Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A haltartás tényleg nagyon nehéz?

A haltartás tényleg nagyon nehéz?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvasom, hogy a haltartás milyen bonyolult. Miért? Mi a véleményetek erről? Én, nem hozzáértőként úgy látom, hogy ha egyszer megvan az összeállítás nem kell sok foglalkozás nekik. Nyugodtan cáfolatok meg, nem értek hozzá. Pl.: Egy hörcsöghöz vagy nyúlhoz képest könnyebb, vagy nehezebb?
2021. jan. 6. 12:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
92%

Teljesen más, mint bármilyen más állatot tartani, ugyanis bármilyen más állatnál konkrétan azt az állatot tartod, egy akvárium esetében meg a halak egy nagy rendszer részeit képzik, és leginkább a nagy rendszer egészséges fenntartásán múlik a halak egészsége is!


Itt egy régebbi kérdés, többek közt a 12-es válasz az enyém, ajánlom figyelmedbe:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..

2021. jan. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
61%

11-es vagyok, most olvasom, a 9-es nyúlja a szövegemet! :D))

Nem baj, a hülyeség is gyorsan terjed, fel kell vele venni a versenyt! :)

2021. jan. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
76%
Miért vannak lepontozva a hasznos válaszok?
2021. jan. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
88%

Ez lenne itt a beugró:

- [link]

- [link]

Itt pedig a különböző fajok igényeinek tudsz utána nézni:

- [link]

- [link]

- [link]


Én is azt látom a legnagyobb problémának, hogy rengetegen nem hajlandóak utána nézni az akvarisztikának, egyáltalán fel sem merül bennük, hogy kellene: belerakod a halat a vízbe, néha megeteted, ez a hülyének is megy, nem?! Nem.

Ha meg rosszul indulnak, vért fognak izzadni, amire kijavítják a hibáikat.


Szóval _véleményem szerint_ nehézséget jelent, hogy:

- Az akvárium egy komplex rendszer, egy mini ökoszisztéma. Ahhoz, hogy egy egészségesen működő akváriuma legyen az embernek, minimum a nitrogén vegyületek körforgását meg kell értenie, meg némi vízkémiát (pl. miért ne önts péhámínuszt az akváriumba?).

- A gyári akváriumszettekben gagyi a szűrő és a világítás. Ez gyakorlatilag a kudarcra készíti fel a kedzőket: döglik a hal, nem nő a növény, stb.

- Meg kell érteni a halak igényeit és kompatibilitását, illetve meg kell ismernie a "normális" viselkedésüket (hogy rögtön lássa, ha gond van). Ez némi internetes kutakodást és logikát/tervezést igényel.

- A gyakori díszhalbetegségek - ahogy a nevük is mutatja - gyakoriak. Egy részt fel kell ismerni időben, hogy betegek a halak, másrészt mivel hallal foglalkozó állatorvos nincs, az akvaristának magának kell azonosítania és megoldani a problémát. A kérdéseket olvasva az első pont is gond: az akvárium komplex rendszer, a halak megbetegedését pedig általában a vízminőség romlása okozza.

- Az édesvízi akvarisztika az egyszerűbb, olcsóbb, könnyebben kivitelezhető. Tengeri esetében több paraméterrel dolgozol, több eszközzel dolgozol, az élőlények érzékenyebbek, nagyobb területet igényelnek (és egyesek mérgezőek).

- Abban igazad van, hogy egy JÓL működő, normálisan telepített akváriummal nincs sok gond: naponta haletetés, hetente-kéthetente 20-30%-os vízcsere, ha aktuális akkor szűrőanyag átöblítése használt akváriumvízben, növények megregulázása és ennyi.


Egyébként hogy kinek mennyire nehéz a haltartást, egyéniség kédrése is. Én tökre élvezem az utánaolvasós, tervezgetős, apróságokra figyelős aspektusát az akvarisztikának, egy csomó barátom rémesen unalmasnak tartja őket, illetve elmondásuk szerint nekik nem való, mert elfelejtenék megetetni a halakat, nem ismernék fel a stressz, a betegségek apróbb jeleit stb.


Én is kérdeznék: van valami konkrét terved, tetszik-e valamilyen halfaj, akvárium vagy csak úgy érdeklődsz?

2021. jan. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
87%

13-mas, hát gondolom aki szerint könnyű, és le lett pontozva, az bosszúból mindenkit lepontozott... nincs új a nap alatt, ez egy ilyen oldal. (egyébként 11-es vagyok)


Kérdező, amúgy ha kicsit belegondolsz, könnyen rájösz, miért teljesen más akváriumot fenntartani, mint bármilyen szárazföldi állatot.

A halaknak az akvárium a teljes életterük, a vízben esznek , ürítenek, ez lebomlik, elrohad, mérgező anyagok keletkeznek, és ezzel a vízzel a növények is, állatok is szoros, közvetlen kapcsolatban vannak.

Olyannyira, hogy gyakorlatilag a részükké válik a víz, a növények felszívják, a halaknak meg szó szerint bediffundálódik a víz a bőrükön keresztül a testükbe.

Ezért közel sem mindegy, milyen a vízminőség, egy elég kényes egyensúlyt kell fenntartani, és ehhez az egyensúlyhoz mikroorganizmusokat, növényeket kell egészségesen tartani.

Ez az egyik legfőbb különbség, hogy közvetlenül részesei a környezetüknek.

2021. jan. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
De pozitívum, hogy a kérdező előre érdeklődött, mert sajnos sokszor az a kérdés, hogy "miért zavaros az 50literes aranyhalas.medence vize?"
2021. jan. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%
A haltartás nem nehéz. De amikor elreccsen az 50 liternél több vizes tartály :)
2021. jan. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Salx Narval ***** válasza:
84%
Tudod ha valaki szívesen csinál valamit azt nem nehézségként éli meg. Az akvarisztika valamivel több önképzést kíván mint a rágcsálók nevelése de azért ott is van tanulnivaló. Halknál egy életközösséget kell fenntartanod az és az éltető közeget az-az a vizet is neked kell kezelned, nos a levegőn élő állatoknál ez adott dolog. Egy biztos én sohasem bántam meg, hogy az akvarisztikát választottam bár neveltem és szerettem más állatokat is. Egy idő után semmi nem nehéz de idáig csak szeretettel és önképzéssel lehet eljutni minden állat esetében.
2021. jan. 7. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Salx Narval ***** válasza:
78%
Bocs az elírásokért, még félig alszom.:D
2021. jan. 7. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
65%

Csak azt tudom mondani, ha érdekel, megfelelő utánajárás után érdemes kipróbálni. Általánosságban elmondható hogy aki elkezdi, azoknak a fele pár hónap után feladja, mert nem sikerül beállitani a biológiát, ami megfelelő a halaknak/növényeknek és algásodik.

Aki viszont nem adja fel, annak szerintem élvezi minden percét amit ráfordít.

Nekem napi 5 perc az etetés és a növénytápozás, heti 1xnegyed óra a vízcsere, 2hetente 1x30-45 perc mikor metszeni kell a növényeket

2021. jan. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!