Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi ideig kell járatni...

Mennyi ideig kell járatni halak nélkül egy 55 literes akváriumot, mire a halak belekerülhetnek?

Figyelt kérdés
Növényekkel együtt, berendezve.

jún. 3. 11:04
 1/5 Barnabas333 ***** válasza:
100%
Ha minden új akkor 2-3 hét. De ha kisebbről váltasz nagyobbra akkor én pl. azonnal csináltam, de ot akkor a szűrő le se lett állítva.
jún. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az elején dobjál bele egy kis fagyasztott halkaját, hogy legyen ami bomlik, és amin el tudnak szaporodni a baktériumok.

Aztán 3 hét elteltével jöhet az első adag hal, több részletben tedd bele az összes tervezett halat, 1-1 hét csúsztatással.

jún. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A ghost feeding is jó amit a kettes mond, de vannak erre külön szerek ami hatékonyabb. Nyilván a pénztárcabarát megoldás az, ha üres akváriumot etetsz, hogy a lebomló kajából ammónia keletkezzen és elkezdhessenek szaporodni a bacik, de ha nem sajnálsz rá pár ezer forintot, ajánlom a Seachem Stabilityt. Én is ezzel indítottam, minden nap előírt mennyiséget adtam hozzá, és mai napig minden vízcsere (30%) után szoktam bele rakni fél adagot, szűrőtisztítás után teljes adagot. Amúgy meg nagyon sok mindentől függ hogy meddig kell járatni üresen. Ha mondjuk inert talajod van (homok, sóder, kavics stb.) akkor akár gyorsabb is lehet a folyamat, de ha aktív talajt használsz, az hajlamos eleinte sok ammóniát kiengedni magából, ami áldás és átok is tud lenni egyben. Ha aktív talajt használsz, akkor ADA módszerrel kb 3 hét mire beáll az akvárium. Nekem ADA Amazonia talajom van, első héten minden nap 30% vízcsere, második héten két naponta 30% vízcsere, harmadik héttől meg heti egyszer 30% vízcsere. Tutira akkor tudsz menni, ha veszel cseppteszteket ammóniára és nitritre, ha ezek nullát mutatnak, mehet bele az első adag hal/garnéla, majd szépen fokozatosan több lépcsőben a többi, hogy ne terheld le túl hirtelen a szűrésedet.
jún. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Még nem tudom, milyen talajom lesz, még csak most jutottam el odáig, hogy elkezdjek utánajárni, hogyan kell "megépíteni" az akváriumot. De akkor ezt majd észben tartom választásnál :)
jún. 3. 13:24
 5/5 anonim ***** válasza:
50%

SEACHEM STABILITY : BAKTÉRIUM KÉSZÍTMÉNY "használjon 1 kupak Seachem Stability-t minden 40 literhez havonta, vagy minden vízcserénél vagy amikor új hal telepítés van esetleg gyógyszeres kezelés után."


2-es vagyok, ezek alapján két teljesen különböző dologról beszélünk.

Ez a termék ezek szerint baktérium törzseket tartalmaz.

A fagyasztott kaja bomlásterméke pedig ezeknek szolgáltat tápanyagot.

A termékleírás alapján, nem alternatívája egyik a másiknak.

jún. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!