Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 3 napos Baktopur Direct...

3 napos Baktopur Direct kezelés után, ha nem látok szemmel látható javulást, ismételjem meg?

Figyelt kérdés
Írtam már korábban, hogy a Bettám bélgyulladásban szenved, étvágytalan, bujkál és fehér kaki lóg a hasán. Holnap este jár le a 3nap, de most is log a kaki és nem kéreget kaját sem, legtöbbet csak pihenget a víz felszínén, szóval nem látom, hogy javult volna az állapota. Talán kicsit többet úszkál mint a kezelés előtt. Tanácstalan vagyok, hogyan tovább? Ismételjem meg a kezelést? Az a baj, hogy már napok óta nem evett normálisan csak max naponta egy szemet tudtam rá erőltetni. Most a kezelés alatt meg nem szabad kaját adni neki, és ha újra kezelem akkor megint 3napig nem adhatok és attól félek így nagyon legyengül.
2010. okt. 14. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
hát 1-2 napig adj neki enni, aztán kezeld megint
2010. okt. 15. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De meg lehet így szakítani a kezelést? Az a baj, hogy abban sem vagyok biztos, ha adnék neki enni megenné. Jajj úgy sajnálom szegénykét, hogy a szívem megszakad. Csak ott gubbaszt a vízfelszínen és néha levegőt vesz, meg nagyon ritkán tesz egy két kört, de az a fránya fehér ürülék az istenért sem akar leszakadni róla, pedig már egyre hosszabb.
2010. okt. 15. 13:50
 3/7 Salx Narval ***** válasza:
Csinálj 50%-os vízcserét és reggel mehet bele még egy adag gyógyszer.Sajnos nem hiszem, hogy enne de a vízcsere után megpróbálhatod.Ne erőltesd, de ha enne, jó volna csepegtetni egy kis SERA Fhistamint a kajára.Nyers kajával próbálkozz és csak keveset.Sajnos nem minden halat tudunk megmenteni,remélem neked most sikerül.Az a legkevesebb, hogy most nem igen eszik.Jó a víz hőfoka? Megy a levegőztető? Ezekre figyelj.
2010. okt. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A hőfok 27-28. Levegőztető nincs benne, de ha annyira fontos a kezelés alatt, akkor beszerzek egyet. Egyébként mért kell levegőztetni a kezelés alatt, mi a szerepe?
2010. okt. 15. 17:28
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
Nagyon sok gyógyszer megköti a vízben lévő oxigént és némelyik mérgező gázokat is képez a vízben lévő anyagokkal, valamint megemelkedhet a CO2- szint is.A levegőztető egyrészt pótolja az oxigént, másrészt jól elkeveri a vizet és kihajtja az esetleges gázokat.Gyógyszeres kezeléskor a hasznos baktériumok is elpusztulnak, ezért fontos lehet élő bacikultúrával ezeket pótolni a kezelés befejeztével,( halasnál kérheted ) Kezelés után a vízben lévő veszélyes anyagokat 50%- vízcserével, valamint aktívszénnel távolíthatjuk el.A meleg vízben amúgy is kevesebb az oldott oxigén, tehát jó lenne, ha használnád.
2010. okt. 16. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
Ilyenkor a bettáknál is jó, ha működik a levegőztető, mondjuk máskor sem árt ha van némi porlasztás, mint látod, nem csak az oxigénpótlás a szerepe, hanem a esetlegesen felszaporodó gázok kihajtása is.Egy jól növényesített és optimálisan telepített akváriumnál nincs akkora szerepe, de ott sem árt.Viszont ne legyen túl intenzív és túl apró porlasztású, mert akkor elősegíti az algásodást.Érdemes a szűrővel ellentétes oldalra tenni, esetleg a fűtés alá.
2010. okt. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat! Most lecseréltem a víz felét, tettem bele fishtamint meg aquasafet. Várok még 1-2 napot, addig próbálok adni neki egy pici kaját. Ha nem javul megismétlem a kezelést.
2010. okt. 16. 15:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!