Második külső szűrő ágainak elhelyezése?
Második szűrő ágát hogyan helyezzem el? Van egy 150x50 es akvárium. Most egy tetra 1200 van benne, hosszanti irányban tolja a vizet, és a szívó ág is ugyan azon a felén van. Ha ugyanígy teszem a másik oldalra, akkor elvileg középen "elválasztódik"?
Másik kérdés, fontos, hogy egyforma legyen a két szűrő? Lehet az egyik erősebb? Pld jbl 1502?
Lehet úgy is. Igazából sok dolog függvénye hogy jobb, hogy áramlik a víz jobban úgy, hogy a fizikai szennyeződések minél inkább 1 helyen gyűljenek össze, vagy beszívja a szűrő.
Lehet úgy is ahogy mondod, de akkor egymás ellen dolgozik az áramlás, létezik ez a fajta megoldás, de ritkább.
Úgy is lehet, hogy a másikat középre rakod (esőztetővel) és hosszanti irányban "hajtod meg" a vizet, tehát egy nagy kört tesz meg.
De úgy is lehet, hogy a hátsó hosszú oldallal párhuzamosan teszed be az esőztetőket, í frontüveg felé tolják a vizet felül, alul a hátsó üveg felé áramlik vissza.
Teljesen jól értelmezted, amit írtam. Így belegondolva hülyeség. Csak azzá gondolom, hogy jól kisöpörné a sarkokat az áramlás.
Ha az oldalsó falra tenném úgy működhet a dolog?
5-ös válaszra:
Nekem nem volt még 150 hosszú aksim, 120 volt (van) a legnagyobb, én is hossz irányban forgatom, de...
pont ezen az oldalon osztotta meg egy hobbitárs a tapasztalatát a rövid oldal felé forgatással.
(Tehát a hátsó falról felül jön előrefelé a víz, a frontüvegen bukik le, és és alul a hátsó fal felé söpri végig az aljzatot. És ott is 150-es medence volt, ha jól emlékszem. ...természetesen mindezt esőztetővel, rendeltetésszerűen használva, tehát a víz alatt, kicsit felfelé irányítva)
A szóban forgó akvárium egy erősen növényesített példány volt, és ez az áramlás kellett ahhoz, hogy néhány pangó vizet kedvelő algafaj eltűnjön, és a mulmot is jobban bedolgozta a szűrő, illetve a maradványt a hátsó falra söpörte az áramlat, amit könnyű volt utána összeporszívózni.
Kb ennyire emlékszem, meg hogy rejtett volt a beszívócsonk, de ez most irreleváns, csak hátha erről beugrik valakinek ez a történet.
Na szóval a nagy medencéknél -ezek alapján gyakorlati bizonyíték van rá- működőképes, sőt hasznosabb lehet a rövid oldal felé forgatni a vizet, mert a szóban forgó esetben is több próbálkozás után jutott ide az illető, és az addigi próbálkozásaiból ez vált be legjobban.
Egyébként (annak ellenére, hogy nem vagyok tagja a derékszög tagadók klubjának) ha jól emlékszem még valami gyári ajánlás is létezik átlós (!) vízforgatásról, ami szintén a hosszú hátsó oldalról indul, esőztetővel!
Igazából meg a puding próbája az evés, a lényeg, hogy egységes egyenletes áramlás legyen, ami azt szolgálja, hogy ne legyenek álló részek, és a fizikai szennyeződés minél inkább vagy a beszívó ághoz, vagy 1-2 jellemző helyre gyűljön össze.
Nincs kőbe vésve se szabály, se az, hogy az első verziót kötelező megtartani.
Ki kell próbálni egy szimpatikusat, és a következmények alapján módosítani. Egy alapszabályhoz tehát ebben az esetben is vissza lehet kanyarodni, együtt kell dolgozni a természettel, az a legnagyobb segítség! :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!