Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagyon veszélyes plusz három...

Nagyon veszélyes plusz három guppit tartani?

Figyelt kérdés

Harminc kifejlett red cherry garnéla van az akváriumomban. Eddig két algázó gébbel és négy hím endler guppival éltek együtt egy hatvan literes akváriumban. Jól szaporodtak. Szerintem a hasznosítható térfogat ebből csak negyven liter, mert húsz kiló kavics, két nagy fagyökér és négy megkövesedett fa is van benne. Nem tudom, milyen ötlet vezérelt, vettem három rendes méretű hím guppit. Véletlen volt, az üzletben nem tűnt fel, hogy mekkorák. Erre a lehető legrosszabb módon kezeltem a helyzetet, mert úgy gondoltam, hogy elég lesz a több búvóhely a garnéláknak, és vettem plusz növényeket. Most van benne a régiekkel együtt számolva 10 darab lebegő békatutaj, kb. 30 szál rubin ludwigia repens, 30 szál bacopa caroliniana, és négy nagy levél nymphaea lotus. Az előtérben van hat-nyolc tő alacsonyra növő, széles levelű saláta. Azt hittem, ez jó lesz, hogy elbújjanak a rákok, de a halak viselkedése változott meg. Már nem csak egy helyben úszkálnak az előtérben, hanem elkezdték felfedezni az új növényeket (pedig eddig is sok volt), és folyamatosan csipegetik ki a kisebb, újszülött garnélákat, azokat is, amiket eddig nem bántottak, mert nem figyeltek rájuk.


Szerintetek visszavigyem őket az állatkereskedésbe? / (vehetek helyettük endler guppit, vagy már sok lenne?). Garnéla keltető akváriumot nem akarok csinálni, mert nincs hozzá most megfelelő világításom.



2020. ápr. 2. 16:42
 1/1 anonim válasza:

Attól függ hogy mennyi hímet tartatsz mennyi nőstény mellet a hímek könnyen összevesznek és szétcsipkedik egymást és agresszivá válhatnak.

Az én guppijaim is előszeretettel legelik le az akvárium növényzetét lenkor vagy sok növényt kell telepíteni vagy semmit sajnos nem értek a garnélákhoz ezért nem tudom mekkora az igény náluk a növényekre.

Egyébként ajánlom figyelmedbe a Peter Beck Által írt akvárium ABC című könyvet nekem rengeteg problémámra választ adott körülbelül ezer forintért be is tudod szerezni.

2020. ápr. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!