Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezek a halak összeillenek az...

Ezek a halak összeillenek az akváriumba?

Figyelt kérdés

Van egy 120 literes aksim, és kíváncsi vagyok hogy ez így megfelel-e...

7guppi

3gömb molly

2black molly

1platti

3xifó

4kis tapi (takarító halak)

3algaevő

10 xifó ivadék egy szülőszobába.

Sok élőnövény, búvóhelyek, kagyló, kavics. Az akvárium december óta működik.


2021. febr. 27. 21:41
 1/6 A kérdező kommentje:
A kisállat kereskedésben ezt javasolták, ha te írtál az előző kérdésemhez és azért írtad ezt, akkor elmondom hogy azért kérdeztem meg, mert szeretném megtudni hogy mit rontottam el. Ha nem, és csk úgy leirtad, akkor kérlek mond el hogy mi a probléma. És ne anyázz.
2021. febr. 27. 22:11
 2/6 Skid05 ***** válasza:
100%

Egy hasonló vállalkozónak/alkalmazottnak az a célja, hogy profitot lásson, ehhez az kell, hogy ciklikusan visszatérjen hozzá az adott vevő és újabb „hasznos” tanácsokkal lássa el (pl: a malachit/parakill/metilén hármas tökéletes adu a tarsolyban, az egész akvát újra lehet gondolni a segítségükkel), persze némi élő áruval megspékelve. Tisztelet a kivételnek, de sajnos indokolatlan naivitás adni a szavukra, mindig felmerül a haszonszerzési kétely. A legtöbb ráadásul monopol helyzetben van, ergo fel sem merül a kockázata, hogy vevőt veszít a félrevezetéseivel.

Mindegyik elevenszülő tartása 6+ egyedből álló csapatot indokolna, a molly kilóg, mert melegebb vizet igényel, literre határeset, a xifónak a literszám kevés minimum egyedszám alapján 120 literre. A platti-guppi duó működhet vízkémia alapján és literre is, de inkább csak egyneműekből.

A „tapi” megnevezés számomra kérdőjel, talán másnak átmegy majd... A közönséges algaevő lágyabb vizet igényel, mint az említett elevenszülők, de nem lehetetlen kompromisszumot találni a vízkémiát illetően. A 3 egyedet 2 nőstény-1 hím megoszlásban tudom elképzelni, viszont ahogy nőnek és zsémbesednek kevés lehet a territórium.

2021. febr. 28. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Borzasztóan rossz tanácsot kaptál. A katasztrófa szinte elkerülhetetlen, négy elevenszülő halfaj közös akváriumban csak hímek tartása esetén működik, úgy ahogy. A szaporulat kis idő múlva élhetetlen körülményekhez vezet. Ha megfelelő létszámban tartanád a halakat és csak hímek lennének akkor sem lenne ideális mindegyik halnak a köztes paraméterekkel rendelkező víz de jó szűrés és dús növényzet mellett talán még működhetne. A jelenlegi felállás mellett javítani nem nagyon lehet a helyzeten, le kellene mondani pár halról és a kiválasztottak létszámát ideális szintre kellene növelni hím egyedekkel. Intenzív ragadozó halakkal a létszám kordában tartható ugyan de nincs elegendő hely számukra, sőt a jelenlegieknek is kevés ha beszámítom a most még ivadék xifókat is. Sürgősen el kellene távolítani minden nőstény elevenszülőt és belátásod szerint külön akváriumokban nevelni, v elajándékozni őket. Én nem szeretném megmondani, hogy melyikek maradjanak meg de ha választanom kellene akkor én mollykat venném ki a magasabb hőmérsékletigényük miatt. Így talán működne: 8db hím guppi, 6db hím platti és 6db hím xifó. Én sem tudom mit takar a "tapi" ha páncélosharcsa akkor abból is 5-6 db kell és 1db anci bőven elég de ha a kolléga által írt felállásban vannak akkor maradhatnak kellő menedékhely esetében. Így sem ideális de a jelenlegi helyzetből ennél csak durvább beavatkozással lehetne jobbat csinálni. Mindenképp kell egy külső szűrő, dús növényzet és fa dekoráció az anciknak. 2x 15% vízcsere erősen ajánlott hetente.
2021. febr. 28. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szval.. Meg mondom őszintén, hogy eddig fogalmam sem volt hogy pontosan hogy is hívják a "tapi" jelzővel ellátott egyedeket. Rákerestem a neten és van

2 panda páncélosharcsa, és

2 pöttyös páncélosharcsa az akváriumba. Az akvárium sztem irtó szép lett: sok növénnyel, sok bújóhellyel és nagyon virgonc, jókedvű halakkal. Mivel a szobába 25-26°C van, így sztem ez a mollykanak is ideális, és a többieknek sem hiszem hogy sok. Ha tévedek javítsatok ki. Hely még bőven van az aksiba, azt mondták hogy ebbe akár 40 is belefer (de nem fogjuk teletömni az akváriumot mindenféle hallal,és nem is terveztünk többet venni.) Az ivadékok egy része megmarad, és egy része megy a rokonaink aksiába, ahol szintén ehhez hasonló halak vannak.

Egyébként köszönöm a válaszokat, és a segítséget, megpróbálom megfogadni a tanácsokat! :)

2021. febr. 28. 09:05
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
Nem szabad abból kiindulni amit jelenleg látsz ezek a halak még sokat fognak nőni. Az azért biztató, hogy eltudod ajándékozni a szaporulatot de gondolj a jövőre is, egy kifejlett 10-12cm xifó nőstény nem 10-20 utódot fog havonta produkálni hanem akár 60-80-100db-ot is és ez csak egy hal, a többitől is ennyi várható. Ennyit képtelenség elajándékozni pláne , hogy az övéik is folyamatosan szülni fognak. Természetesen azt teszel amit akarsz csak ne mond, hogy nem szólt senki. A páncélosok rajhalak belőlük is min 5db kellene fajtánként. A "pöttyös" gondolom a foltos akar lenni elég nagyra nő, ha kiegészíted mindkét csapatot akkor a talajon is zsúfoltság lesz mivel a 3 algázó is főleg itt fog tartózkodni, ők szintén nagyobb testű halak lesznek. Választáskor nem a hal mérete mérvadó, hanem a felnőtt mérete. 40db max neonból, v nano halaklból mehetne ide úgy, hogy csak ők és semmi más. Ok maradjon a molly de akkor menjen a xifó, mert együtt pláne nőstényekkel együtt tarthatatlan lesz hamar a helyzet. Jobb ha te teszel rendet, mintha a természet szabályozza le a létszámot, mert arra akár minden rámehet. Na jó, én nem győzködlek tovább tegyél belátásod szerint.
2021. márc. 1. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Okés, megpróbálok megválni egy-két fajtól... Köszönöm a tanácsokat!:)
2021. márc. 1. 16:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!