A haltartás tényleg nagyon nehéz?
Főleg a tengeri-akvarisztikára szokták azt mondani, a hozzáértők, hogy nehéz... Ott a sőt ártalom rá is ügyelni kell, meg miegymás. Szóval elég bonyi. De szerintem inkább főleg drága.
Különben a halak igényeik elég szépen fent vannak az interneten, megnézed 3-4 helyen, ha nagyjából egyezik az infó amit találsz, akkor valószínűleg helytálló és akkor az alapján mérlegelhetsz.
Meg itt is lehet kérdezni, ingyen...
Csak ki kell szűrni a hülye válaszokat, de szerintem ez nem egy nehéz dolog annyira...
Én inkább azt mondanám, hogy a hal tartás ahhoz képest nehéz/bonyolult, amit a laikus elsőre gondol.
De ez egy kutyánál is ez van... És az a baj, hogy sokan így vágnak bele... Például megveszik a szaporított “vizslát” 25 ezer forintért, majd egész életében pedigrével eteti, majd a kutya 3 éves korában, az állatorvosi számlát olvasgatva realizálja, hogy lehet rá kellett volna fordítani 1-2 órát, hogy utána olvasson a kutyatartásnak, mielőtt bevállalta az állatot...
Szóval én azt gondolom, hogy sokan a haltartás esetében nem (sem) hajlandóak minimális időt sem fordítani arra, hogy tájékozódjanak, csak 0 tudással belevágnak.
Így általában szarvashibákat vétenek, nem is kis dolgokon csúsznak el... Hanem kb. vesznek egy valamilyen akváriumot, megtöltik csapvízzel és beleteszik a random halakat, amik meg tetszettek nekik.
A hörcsögöket meg együtt tartják, amikor kb. az állatkereskedéseken kívül sehol nincsenek együtt...
Aki akar az tud tájékozódni és ha van pénze erre a hobbira, akkor szerintem nem olyan nehéz tisztességesen tartani a halakat,
Egy haladó vagy profi akvarista már beállt akváriumát látva tényleg úgy tünhet ,hogy ez egy egyszerű hobbi. Na de addig a szintig is el kell jutni mind lexikális tudásban mind gyakorlatban, az a kissé nehéz főleg ha fals infókat kap az ember.
Az akvarisztika nem egészen “haltartás”, haltartás a tescos pontyos medence ahol be vannak zsúfolva a halak, az akvarisztika ennél jóval kifinomultabb. Sokmindenhez kell érteni, még ha csak érintőlegesen is (biológia, vízkémia, földrajz, fizika stb) ahoz ,hogy egy működő akváriumot összerakjon az ember mert az akvárium az egy élő rendszer aminek az egyes elemei egymásra vannak utalva. Tisztában kell lenni ,hogy hogyan működik mondjuk a szűrés (nitrifikáló baktériumok) adott akváriumhoz milyen/ mekkora kell, tisztában kell lenni a tartani kívánt növények s halak igényeivel mert messze nem rakható össze minden mindennel, tudni kell ,hogy az egyes gépeket hogy s mint kell kezelni/ karbantartani stb.
Szóval ha a tudás legalább alap szinten megvan akkor nem nehéz összerakni s fentartani egy egyszerübb akváriumot s majd lehet a tudásunkhoz mérten fejleszteni. Ha bővebben érdekel akkor ezek az oldalak elég megbízhatók:
A legfontosabb, hogy eldöntsd kb mekkora akváriumot szeretnél, kezdésnek 60-120L között ajánlott.
Az is kérdés, hogy melyik irányzat érdekel? Klasszikus halas, vagy komolyabban akarsz növényezni?
A legfontosabb, hogy olyan élőlényeket tarts csak, aminek tudod biztosítani az igényeit!!!
Szűrés-világítás-növénytápozás ez az alapja a low tech akváriumoknak.
Általában az elején több a kihívás, ameddig be nem áll a biológia, utána napi pár perc, plusz heti 1x mondjuk háromnegyed óra. De aki örömét leli ebben a hobbiban, annak nem okoz nehézséget, hanem élvezettel csinálja
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!