Kicsi akvariumot tartani 1-2 hallal, akik nem szaporodnak, költéges?
Hogy lehet pénztárcához kötni egy állattartást? Ha állat szerető vagy , meg kell adnod azt ami jár neki.
Az ilyen kérdésektől a falnak megyek, barom kérdés netovábbja.
Mi számít olcsó indulásnak? Nekem madárpókjaim vannak, több száz ezrekben benne vannak, és emellett van 7 macskám, akik havi szinten 70-80 ezret megesznek (prémium állateledekkel etetve)
Ha nincs pénzed állatra, sem fenntartásra, jobb ha bele sem kezdesz.
Olcsó pénztárcának, olyan is a gazdája. Menj el dolgozni, keress meg 700-800 ezret mint én jó magam havi szinten egyéni vállalkozóként, és utána gondolkozz állaton, te primitív proli.
Nem kötözködni akarok, ne értsd félre, de ha már indulásból a legminimumra törekszel (árakban meg mindenben) akkor lehet nem az akvarisztika lesz az álomhobbid. Bár ki tudja. Viszont ez egy olyan hobbi ahol lehet csinálni “okosba” a dolgokat viszont ha valahol mellényúlsz akkor utána igencsak a zsebedbe kell nyúlnod ,hogy helyrehozd a dolgokat. S azért van az a “tanulópénz” ami fáj az embernek.
Viszont hatalmas piros pont amiért előre kérdezel!
Felvázolok nagyvonalakban egy hirtelen elképzelt “minimális aksit”. Minimum 30-40 liter, de tökéletes egy standard 54-es is. Minél nagyobb annál stabilabb. Kezdőknek én inkább 60-80 liter körül ajánlom.
Világítás színhőmérsékletre kb 6500 kelvin és erőségben 20-40 lm/l (lumen osztva liter) körül. Wattban (így fénycsöveknél lehet számolni, LED-eknél inkább lumenben) ugyan ez kb 0,3-0,4 w/l. Ez közepes fényerő, illik legalább ennyi ,hogy kicsit több növényfajt tarthass mint amennyit egy átlag asztalos egy kezén meg tud számolni.
Naponta úgy ~8 órát kell világítson, érdemes időkapcsolót venni.
Szűrőkből rengeteg van s ha nem akarod ,hogy a helyet foglalja akkor akasztós vagy valamilyen egyszerűbb külső megoldás, pl: némi barkácsolással egy oldalpolcos. Ha nem probléma akkor belső szűrő. A lényegibb rész ,hogy a gyári ajánlás alsó határa számít, pl: ha egy szűrőnek a gyári ajánlása 60-120 liter akkor az ~60 litert tud megszűrni.
Aljzatnak jó a rostált sóder, gyöngykavics, kvarchomok stb. Kerüld a színezett vackokat.
Dekornak leginkább a boltban kapható kövek-fák, kókuszhéj stb. Itt is törekedj a természetes dolgokra s ne a műanyag izéket vedd meg. Ami “nem természetes” de jó azok a kerámia bújók.
Növényzetnek kezdőknek jók a cryptocoryne- és echinodorus-félék, anubias-félék, mohák, páfrányok, valiznéria, hínárfélék és hasonlók mint az indiai vizicsillag, kocsánynélküli ambúlia, átokhínár, érdes tócsagaz stb, úszó/ lebegő mint a békalencse, kagylótutaj, úszó májmoha stb.
Így járatod a rendszer minimum 3-4 hétig s közben szorgalmasan olvasod a szakoldalakat (célszerű már előtte nekilátni olvasni). Utána ha minden rendben akkor jöhetnek a halak. Ami “kicsi-színes-nem szaporodik-könnyen tartható” az leginkább 4-6 hím guppi, akár endler akár szivárványos (akvárium méretétől s szűréstől függően akár kicsit több). Persze sok faj van ami kezdőknek jó.
Illetve ezeket ajánlom:
#4 Korrekt amit leírtál, de ilyen kérdezőnek nem írnék ilyen litániát. Jó szándék benned van, amit névtelenül is értékelek benned, de nem érdemli meg.
Aki alapjáraton már így áll hozzá, az önmagában is egy állatkínzó!
#5
Én sem díjazom ,hogy így áll hozzá. De egyelőre nem ítélném el, kb 2 sort írt csak. Nem tudhatjuk biztosra milyen ember. Ha meg “olyan” s még makacs is akkor amúgy sem tudunk mi itt tenni ellene semmit, azon túl amit már leírtunk.
Nem ide tartozik de kiborultam. A szegénység nem szégyen. A pofátlan lopás fogalmáról inkább az adóbevallásukban veszteséges vállalkozók jutnak eszembe.
Az akvarisztika költségeit jelentősen csökkentheted ha az adottságokhoz legközelebbi szisztémát választod, és szeretsz ezzel foglalkozni. Tudsz otthon előállítani halkaját, növénytápot, olcsó szűrőt stb. Havi szinten 1-2 ezer ft. alatt nem nagyon lehet kihozni. Az induláshoz 10-20 ezer kell ha használtan veszel meg dolgokat.
" Tudsz otthon előállítani halkaját, növénytápot, olcsó szűrőt stb."
Ha kis akváriumról van szó, akkor ezeket szerintem nem éri meg otthon csinálni.
Egy normális legminimálisabb szettre lazán rá kell költeni egy 50-est!
Ami ennél olcsóbb, az vagy valaki leharcolt cucca, vagy totál alkalmatlan gagyi szar.
Onnantól viszont havi szinten nem egy eget rengető összeg. Mondjuk 1-2 ezer ft csak az áram önmagában, úgyhogy azért ennek a duplájával sokkal reálisabb számolni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!