Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak az akváriumom...

Vilagbeke kérdése:

Mit csináljak az akváriumom ph-jával?

Figyelt kérdés
Észak Mo-ban élek tehát nagyon kemény erre felé a víz , van egy pici 30 literes akváriumom aminek a vízét ph-mérővel megmérve olyan 8-9ph kaptam ismerősöm javasolta h tegyek bele ecetet ám másnapra ilyen fehér nyálka borította el a növényeket konkrétan az egész akvárium tiszta fehér lett de a a víz phja tökéletes volt. Mi történhetett? mit tegyek a víz lúgossága ellen?

2020. márc. 6. 16:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%

Kemény = magas mész tartalom

pH = savfok (savas, lúgos, semleges)

2020. márc. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
itt lúgos és kemény a víz tudtommal ez nem jó a halaknak ?
2020. márc. 6. 16:22
 3/13 anonim ***** válasza:
66%

Attól függ, hogy milyen halak. Ha guppy, molly van, akkor nekik jó a keményebb víz is. Afrikai sügereknek is jó.

Kemény vÍzt hiába próbálsz savasítani, vissza fog állni a magasabb pH.

30 liternél még a flakonos desztillát víz a legegyszerűbb vízlágyítási mód.

A heti 25-30%-os vícserét csináld deszt. vízzel, de előtti mérd meg a keménységet.

2020. márc. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
köszi:)
2020. márc. 6. 17:00
 5/13 anonim ***** válasza:
68%
Forrald fel a vizet. Lehűlés közben fehér csapadék formájában kicsapódnak a változó keménységet adó kalcium- és magnéziumsók. Az üledék feletti víz gumicsővel óvatosan leszívható. Az így kezelt víz keménysége nagyjából a felére csökken. Tiszta esővíz szűrés után szintén felhasználható. Ugyanígy alkalmas lehet a hűtőszekrényekből, párátlanítókból kifolyó kondenzvíz.
2020. márc. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Skid05 ***** válasza:
77%

Ismerősöd elég felelőtlenül szórja a tanácsokat és akkor még finom voltam.

Először is a víz pH-ját nem kéne piszkálni, legalábbis önmagában a pH-t tilos, az eredmény ez lesz.

A vízkeménység egy része (ez a változó avagy karbonátkeménység) kémiai pufferként működik, azaz egy adott tartományon belül stabilan tartja a pH-t. Ebből következik, hogy először a kH-t kell lejjebb vinni, azaz lágyítanod kell, hogy a pH tartomány is lejjebb kússzon fokozatosan(!!!). Ezt 30 literben ionvízzel is megteheted, a desztvíz drága (duplája az ionnak), az esővíz sok helyen irreálisan drágán tisztítható (egy kohónyi szénnel). Tesco, Auchan ionvizeit sokan használják, viszont itt is lényeges, hogy önmagában nem használható, tehát a csapvízzel keverendő adott arányban. Az arányt a tartani kívánt fajok határozzák meg, na meg tudnod kell a csapvíz keménységét, ez utóbbit egy olcsó neptun cseppteszttel is bemérheted.

Az ecet meg alapból akkora öngól, hogy párját ritkítja, üveg tisztításra megfelel, de pH elleni támadásra őrületesen rossz elképzelés. A fehér víz tömeges bacipusztulásra utal, hirtelen változtattad meg a pH-t az ecet beöntésével, a kis víztömeg eleve sérülékeny, a kemény vízben a szabad ammónián egysejtűek gyorsan szaporodó milliói lepték el a vizet. A rendszer összeomlott, helyrehozni jóval tovább tart majd.

„az egész akvárium tiszta fehér lett de a a víz phja tökéletes volt” = a műtét sikerült, viszont a beteg halott

Mondjuk vízcsere az alap, így kezdésnek egy 50%-os. 50% leszív, csapvíz vízelőkészítővel, lassan (mondjuk egy levegőztető csövön keresztül) a friss vizet belecsurgatod az akvába, így nem lesz hirtelen változás. 3 nap múlva egy 30%ossal folytathatod. Az állatvilág hogy van odabent egyébiránt?

2020. márc. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
23%

Lágyítás nélkül semmit ne csinálj, és utána is először olvasgass a témában mert ez így egy ámokfutás.

Nagyon remélem, hogy semmilyen állat nem volt még benne!


Egyébként meg 30 liter az egy épphogy akvárium méret, nem azt mondom, hogy ha valaki nagyon elkötelezett, meg profi, akkor ne lágyvizezhetne 30 literben, de ez egy "hangyányival" komolyabb műfaj (mármint a pH megpiszkálása) annál, hogy ecetet locsolsz bele. Rengeteg mérés, rengeteg teszt, egy alapból instabil víztömegben.


El kell döntened mennyire akarod ezt komolyan csinálni, (mert a savasítást nem lehet komolytalanul) mert lehet egyszerűbb lenne 5-6 db hím endler guppit beletenni, azoknak a kemény víz is jó, túl se szaporodnak, szép színesek is, és nincs velük ilyen probléma.

2020. márc. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Salx Narval ***** válasza:
68%
Én is azt ajánlanám, hogy tapasztalatlan kezdőként ne a vízértékeket piszkáld hanem a vized értékeihez és az akváriumod méretéhez válassz lakókat, növényeket. Ekkora akváriumnál a heti 2x15% vízcsere ajánlott, én akasztós szűrőt tennék ide, hogy minél kevesebb helyet foglaljon. Az elpárolgott vizet O-ás vízzel pótold és vízcserekor a talajt is takarítsd pl iszaplopó. A felszínre úszó májmohát a gyökerekre, kövekre jávai mohát és páfrányt tennék. Pár db endler, v garnéla jó választás lehet.
2020. márc. 7. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat nagyon sokat segítettetek
2020. márc. 8. 10:35
 10/13 A kérdező kommentje:
Semmilyen hal még nincs benne ezek szerint először rendbe teszem a vizet
2020. márc. 8. 10:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!