Ez minek az ikrája lehet? (Ha az egyáltalán)
Sziasztok!
Tegnap este vettem észre az egyik levél alján lógó átlátszó bogyókat. A fénykép annyira nem adja vissza, gyakorlatilag egy-egy sor épül egymásra, amolyan függöny-szerű.
Szerintetek ki lehet a tettes? :D
Jelöltek:
2 albínó torokátum
1 panda cory
1 foltos cory
3 sziámi algaevő márna
1 cápamárna
És akié tuti nem:
1 kecsege (16cm, egy éves ha lehet)
4 garni - az egyik hasánál 5 napja vannak bogyók, úgyhogy ez is bíztató :D
Most gondolom sokan felszisszentetek :) Jelenleg 100L-ben vannak 12L-es külső szűrővel, ez az első akvám, márciusban indult. Kb 2 hónap múlva átkerülnek egy 500-asba, lesz még egy plekó meg néhány páncélos, ez a 100-as pedig csak garnis lesz, a kecsegének végül rendelkezésre áll egy 30m3 kerti tó ami már két éve halas/növényes. Az 500-as akva már megvan de még nincs elstartolva, a növények tápozásából még jobban ki kell képeznem magam sajna (jelenleg a talaj választásnál vagyok elakadva) :D
Hólyagcsigáé.
Off:
-A corykból kéne fajonként legalább 6.
-A helyedben a kecsegét minél hamarabb kiraknám tóba, a trópusi hőmérséklet nagyon nem jó neki.
Ohh köszi, igen ilyen csiga sajnos betelepült az egyik növénnyel. Vajon megeszi még kikelés előtt valamelyik hal, vagy inkább kiszedjem én? Nem szeretném ha ez elszaporodna benne.
Még egy csigafaj van benne, nevét nem tudom, Balatonból ilyen pöttyös-házú. Az kifejezetten hasznos, a szívó csőről a kemény zöldalga réteget makulátlan tisztára (full műanyag színűre) leeszi, és még szép is a háza. Nádszálakon található a Balcsiban.
A coryra: Igen igen, ezért is írtam hogy néhány páncélos még lesz a nagy aksiban, de ezt a kicsit nem akartam tovább terhelni, így is nehéz lent tartani az N3 szintet. Pedig aztán nem etetek sokat, napi egy fagyikocka, meg heti egyszer egy csipet szója vagy zöldség, heti 20% vízcsere mellett, és van úszónövény is. Inkább a kecsege érezze minél jobban magát egyelőre, mint a többi :) Bevallom az a kedvenc halam, tök aranyos amikor metszéskor a kezem körül úszkál és cuppogatja a kezem, szerintem azt hiszi kaja :D A nagy aksiban kb 25 (max 30) centis koráig marad majd, utána rakom tóba. Ő az aqua ékessége az egész család/ismerősök szerint. :) Nagyon komoly személyisége van, amikor megérzi a fagyasztott szúnyoglárva illatát, egyből olyan izgatott lesz, összevissza csapkod olyankor :D Haláli egy hal! :D
(Most kíváncsiságból megpróbálok benne avokádómagot csíráztatni hungarocellel lebegtetve, kíváncsi leszek mi sül ki belőle :)
Köszi a tippeket! Eddig az 50%-ot elég drasztikusnak tartottam, de jólvan, ha nem is rendszeresen de amikor csak időm is engedi heti kettő vízcsere lesz. Kíváncsi leszek a nagy aksi vize hogy viselkedik majd ebből a szempontból.
Nekem is ez volt a terv, hogy kis növendékek mindig legyenek a szobában is. Túl kicsin azért sem merem kirakni, mert ide jár egy szürke gém-féle, sokszor akkor repül el a tó mellől amikor kimegyek. Neked nem volt ilyen problémád?
Ezt az összeroppantást egyszer próbáltam már, de tök bizarr volt látni ahogy megeszik a ház szilánkjait is. Tudom hogy természetes táplálékuk, de mégis egyben olyan aggasztó is látni, valamiért félek hogy megsérti a belső szerveit. Mintha nem bíznék a természet rendjében :D
Az extra levegőztetést átgondolom hogy a nagy aksiban hogyan tudnám megoldani, vagy teszek egy ventúri csövet az esőztető elé, vagy láttam olyan megoldást is, amikor a hátfalnál végig hosszában eresztik fel az apró bubikat. Ez utóbbi tetszik is :) Esetleg ha talaj alól indulna a bubi, az mennyire jó ötlet? Talán működne részben talajszűrőként is?
A víz most nyáron is felment 29 fokig (2 nap erejéig), ezért a másiknál már lesz egy Peltier elemes vízhűtés - egyben az lesz a fűtés is, csak polaritás váltás kell neki meg egy PID szabályzás, ehhez szerencsére konyítok. :D
Én is 50%-ot cserélek hetente, pedig még nitrátgyantát is használok(nincsenek növényeim). A diszkoszoknak, ami kifejezetten érzékeny hal hírében áll, kötelező a sok(heti 2-3 vagy akár még több) és nagy arányú vízcsere. A vízben elenyésző arányban vannak lebontó bacik, szóval nem sok minden vész el. Annyira kell figyelni, hogy ne legyen túl hideg a cserevíz, de pár fok hőmérsékletcsökkenés még jótékony hatással is lehet és ikrázásra késztethet néhány fajt(pl. coryk).
A szürke gém ellen inkább valami kifeszített háló lenne célszerű, mert a halak mérete nem akadályozza túlzottan: https://www.youtube.com/watch?v=1v5w0UK2SvE
Ezt a videót rossz volt látni :(
Fene a torkukat
A csigás dolog csak egy ötlet volt a hasznosításukra, nyilván más kiváló élő és fagyasztott kaja is beszerezhető. Már az előbb is említeni akartam csak kiment a fejemből, azért egy fagyi kockánál kicsit több kaját adj ennyi éhes szájnak, egy kockányit a kecsege egyedül is megenne.:D Nem az én tavamba kerültek hanem az egyik barátom jelentős méretű magán rezervátumába, hát ott a madarakat sem háborgatják az tuti, sőt. Nem tudom mit tesz az egyensúly fenntartása érdekében de ekkora tavakat, átfolyó árkokat nem lehet letakarni.:D Kerti tavaknál viszont tökéletes megoldás a háló, akár macskák, patkányok, madarak ellen is de árnyékadó és levélfogó minőségben is ajánlani tudom. A hátfalhoz rakott légfüggöny működhet de a talaj alá rakva nem porlaszt, hanem nagy légbuborékok formájában törne fel, talajszintre fektetve viszont jól rejthető. Arra figyelj, hogy közvetlen ne érje a növényzetet mert rendesen algásítja a leveleket, üvegtető is kell a légoszlop fölé amit rendszeresen le kell mosni citromsavas vízzel mert vízkövesedik. Én szeretem a talajszűrést de az egy másik történet, ez most csak egy egyszerű légoszlop legyen szerintem, ott van a szűrőd és mint írtam egy belsőt, v akasztósat még beállíthatsz.
A 6-os válaszra: A diszkoszok vizét valóban rendszeresen kell frissíteni de ha jó kémiai és mechanikai szűrés van akkor azért egy díszakváriumnál a heti 2x25% ott is elég. Ha a szűrés nem kielégítő és gyér a növényzet, esetleg túltelepített, akár a napi 15% is kellhet. Nekem mákom volt, mert egy közeli helyen "desztillált víz" folyt csapból, így befejezhettem az esővízzel való pancsolást, bár bevallom így is időnként ezt használtam én valahogy élhetőbbnek tartom. Nektek már könnyebb dolgotok van itt vannak a RO szűrők, sőt már keményebb vízben szaporodó diszkoszok is beszerezhetőek. Sok sikert mindkettőtöknek ezekhez a valóban csodálatos halakhoz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!