Csigát mivel etetem?
Hát... :D Kötve hiszem, hogy egy csiga lesz az. Kettőt pislogsz, és máris túlszaporodnak, a részedről különösebb erőfeszítés nélkül. Meg eszik az algát, a növényeket, az aljzaton található üledéket, az akváriumban tartott állatkáid eleségét, ürülékét. Nálunk a teknőc páncéljáról is lepucolták az algát.
Mindig meg kell mosni a növényeket, mielőtt beteszed az akváriumba, mert ahogy csiga lehet rajta, úgy lehet rajta káros baktérium és vírus is.
A csigának meg tényleg örül az ember, amíg kicsi és csak néhány van, de 1-2 héten belül nyüzsögni fognak még úgy is, hogy az állataid sokat megesznek majd közülük. Csúnya lesz, zavaró, nem túl higiénikus, és lehetetlenség lesz megszabadulni tőlük/kordában tartani a populációt.
Szerintem inkább rakd át a csigát/csigákat egy másik akváriumba, ha ennyire tetszenek, tegyél be nekik 1-2 növényt, egy kis kavicsot, esetleg egy gyengébb teljesítményű vízforgatót.
Arról nem beszélve, hogy a csigának is lehetnek parazitái, amit továbbadhat az állataidnak. Szerintem tényleg tartsd külön akváriumban.
Az eredeti akváriumban úgy előzheted meg a szaporodásukat (mert ha most nem látsz ott több csigát, akkor is lerakhatták már a petéiket), ha teljesen leengeded a vizet, és 1-2 napra (de legalább pár órára) hagysz egy kis 20%-os ecetet az alján.
Amúgy az algák mellett moszatokat esznek. Ha van pár növény, az akváriumban, már elég nekik.
A képen közönséges vízi csiga látható.
Ez olyan mintha azt mondanám hogy a halak agresszívak és terület védők.
Csiga egy gyűjtőnév. Pl. a hólyagcsigák cseresznye nagyságúra nőnek és hiper szaporák ha találnak algát, ellenkező esetben kicsik maradnak vagy teljesen eltűnnek. Egészséges növényhez hozzá sem nyúlnak. Mindenféle csigám persze nem volt, csak néhány de egyikkel sem volt gondom soha.
Már választ kaptál a csigáddal kapcsolatban, viszont engem ez “kicsit” aggaszt:
Kérdező #1: “Illetve most akarom akváriumot kitakarítani ,kivegyem vagy benn hagyhatom úgyhogy nincs benne víz”
Teljes vízcserét akarsz csinálni ? Egy jól működő akváriumban szinte sose kell teljes vízcsere csak bizonyos időközönként x% vizet cserélni (kb 50 litertől heti 1x 15-30%, az alatt heti 2x 15-30%). Illetve a vízcserét praktikus összekötni talajporszívózással is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!