Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezek közül a bútorok közül...

Ezek közül a bútorok közül melyik bír el egy 60 l-es akváriumot? Vagy mire lehetne tenni?

Figyelt kérdés

[link]



[link]



jún. 9. 14:33
 1/8 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Egy 60 literes akvárium készen kb. 70-75 Kg. Valószínűleg mindkettő elbírja, de a gurulós masszívabbnak látszik. De én leszedném a kerekeit, mert az szerintem nem bírná sokáig.
jún. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt nézd meg, hogy a tetején ne legyen csavar, mert akkor azon lesz a teljes súly és eltörik az aksi. Kép alapján az első azért nem jó.
jún. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen a gurulósat választanám!


A terhet a függőleges elemek viselik, a bútorlap, a lapjára merőlegesen elég gyenge.

Az elsőnél, ha megnézed a méreteket, egyetlen függőleges elem se lenne az akvárium alatt! Túl messze vannak a sarkoknál a lábak, az a vékony bútorlap pedig durván elkezdene deformálódni.


A másik, ennek pont az ellenkezője. A függőleges alátámasztások még a szélétől is beljebb vannak, így egy 30x60-as alapterületű akvárium, végig alá lenne támasztva, esélyt se adva a vízszintes lap deformálódásának.


Nem mellesleg... így ránézésre ez vagy duplikált bútorlap (2 db 18 vagy 16 mm-es bútorlap összeragasztva, és széles szalaggal lezárva)

vagy alapból 36 mm-es konyhai munkalapból van,

de a lényeg, hogy a dupla anyagvastagságú függőleges elemek, brutális terhelést elbírnak.


Mivel a vízszintes is duplikált, ha jól van összecsapolva, és ragasztva, akkor az átlós nyírófeszültségnek is a sokszorosát bírja ki, mint a másik!

Mármint ha valóban hagyományos bútorlapból van.


Felhívnám az illetőt, megkérdezném, miből van. Ha bútorlap, egyértelműen a gurulósat venném.

De ha azért vastag, mert valami hulladék ikeás méhsejt vázas tákolmány, akkor egyiket se venném meg.


Ha a gurulós bútorlapból van, (vagy 2 összeragasztva, vagy munkapult) akkor megvenném, de lehet, hogy a görgőit kicserélném, ezt majd meglátod.

Lehet, hogy többre mennél állítható lábakkal, amivel vízszintbe lehet tenni, mint azzal, hogy tudnál gurítani... feltéve, hogy azok a kis műanyag kerekek egyáltalán elbírnák az aksi súlyát! (az a leggyengébb pont)

jún. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

3-mas vagyok. Nézd meg a gurulós melletti szekrény felső lapját. Az egy szabvány 18 mm-es bútorlap vastagsága. Ha ez ugyanaz az anyag, akkor ez extra teherviselésre lett tervezve!


Sajnos manapság más elég sok hulladék van, pl. olyan "bútorlap" ahol 2db 2 mm-es lap között élére állított kartonpapírból van egy méhsejtvázas szerkezet, és ez adja a vastagságát.

Ezt ki kell deríteni, hogy nehogy ilyen legyen.


Pl. kérdezd meg az eladót, könnyen fel bírja e emelni 1 kézzel. :D

jún. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarom ismételgetni az előttem szólókat, de +1 a gurulósra. Én a kerekeket mindenképp levenném, akkor is ha amúgy bírná a terhelést. Sokkal jobb az akváriumnak (és a lakóinak is) ha nem mozog alattuk a szekrény.
jún. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget,én is úgy gondoltam hogy a kerekeket le venném.Még nézelődöm.
jún. 9. 16:41
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Megint 3-mas.

Nézd, szerintem derítsd ki, hogy ez a dupla vastagságú miből van.

Ha hagyományos tömör bútorlap, én úgy gondolom, hogy az elég nagy ritkaság, és óriási szerencséd van, hogy egy ilyenre rábukkantál.


Egy akváriumnál nem csak az számít, hogy az első fél órában ne csukoljon össze alatta az asztal. Hanem az is, hogy deformáció nélkül kibírjon mondjuk 10 évet, folyamatos, nagy terhelés mellett.

Ez, olyan, mint ha erre lenne tervezve! Nézegess még, persze, de reálisan nézve, nem sok esélyt látok rá, hogy ennél jobbat találnál.

jún. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőt felejtsd el, a második oké.
jún. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!