Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Üveget lehet vhogy polírozni? ...

Üveget lehet vhogy polírozni? Vettem egy akváriumot ami csupa vízkő de még a sósav se oldjs le...úgy tűnik hogy nem is vízkő hanem rengeteg apró karcolás

Figyelt kérdés
jún. 29. 10:45
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
42%
Akik lepontozták az 5-öst, tegyenek egy próbát: forraljanak ecetes vizet vízköves vízforralóban. Nyitott ablaknál, of course.
jún. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
63%

A sósavnál csak a folysav erősebb sav, de az már oldja az üveget is (üvegmaratásra használják). Ha a sósav nem vitte le, akkor a 20%-os ételecet sem fogja, mivel az ecet tisztán jégecetként is csak közepesen erős sav. A hő a reakciósebességet csökkenti, de a savállandót nem változtatja, a sav maga nem lesz tőle erősebb. Legjobb tudomásom szerint a vízkő "beleégni" nem igazán tud az üvegbe, esetleg ha maga az akvárium sérül.

Ha készítenél képet lehet, hogy jobban tudunk segíteni.

jún. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Jó kérdés hogy ez mitől lehetett de gyanús hogy nem vízkő. Ha már a sósav se vitte le.

Hogyan is tudok ide fotót feltölteni?

jún. 29. 17:29
 14/26 anonim ***** válasza:
Ide nem tudsz. Valamilyen képmegosztó, vagy tárhely oldalról a megosztási linket tudod ide beszúrni. Például Google Drive-on a megosztott fájlhoz tartozó linket, amit kapsz, ha megosztod a feltöltött képet.
jún. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
jún. 29. 19:25
 16/26 anonim ***** válasza:
0%
ma 16:08 Tudom hogy jót akarsz de ha sósavval nem jön le valami vízkő-szerű, vagy bármi: Engedd már el ezt az ecetet! Az ecet qrva jó savanyúságba, uborkára, egyes főzelékekbe. Tisztító hatását sósavval ne hasonlítsuk már össze!
jún. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
jún. 29. 20:23
 18/26 anonim ***** válasza:
ma 20:23 Kérdező: láttam a képet, ezt megvetted, kifizetted. Tegyél bele növényeket, állatokat semmi különös baj nincs azzal!
jún. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Azt én is tudom hogy mit kell belerakni. A kérdés az, hogy le lehet-e ezt valahogy szedni róla?
jún. 29. 20:44
 20/26 anonim ***** válasza:
Neked tizedszer és százan is lelehet írni, de felesleges. :Ha a tömény sósav nem szedte le, Nem lehet leszedni róla.
jún. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!