Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért büdös a víz? Pár napja...

Miért büdös a víz? Pár napja rendeztem be 60l akváriumomat és kellemetlen szagú pedig megy a szűrő levegőztetővel (Atman 302) igaz a legkisebb fokozaton. Még nincs halam és már úgy látom algásodik is.

Figyelt kérdés
2008. dec. 17. 17:27
 1/3 kzs ***** válasza:

Egyelőre ne is tegyél bele halakat a vízbe. Ebben a helyzetben várj még a halakkal.


A kellemetlen szag semmi jót nem jelent. Ugyanis ebben az esetben szervesanyag-bomlást jelent.


Minthogy nincs még halad, azt javaslom, kezd előlről az egészet: Teljes vízcsere; teljesen átmosott talajt tegyél az akváriumba.

Ezután rendezd be az akváriumot: tegyél bele - lehetőleg sok élő növényt, kavicsokat, köveket.


Ami a szűrőt illeti: nem elég csak "mennie", pláne nem a legkisebb fokozaton. Egy olyan szűrővel ugyanis, amiben vannak ugyan szűrőanyagok, de nincsennek benne élő baktériumok - hát ezzel nem sokra mész.

Ugyanis a szűrő belsejében - pontosabban a szűrőanyagokban - kellőképpen elszaporodott baktériumkultúrának kell lennie. Ezek felelősek ugyanis a káros anyagok (ammónia, nitrit, nitrát) megkötéséért (vagyis azok közömbösítéséért). Nélkülözhetetlen szerepük van tehát az akvárium életében, a biológiai folyamatok zökkenőmentes működésében.

Namost ezek a baktériumok 2 féleképpen szerezhetők be (maguktól ugyanis vajmi kevés valószínűséggel alakulnak ki a megefelelő mennyiségben):

- SERA Nitrivec

- TETRA Baktozym által.

Ezeket kell közvetlenül a szűrő belsejébe adagolni.

Fontos tudni, hogy ezek a bektériumok rendkívül oxigénigényesek. Ezért mindig menjen - éjjel-nappal, megállás nélkül - a levegőztető (mégpedig középerősre állítva). Ugyanígy a szűrőnek is egyfolytában működnie kell. Sohasem szabad kikapcsolni.

Amennyiben ugyanis zavar támad - akár az oxigénellátásban, akár a szűrésben -, a baktériumok elkezdenek pusztulni, és megindul a káros anyag képződés (ammónia, nitrit, nitrát). Újabb bekapcsolás esetén a szűrő a szennyezett vizet fogja szivattyúzni az akváriumba.

Ja... jut eszembe: a szűrőbeli hasznos baktériumkolónia kialakulásának idejét a legújabb SERA kutatások 1 HÉTRE TESZIK - amiben persze kulcsfontosságú az állandó levegőztető-szűrő működés.

A növények: ahogy írtam, minél többet tegyél belőlük - lehetőleg élőket. Ugyanis - a dekorációs jellegüket nem számítva - a növények a nitrogén tartalmú káros anyagokat kivonják a vízből, mely által részt vesznek a biológiai körforgásban. Erre a műnövény - azontúl, hogy vannak szép műnövények -, nem képes. Persze tápanyag nélkül az élő növények sincsennek meg. Nekik is gyakori tápbevitelre van szükségük (pl. "SERA Florenette A", vagy "SERA Florena").


Ami az algákat illeti: Fontos a megfelelő világítás működtetése. Algák ellen felléphetsz algaevő halakkal (pl. Otocinclus Affinis), vagy algairtó szerekkel (pl. SERA Algovec).

2008. dec. 18. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen segítséged akkor ezek szerint szagtalannak kellene lenni a víznek pedig mások is mondták hogy úgysem lesz teljesen az
2008. dec. 18. 09:46
 3/3 kzs ***** válasza:

Örülök, hogy segítségedre volt az, amit írtam.

Tudod, az akváriumvíz szagának - nem túlzok ha ezt írom: - kellemesnek kell lennie.

A jövőben különösen ügyelj a szűrőben lévő baktériumokra.

Állandóan menjen a levegőztető és a szűrő is.

Sohase kapcsold ki!!

Nagyon fontos megőrizni a baktériumokat a részleges vízcsere alkalmával is - ha esetleg nem tudod, hogyan kell elvégezni, szívesen leírom Neked egy e-mailben.

2008. dec. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!