Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi történik ha már nem tudom...

Mi történik ha már nem tudom úgy biztosítani a lágy vizet a halaim számára mint eddig?

Figyelt kérdés

Akvárium váltás van folyamatban, nagyobbra. A gondom azzal van, hogy míg a régibe elég volt egy vödör vizet előállítanom vízcserekor(kevertágyas gyantával), most már ennek háromszorosát kellene...


Zöld (hamis) neonokat tartok, a vizem ami a csapból folyik tipikus Budapesti közepesen kemény csapvíz. A kérdésem az hogy mennyire viselné meg a halakat ha keményebb vízben (olyan 8-10 szokott lenni most) tartám őket. Ez azt jelentené hogy meg kell váljak tőlük? Lehetséges lenne megoldani?


Azt hallottam, mivel a sima neon régóta be van akvarizálva, tartható sima csapvízben is. Igaz ez?


2019. aug. 31. 23:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nem hirtelen váltasz akkor valamennyire fogják tolerálni az eltérést, de ha szaporítod is őket akkor lehet gond az ívással.

Arra gondoltál hogy beruházz valamilyen vízlágyító berendezésre vagy esővizet gyűjts és tisztíts?

2019. szept. 1. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tehát nem fognak meghalni a keményebb víztől? Sajnos nem tudom a többi vízlágyító módszert alkalmazni :(
2019. szept. 1. 10:09
 3/3 Skid05 ***** válasza:

Kb lehetetlen megmondani, hogy egy feltétel változása hogyan hat x fajra 4-5-6 év távlatában, hányadik generációs akvarizált egyedről van szó. Elpusztulni nem fognak, a kiválasztásukra hatással lesz, ami az élettartamban lecsapódhat. A mérték az, ami kérdőjeles, egyéb tényezők is belejátszanak (kaja, hőfok, társítás).

A lágyításhoz egy kisebb RO szűrő lenne a megoldás a jövőben. A fővárosi esővíz kémiai tisztításához szénbányásznak kéne lenned.

2019. szept. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!