Miert nem szívja a Szivattyú a hal ürüléket? Miert opálos ,,tejes" a víz?
Tavi halak tartásaval foglalkozunk.
1000 literes tartályokban vannak a díszhalak.
Szivattyú van benne és minden tartályhoz szűrő!
Az alján összegyűlik a hal ürülék de akármilyen erős szuvattyút veszek nem szívja fel, csak akkor ha közvetlen rá teszem.
A vízük pár óra múlva opálos ,,tejes" lesz, gondolom a rossz szivattyú miatt.
Pusztulás még nem volt.
Ki milyen szivattyut vagy megoldást ajánl ?
Köszönöm
Coppens úszó tápot kapnak, de csak is annyit kapnak amennyit egyből megesznek.
Ezt a tartályos dolgot amit írtál azt nem értem :) Csak eladásra tartjuk a halakat :D
Garázsban vannak, de természetes fényben, és nap csak 11 óráig éri.
Minél magasabb fehérje tartalom annál könnyebb, minél több cellulóz, keményítő annál nehezebb víztisztítás. A kör alakú tartályokban megforgatva a vizet, leálláskor középre sodródik a trutyi, ha itt a szívócső vége automatikusan tisztul. Ha a szívócső vége az aljzaton van valamelyik oldalon, akkor egy megdöntött tartály vagy egy ferde aljzat lemez segíthet.
A nagy áramlás érdekében valszeg ritkás a szűrő felület, ezen nem tud elszaporodni ütős biológiai baktérium fokozat. A mocsári növényzet táp és fényigényes de nagyon eredményes. Aktívszén, vízcserék-drága, biológiai szűrés-3 hét amíg ébred.
Sót tettem bele, fmc is van benne.
Csak azt nem értem, hogy ahonnan hozzuk őket, ott a tartályok teljesen átlátszó,tiszta a víz, pedig aztán ott terhelve van rendesen, semmi más nincs bennr mint egy szűrő, és mégis gyonyoru a viz csak az illező nem segít semmiben :(
Tehát se a mechanikai szűrés, se a biológiai nem működik.
Olyan soha nem is volt, meg nem is lesz, hogy a szivattyú felszívja a mulmot, a szűrőknek tolóereje van, a szívóerő eloszlik, ezért nagyon gyenge.
(Példa, áljj egy ventilátor elé, majd mögé. Előtte erősen tol a levegő, mögötte semmilyen szívóerőt nem érzel, csak 1-2 centire a lapátoktól)
A szűrő tolja a vizet, így kialakul egy egész víztömeget mozgató áramlás, ami fent alábukik, lent pedig (megfelelő erősség mellett) végigsöpri az aljzatot. A nagyja kosz így eljut a szűrő beszívó csonkjához, vagy 1-2 jellemző helyen gyűlik össze, de onnan a részleges vízcserék alkalmával, aljzatporszívózással kell leszívni, tehát mechanikusan, gumi csővel.
Ettől teljesen független -pontosabban közvetlen módon független- az opálosodás.
Az a biológiai szűrés hiányát jelzi.
Maga a mulm (kaja maradék, ürülék, stb) nem csinál opálosodást, akármennyi, és akárhogy rohad, ha van megfelelő kapacitású biológiai szűrő, és annak a biológiája "jó erőben van", tehát megfelelő mennyiség, jól működő nitrifikáló baktériumok lakják a szűrőt.
Az opálosodást a bomlástermékeken elszaporodó baktériumok, infuzóriumok okozzák, de jó biológiai szűrésnél ezeket a nitrogénvegyületeket lebontják a lebontóbaktériumok.
Legalábbis nitrát szintig, onnantól meg vagy részleges vízcserékkel, vagy vízinövényekkel, vagy kémiai szűrőanyaggal szabadulsz meg a nitráttól, de a lényeg, hogy nitrát szintig a biológiai szűrés hivatott lebontani a végtermékeket.
Megfelelő biológiai szűréssel ez a folyamat egyensúlyba kerül a lebontóbaktériumok kontroll alatt tartják az ammóniát, nitritet, stb, és nem lesz zavaros a víz.
És te mivel szűröd jelenleg?
Mi a "mérleg" , mennyi hal, mekkorák, van e vízinövény, milyen szűrő, milyen szűrőközeg, és be van e érve rendesen?
Amúgy a jelenlegi szűrés kapacitásától és állapotától tenném függővé a gyógyszeres kezelést, nem 100%, hogy indokolt. Az viszont mindent lenulláz.
Viszont ha az infuzóriumokat kinyírjuk gyógyszerrel, nem lesz ami a bomló anyagokat felvegye, (hiszen azon élnek) így a vizet, és a halakat fogja terhelni.
Plusz ha az elpusztult infuzóriumok elkezdenek berohadni, az is extra terhelés, ráadásul az a folyamat is O2-t von el, tehát ugyanúgy megfulladhatnak a halak.
És erre csak a sűrű részleges vízcsere a megoldás, viszont ha ezt a sűrű részleges vízcserét gyógyszerezés nélkül csináljuk, jó szűrés mellett az is megoldás lehet, ráadásul megmentjük a nitrifikáló baktériumokat, és jóval hamarabb be tud állni az egyensúly.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!