Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kell felepiteni egy...

Hogyan kell felepiteni egy akvarium alljat, mit kell egy akvarium alljaba rakni?

Figyelt kérdés

Par honap mulva kezdenek neki egy kb 55l-es akvarium osszerakasaba. Viszont teljesen kezdo vagyok igy kernel egy kis segitseget!

Lehet esetleg az alljaba neheny helyen hasonlo novenyeket rakni mintha fu lenne? (lattam par helyen ilyet es erdekelne)

Vagy esetleg csinaltatok egy kis sarkot ahol csak homok van?

A garnelarakokhoz, csigakhoz mas fajta kell, vagy jo az ami a halaknal van?



jún. 17. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

Tudsz gyepesíteni, viszont arra készülj fel hogy ahhoz elég jó fény, megfelelő tápozás és valószínűleg Co2 is kelleni fog. Sokan mondják hogy a legjobb gyepesítő növény kezdőknek a Lilaeopsis brasiliensis, úgyhogy a helyedben én ezzel próbálkoznék. Másik opció lehet az Eleocharis pusilla, viszont ez azért igényesebb növény.


Talaj felépítésre mindig ugyan azt fogom ajánlani, nem muszáj velem egyetérteni:


Alsó réteg (táptalaj):

[link]

Le lehet állni velem vitatkozni hogy az ADA powersand jobb, ebben nem fogunk egyetérteni. Próbáltam azt is, a legszebb növekedésem és legzökkenőmentesebb indításaim a dennerle táptalajjal voltak, hiába nagyobb márkanév az ADA.


Fedőréteg:

[link]

Itt viszont csak az ADA Amazonia 2. Sokan nem ajánlják kezdőknek az aktív talajokat, de szerintem nem kell tőlük félni. Én is ezzel kezdtem és nem bántam meg. Ha mindent jól csinál az ember és kellően utánanéz, hosszú távon meghálálja magát.


Homokot én csak dekorációnak ajánlom, már ha a növényezést komolyan gondolod. Mondjuk ha valami sügéres akváriumot akarsz, vagy olyat amiben epifiták lesznek csak, akkor nyilván jó a homok is alulra, viszont ha kifejezetten arra mész rá hogy növényezz, akkor arra a homok nem a legjobb, mert nagyon össze tud tömörülni, ami elfojtja a gyökereket. Homok mehet az előtérbe dekorációnak, vagy ha nem zavar hogy összekeveredik a talaj, akkor az aquasoil rétegre is mehet, de önmagában homokba nem fogsz tudni sikeresen nagyobb igényű növényeket nevelni. Itt az igényeket kell felmérni és hogy milyen növényeket is akarsz pontosan. Lehet hogy egy valisneria vagy átokhínár elvan homokban is, és ha csak ez a terv, akkor az is okés. Viszont ha lótuszokat szeretnél, élénk vörös ludwigiákat, gyepet vagy más igényesebb növényt, akkor maradsz a táptalaj+aktívtalaj kombónál. Ha mégis homokra esik a választás, csak arra figyelj hogy ne legyen túl apró a szemcsemérete. OBI-ban lehet kapni szűrőhomokot, az is jó például.

jún. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%
Homokból csak a nagyszemű folyami homokot szabad használni és meg kell szabadulni a csiga- és kagylóhéjaktól. Ha zavaró a világos homok, akkor sötét színű kavicsokat vagy bazaltzúzalékot lehet használni.
jún. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%

#1 vagyok

Az lemaradt, hogy az 1-2 centis táptalaj réteget el kell húzni az akvárium üvegtől pár centit, majd erre menjen egy minimum 5 cm vastag aquasoil réteg. Így számolj majd, amikor a talajnak valót vásárolod.


Ha homokba akarsz ültetni, ott is kell a legalább 5 cm vastagság.

jún. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Rakhatsz bazaltot is. Nekem az volt, és semmi gondom nem volt vele
jún. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!