Miért Afrikában készül a legtöbb természetfilm?
Tudom, furcsa kérdés, mert vannak más természetfilmek is, mint pl. Alaszka, Ausztrália. Steve Irwin többnyire Ausztrália állatvilágát mutatta be, mivel őmaga ausztrál (kár, hogy meghalt). Nagyon imádtam a műsorait, mert lenyűgözött az ottani állatvilág.
Nemrég mutatták be David Attenborough legújabb műsorát, a Dynasties-t. Nekem tetszett. Ekkor tettem fel a kérdést, hogy miért pont Afrika a természetfilmesek paradicsoma.
Szerintem ebben az egzotikussága mellett az is szerepet jàtszik, hogy ott van a legtöbb nagyvad. Màrmint, amik tènyleg nagyok :D
Valamint sokkal nyitottabbak a sivatagos területek/szavannàk, így könnyebb is filmezni.
Afrika tele van egzotikus állatokkal. Oroszlán, hiéna, elefánt, viziló, gazella, zebra, krokodil,, zsiráf, orrszarvú, hangyászsün, miegyéb. Ezek a filmek európaiaknak és amerikaiaknak készülnek, akik gyerekkoruktól ezeket az állatokat találják egzotikusnak. Ezeket rajzolják oviban, iskolában, színező és mesekönyvekben látják őket, állatkertben találkoznak velük.
Természetfilmesként az a célod, hogy olyan műsort csinálj amit a tv-k megvesznek. Ezekről az állatokról szóló filmeket mindenki megveszi, mert az embereket érdekli hogy élnek a természetben úgyhogy aki pénzt akar csinálni, az főleg odamegy.
2-esnek: a hangyászsün Ausztráliában él :) De semmi gond, előfordulnak ilyen tévedések. Volt, aki azt hitte, a hangyász afrikai állat, de nem.
És mindenkinek is köszönöm a választ :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!