Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumi viztisztító, vízforg...

Akváriumi viztisztító, vízforgató túlfolyása áramszünet esetén? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Új, vizforgatot vettem a szinten uj akvariumomhoz de ugy vettem eszre, hogyha megszunik az aramellatas akkor a kialakult vakum miatt tovabbra is szivja magaba a vizet, es masodperceken bellul tulsagosan megtellik es ezaltal kifolyik belole a viz. Rengeteg viz.. Eloszor hibara gyanakodtam ezert visszavittem es hoztam egy masik markabol egy szinten ujat a tapasztalat viszont ugyan ez. Mas is tapasztalt ilyet? Aramszunet eseten akvariumtulajdonosok, nem fordult meg ilyen elo?

2020. nov. 17. 23:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a "vízforgató" egy akasztós szűrő ami az akva oldalán lóg akkor a széle magasabban van a vízfelszínnél tehát áramszünetkor sem tud túlfolyni. Ha egy zártrendszerű (túlnyomásos) külső szűrő, akkor meg kihagytad összerakásnál a tömítőgumit.
2020. nov. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Zöldfülű Törpe ***** válasza:

Valószínűleg #1-esnek igaza van, de jó lenne, ha leírnád a pontos típust, mert az, hogy vízforgató, víztisztító igazából nem sokat árul el.

Ha az összeszerelési és beüzemelési útmutatót pontosan követted, nem lehet probléma. Még a külső szűrőnél sem.

Egyébként nekem kissé zavaros S leírásod.

"tulsagosan megtellik" Ez mit jelent pontosan? Mert egy szűrőnek meg is kell telnie, hiszen nem lehet benne levegő.

A másik: milyen gyakran van nálatok áramkimaradás?

2020. nov. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ha nem fogalmazol pontosabban és nem írod le a vízforgató típusát nehéz lesz kitalálni. Én egy légpumpára tippelnék ami az akvárium vízszintje alatt van és kikapcsoláskor a csövön visszafolyik a víz, ez esetben kell egy kis visszacsapószelep a csőre, v az akvárium fölé kell tenni a pumpát. Pontosítsd a kérdést.
2020. nov. 20. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Elnezest a hianyos informacioert egy fluval 205-os kulso szurorol van szo, a tomitogumi benne van, tobbszor is ellenoriztem jelenleg jol funkcional csak tartok tole ha megszunik az aramellatas akkor kifolyik. Mit ertek "tulsagosan megtellik alatt"- amint nincs aram alatt, a szivattyu nem keringet tehat a kimenoben nem tavozik viz viszont a bejovon folyamatosan folyik bele aminek eredmenyekeppen a kis tulfolyo lyukakon kifolyik a viz. Nem gyakoriak az aramszunetek dr most itt az oszi, teli idoszak es tartok tole hogy ha esetleg lesz vajon elusztatom-e a hazat. Mindenkinek koszonom az eddigi valaszokat!
2020. nov. 20. 13:02
 5/8 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
Na, néztem róla gyorsan egy leírást. Szerintem valamit nyitva hagytál, amit nem kellett volna. Nem lenne szabad a szűrőből kifolyni a a víznek, még áramszünet alatt sem.
2020. nov. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amit túlfolyónak írsz az egy légtelenítő, azért van hogy a z összerakás után a levegőt kiengedd ne szörtyögjön. Ez egy zárt rendszer nem lehet rajta kifolyónyílás. Bár ilyen szűrőm nem volt de másmilyenek voltak, egyiken sem volt túlfolyó lyuk-
2020. nov. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
Nincs ilyen veszély még szétszerelt szűrőnél sem és nincs túlfolyó a szűrőn. Visszaáramlás elleni védelme is van. Áramszünet után automatikusan el kell indulnia de ezt te is imitálhatod ha kihúzod a hálózatból a saját megnyugtatásodra.
2020. nov. 21. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2020. nov. 21. 08:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!