Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miert nem szívja a Szivattyú...

Miert nem szívja a Szivattyú a hal ürüléket? Miert opálos ,,tejes" a víz?

Figyelt kérdés

Tavi halak tartásaval foglalkozunk.

1000 literes tartályokban vannak a díszhalak.

Szivattyú van benne és minden tartályhoz szűrő!

Az alján összegyűlik a hal ürülék de akármilyen erős szuvattyút veszek nem szívja fel, csak akkor ha közvetlen rá teszem.

A vízük pár óra múlva opálos ,,tejes" lesz, gondolom a rossz szivattyú miatt.

Pusztulás még nem volt.

Ki milyen szivattyut vagy megoldást ajánl ?

Köszönöm



2021. jún. 10. 14:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak a köralakú középleeresztésű tartályok gyűjtik automatikusan össze az ürüléket. Ha nem ilyen tegyél az aljára ferde terelőlemezt vagy olyan halat ami az alján kotorászik. A homályosodás erősen függ az etetőanyag minőségétől, baktériumfelhő okozza ha kevés a fény. Ha sok lenne akkor bezöldülne. Ezeket semmilyen szűrőanyag nem fog meg. A megoldás a könnyen emészthető táp, kémiai, biológiai szűrő fokozat, nitrát faló növények.
2021. jún. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Coppens úszó tápot kapnak, de csak is annyit kapnak amennyit egyből megesznek.

Ezt a tartályos dolgot amit írtál azt nem értem :) Csak eladásra tartjuk a halakat :D

Garázsban vannak, de természetes fényben, és nap csak 11 óráig éri.

2021. jún. 10. 17:14
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Minél magasabb fehérje tartalom annál könnyebb, minél több cellulóz, keményítő annál nehezebb víztisztítás. A kör alakú tartályokban megforgatva a vizet, leálláskor középre sodródik a trutyi, ha itt a szívócső vége automatikusan tisztul. Ha a szívócső vége az aljzaton van valamelyik oldalon, akkor egy megdöntött tartály vagy egy ferde aljzat lemez segíthet.

A nagy áramlás érdekében valszeg ritkás a szűrő felület, ezen nem tud elszaporodni ütős biológiai baktérium fokozat. A mocsári növényzet táp és fényigényes de nagyon eredményes. Aktívszén, vízcserék-drága, biológiai szűrés-3 hét amíg ébred.

2021. jún. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Salx Narval ***** válasza:
100%
Infuzóriumok, keress rá és próbáld kezelni a helyzetet. Bocs, hogy ennyire szűkszavú vagyok de sajnos mennem kell.
2021. jún. 11. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Opálos víz akkor azért lehetséges mert kevés a fény?
2021. jún. 11. 07:41
 6/12 Salx Narval ***** válasza:
Nem. Azért opálos a víz mert terhelt bomlástermékekkel és elszaporodtak benne az egysejtű infuzóriumok. Az elégtelen szűrés, túltelepítés, túletetés, részleges vízcserék, talajtakarítás és az élő növényzet hiánya okozhat ilyen problémákat. Sokszor halmozottan fordulnak elő tartási hibák. Gyorsan orvosolni kell a hibákat,mert megfulladnak szűrés és porlasztás mellett is. Mint írtam keress rá az infuzóriumokra ott leírják a kezelés menetét. 40% vízcsere, talajtakarítás és fertőtlenítőszer is kelleni fog. Gyógyszeres kezelést ( pl neomagnol) követően 2-3 naponta 10-15% vízcserét kell csinálni legalább 3 hétig mert a gyógyszer a hasznos baktériumokat sem kíméli. Előbb észre kell venni ha baj van, akkor egy takarítással és némi konyhasóval is kezelhető.
2021. jún. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Sót tettem bele, fmc is van benne.

Csak azt nem értem, hogy ahonnan hozzuk őket, ott a tartályok teljesen átlátszó,tiszta a víz, pedig aztán ott terhelve van rendesen, semmi más nincs bennr mint egy szűrő, és mégis gyonyoru a viz csak az illező nem segít semmiben :(

2021. jún. 12. 06:38
 8/12 anonim ***** válasza:

Tehát se a mechanikai szűrés, se a biológiai nem működik.


Olyan soha nem is volt, meg nem is lesz, hogy a szivattyú felszívja a mulmot, a szűrőknek tolóereje van, a szívóerő eloszlik, ezért nagyon gyenge.


(Példa, áljj egy ventilátor elé, majd mögé. Előtte erősen tol a levegő, mögötte semmilyen szívóerőt nem érzel, csak 1-2 centire a lapátoktól)


A szűrő tolja a vizet, így kialakul egy egész víztömeget mozgató áramlás, ami fent alábukik, lent pedig (megfelelő erősség mellett) végigsöpri az aljzatot. A nagyja kosz így eljut a szűrő beszívó csonkjához, vagy 1-2 jellemző helyen gyűlik össze, de onnan a részleges vízcserék alkalmával, aljzatporszívózással kell leszívni, tehát mechanikusan, gumi csővel.


Ettől teljesen független -pontosabban közvetlen módon független- az opálosodás.

Az a biológiai szűrés hiányát jelzi.

Maga a mulm (kaja maradék, ürülék, stb) nem csinál opálosodást, akármennyi, és akárhogy rohad, ha van megfelelő kapacitású biológiai szűrő, és annak a biológiája "jó erőben van", tehát megfelelő mennyiség, jól működő nitrifikáló baktériumok lakják a szűrőt.


Az opálosodást a bomlástermékeken elszaporodó baktériumok, infuzóriumok okozzák, de jó biológiai szűrésnél ezeket a nitrogénvegyületeket lebontják a lebontóbaktériumok.

Legalábbis nitrát szintig, onnantól meg vagy részleges vízcserékkel, vagy vízinövényekkel, vagy kémiai szűrőanyaggal szabadulsz meg a nitráttól, de a lényeg, hogy nitrát szintig a biológiai szűrés hivatott lebontani a végtermékeket.

Megfelelő biológiai szűréssel ez a folyamat egyensúlyba kerül a lebontóbaktériumok kontroll alatt tartják az ammóniát, nitritet, stb, és nem lesz zavaros a víz.

2021. jún. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

És te mivel szűröd jelenleg?


Mi a "mérleg" , mennyi hal, mekkorák, van e vízinövény, milyen szűrő, milyen szűrőközeg, és be van e érve rendesen?

2021. jún. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Amúgy a jelenlegi szűrés kapacitásától és állapotától tenném függővé a gyógyszeres kezelést, nem 100%, hogy indokolt. Az viszont mindent lenulláz.

Viszont ha az infuzóriumokat kinyírjuk gyógyszerrel, nem lesz ami a bomló anyagokat felvegye, (hiszen azon élnek) így a vizet, és a halakat fogja terhelni.

Plusz ha az elpusztult infuzóriumok elkezdenek berohadni, az is extra terhelés, ráadásul az a folyamat is O2-t von el, tehát ugyanúgy megfulladhatnak a halak.

És erre csak a sűrű részleges vízcsere a megoldás, viszont ha ezt a sűrű részleges vízcserét gyógyszerezés nélkül csináljuk, jó szűrés mellett az is megoldás lehet, ráadásul megmentjük a nitrifikáló baktériumokat, és jóval hamarabb be tud állni az egyensúly.

2021. jún. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!