Hol érdemes viszonylag olcsón olyan 60 literes akváriumot venni, amiben benne van minden szükséges felszerelés (levegőztető, stb)?
Mi a viszonylag olcsó neked?
Vagy több üzletet megnézni és szettbe vásárolni, de a szettekkel az a baj hogy a felszerelésük többnyire mindig a minimum szintet képviselik.
Vagy másik megoldás használtan market place, jófogás stb..
Leginkább sehol.
(Mondjuk levegőztető pont nem szükséges, szóval vásárlás előtt lehet nem ártana az alapokkal tisztába jönni, hogy ne hülyeségekre költsél)
A szettekben 99%-ban hulladék felszerelés van.
Talán ha egy igényes akvarista tovább lép, és el akarja adni a jól (normálisan) felszerelt akváriumát, akkor használtan ki lehet fogni egy működőképes darabot, de ehhez szerencse is kell.
Ha új dolgokat akarsz, akkor külön külön érdemes megvenni mindent.
Így valamivel drágább, de hát ez alapból nem egy olcsó hobbi, meg ha nem akarod megszívatni magad, akkor úgysincs nagyon más választásod.
Én tavaly az Auchanba vettem egy 50 literes akvárium készletet 15ezerért.(ha ez jó árnak számít)
A szűrű kuka belőle de a hőmérő/fűtő teljesen jó. Az akvárium maga minőségi,a teteje és a kerete is nem abból a hajlékony olcsó műanyagból van. Garancia is volt rá.
Szval érdemes szétnézni azt mondom,az enyémbe majd egy betta lesz.
Most ki pontozott le mindenkit?
Ha nem tetszik a válasz akkor írd meg mennyit szánsz rá és megmondjuk nagyságrendileg, hogy egyáltalán érdemes lenne e belekezdeni a keresgetésbe.
Hát az én tervem az, hogy a szobám jobban nézzen ki. Szép világításokkal megvilágítva, és csak 1 Sziámi harcoshalat szeretnék bele. Némi növényzettel, néhány dísztárggyal.
1. kérdés: lehet mellette még egy nőstény, aki ugyan olyan fajú?
2. kérdés tényleg nem kell levegőztető?
3. Vagyok
1. 1 semmiképp nem,min 3 nőstény mellé de 60 liter arra már kevés
2. Én használnék attól még csak alacsony fokozaton.
Ha halakkal akarod társítani, akkor max kisebb testű aljzatlakókat ajánlanék. Fajtársakat ne! Nőstényt se, 1-et se!
De akár érdekesebb csigákkal, vagy nagyobb testű garnélákkal is társítható.
A levegőztető általában teljesen kiiktatható, hiszen a szűrő tökéletesen gondoskodik a gázcseréről, ehhez annyi is elegendő, hogy a kiáramló víz erőteljesen fodrozza a vízfelszínt.
A betta azért másabb ilyen szempontból, mert nem szereti a nagy áramlást, (amit egy motoros belső szűrő okoz)
ezért valaki magát a szűrést is légpumpáról hajtott szivacsszűrővel oldja meg, tehát ez hasonlóan működik, mint egy levegőztető, csak nem porlasztó kövön préseli át a levegőt, hanem vastag, és jobb esetben bordázott (felületnövelt) szivacson, ami így a biológiai szűrést is elvégzi. (nyilván, csak miután beért a szivacs)
Tény, hogy a bettának jobb ez a fajta szűrés... a hátránya, hogy a légpumpa (ami az akváriumon kívül van) jóval hangosabb, mint egy kis motoros belső szűrő. Sok embert zavar hosszútávon a zúgás, pláne éjszaka, ha hálóban van az aksi. Egyébként a motoros szűrőből kiáramló vizet is meg lehet törni egy kis kreativitással, hogy a bettának is jó legyen, a szűrés is kielégítő legyen, a gázcsere is megtörténjen, és aránylag hangtalan is legyen a rendszer.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!