Megéri házilag külső vízszűrőt építeni?
Arra gondoltam, hogy vennék egy vízszivattyút(vagy másnéven powerhead), egy 800-1000l/óra kapacitásút, és építenék egy külső szűrőt. Egy nagyobb átmérőjű 120-160 körüli pvc cső lenne a tartály. Alul lenne a bemenő, felül a kifolyó ág.
Alul lenne egy ülepítő, dobnék rá kb. 2 liter szűrő anyagot, alul szivacs, fölötte valami biológiai szűrőanyag. Ezzel megvalósítható lenne egy hatékony szűrés?
Mint ahogy már említettem, a vízpumpa és a powerhead az 2 különböző gép.
Egyébként nincs új a nap alatt:
Amúgy nem biztos, hogy építenék.
Elég sok macera van a végzáró elem légmentes leszorításával, meg a légtelenítéssel. FB akvarista csere-bere, adok-veszek (stb) csoportban nézz szét, hátha kifogsz egy jó állapotú olcsó külsőt.
Előszó: Nem kérdés hogy érdemes, a barkácsoló ember probléma megoldó képessége sokszorosa a vásárlóerőnek. Bármit csinálsz ha anyagilag nem is éri meg de egyszer rohadt jól jön az emléke.
Téma: Ha a vízforgatás a lényeg akkor jók a gyáriak de ha a biológiai szűrés akkor csak jobbat tudsz csinálni. A homokszűrő előülepítővel pl. brutálisan hatékony csak macerás a tisztítása.
Fantázia ébresztő szösszenet: Miért merült fel az igény? Már sokmindent kipróbáltál de még mindig kell az algakaparó, a hiánytünet elemzés? Lehet hogy elérted a nitrifikálós rendszer korlátait? Miből áll egy hal, teknős, madár testének anyaga? Ki válogatta ezeket össze az egymást gyengítő elemek katyvaszából? Ki a "modern" akvarisztikában a közellenség? Van egy ókori bölcsesség: Ha az ellenség túl erős, csinálj belőle szövetségest!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!