Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sziámi harcoshalaimnak (1 fiú...

Sziámi harcoshalaimnak (1 fiú és 1 lány) milyen nevet adjak? Amúgy a fiú piros, a lány kék. Vagy szoktak egyáltalán a halaknak nevet adni? Én szeretnék. (Gondoltam ilyenre, hogy: Frédi és Vilma). Amúgy mit kell tudni erről a halfajtáról?

Figyelt kérdés
2008. nov. 15. 17:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Tóbiás és Kata :P
2008. nov. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem jó a Frédi és Vilma is,vagy Cipi és Ripi,Cuki és Muki.


Nekem van 3,de nins nevük...

2008. nov. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi Nektek, a Cuki és a Muki egész jó ötlet! :)
2008. nov. 15. 19:20
 4/12 kzs ***** válasza:

Sziámi harcoshal (Betta splendens):

A fiú: max. 10 cm; lány max. 6 cm.

A középkemény kemény vízben érzik jól magukat, sok növény között. Semleges (7 pH) közti érték. Vizüket ne sózd. Nagyon melegigényesek, 26 fok feletti hőmérsékleten érzik jól magukat. A fiúk verekedős természetűek, ezért 1 akváriumban lehetőleg csak egyet tarts. Lány lehet bármennyi, de megfelelően tágas, lehetőleg dús növénnyel beültetett akváriumban (ahol el tud bújni).

Labirinthalak családjába tartozik (Anabantidae), kis mértékben képes felhasználni a légköri levegőt is. Melegigényessége miatt fontos letakarni az akváriumot - hogy meg ne fázzon.

Élő eleség közül a tubifexet és a szúnyoglárvát szeretik, a vizibolhát nem kimondottan. Szívesen esznek száraz eleséget is.

Lehetőleg ne tartsd élénk és csipkelődős halak (pl. Szumátrai díszmárna (Barbus tetrazona) társaságában).

2008. nov. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
ahol én vettem a sziámi halaimat ott az eladó azt mondta, hogy egy hímhez minimum három nőstény halat kell tenni, mert különben megeszi a hím a nőstényt..ezértvan nekemis 1 hím és 4 nőstény:D
2008. nov. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 kzs ***** válasza:

Az utolsó hozzászólásához: Butaaság habbal, hogy a fiú-betta megeszi az egyedül lévő lány-bettát. Abszolút valótlanság. Csupán arról van szó, hogy a kifejlett hím Betta "hajtja" a lányt. Namármost ha nincs elegendő búvóhely az akváriumban (itt elsősorban a sok növényre gondolok), akkor megeshet, hogy a fiú agyonhajszolja a lányt, az úszóit megtépázza.

De ilyen ritkán fordul elő. Más halfaj(ok), vagy sok növény esetén a lánynak van lehetősége elbújni.

2008. nov. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
És ha nincs más hal, és sok növény sem?? Akkor is bántani fogja?
2008. nov. 18. 21:30
 8/12 kzs ***** válasza:

A 2.kérdésedre válazsolva:

Igen. Pontosan erről írtam Neked az előbb: a Betta-fiú az ikrázásra nem képes lányt súlyosan bántalmazhatja, főleg, ha a lány nem tud elmenekülni előle (akkor ha nincs elegendő búvóhely, vagy ha csak kevés hal van az akváriiumban; még jobban bánthatja ha csak maguk vannak)! Ebben az esetben, ha nem lépsz közbe, a fiú meg is ölheti a lányt!

2008. nov. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Nekem is van egy betta-párom és nálam is a hím pirosos, a nőstény kék.Én el is neveztem őket: Edward és Winry!

Igaz, nekem alapból mindegyik halamnak van egy neve :)

2009. márc. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
lolka és bolka
2009. júl. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!