k alá lehet nyomni valamilyen gyökértablettát (vagy ha barkácsolósabb kedvedben vagy akkor a Nagy Viktor-féle tápgolyót; azt hiszem ezt linkeltem korábban).
Nagyjából így összerakod a rendszert, járatod legalább 4-5 hétig s utána ha minden rendben akkor mehet bele 3-5 hím guppi. Heti 1x 15-30% vagy heti 2x 10-20% vízcsere állott vagy vízelőkészítővel kezelt, azonos hőfokú vízzel mehet s rendben is kell legyen.
Illetve ezeket ajánlom, bár lehet már linkeltem valamelyik kérdésedhez:
[link] , [link] , [link] , [link]
S úgy sacc/kb ennyi. Nem kell különösen túlmisztifikálni, így is működhet. Amit felvázoltam az egy igen egyszerű összeállítás s még szép is tud lenni ha ügyes az ember. A többi majd kialakul menet közben. De kezdeni így is lehet, szerintem felesleges a legelején fejjel rohanni a falnak s túlbonyolítani. Kezd egyszerűen és majd fokozatosan, a hónapok-évek elteltével alakulsz ahova csak szeretnél.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!