Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Elkörcsileg minek számit az...

Elkörcsileg minek számit az ha egy lakatlan szigeten ragadsz és hogy túlélhesd meg kellene ölnöd egy rendkívül ritka állatot?

Figyelt kérdés
Csak így kíváncsiságból
2018. máj. 12. 16:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Fejtsd ki ezt jobban! :)

Ha megölöm a rendkívül ritka állatot, akkor odajön egy hajó? Vagy észrevesz egy repülő?


Vagy csak nyerek még 2 napot, és utána ugyanúgy éhendöglök?

2018. máj. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát mondjuk 2 napom van hátra hogy jöjjön egy hajó értem viszont ugyanennyi kell ahoz hogy éhen haljak.és ekkor kell döntenem hogy pl a faj talán utolsó élő állatát megölöm hogy ne haljak éhen vagy hagyom magam meghalni
2018. máj. 12. 17:02
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

Megsebezném, és innék a véréből! :D


De amúgy még mindig nem kerek a sztori, mert mi van a halászattal? Mondjuk szigonyhalászat, mint Tom Hanks, mikor 5 méterről leszigonyozott egy halat?


Vagy a parton van egy csomó kagyló, meg rák?


Vagy valami növény.


Ja, igen! Hát az az állat is eszeik valamit, az a valami meg nekem is jó!


Meg egy szigeten, mitől az utolsó? Levadászták? Akkor vannak emberek, akik segítenek, vagy akiket meg lehet enni!


Vagy csak simán nem dugtak eleget, mint a pandák, és pont akkor mikor hajótöröttes vagyok, pont akkor éldegél az utolsó?


Amúgy meg, eredetileg csak ritka volt, ami akár okozhatott volna dilemmát is,

kár volt az utolsó példányra módosítani, mert így nincs tétje!

Utolsóként úgyse tud már szaporodni, mert nincs kivel, szóval tökmindegy, ha meg is eszem. :)


Írjak még ilyeneket, anélkül, hogy válaszolnék? :D

2018. máj. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Amúgy hogy az elméleti részére válaszoljak, én úgy látom ezt, hogy az egyedfenntartás ösztöne az egyik legerősebb ösztön minden egyes élőlénynél, az egész bolygón.


Mikor az ösztönök törnek elő, jelentését vesztik az olyan szavak, mint erkölcs!

Nincs ilyen! Egy ragadozó állat se foglalkozna ilyennek, hogy veszélyeztetett fajra vadászik!

Az ember se foglalkozna ilyennel! Senki! Ez nem kérdés!


Erre a kérdésre lehet maximum többféle választ adni, de hogy mit tenne a valóságban bárki (!) az nem kérdés!

Ha az ember az éhhalál szélén van, semmi nincs, amit nem tesz meg!

Nagyfaterom 1 évig volt ruszki hadifogságban, mesélt olyanokat, hogy elhiheted, tudom miről beszélek!

2018. máj. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ha az a utolsó példány ami már nyilván nem tud szaporodni mert utolsó akkor nem mindegy, hogy megeszed vagy pár év múlva meghal?
2018. máj. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igaz.akkor nem utolsó hanem csak simán nagyon ritka
2018. máj. 12. 18:18
 7/12 anonim ***** válasza:
Inkább meghalnék.
2018. máj. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mivel ez egy elméleti kérdés, és tényleg nem tudok máshonnan élelmet szerezni, valamint ha megteszem, akkor garantált a túlélésem, akkor igen, megenném.


Túlélési ösztön.

2018. máj. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagypapámék régen, a háború környékén ürgét ettek. Úgy fogták meg, mint a versben. Ma ugye már az ürge elég fokozottan védett.

Én simán megölném és megenném, mert szerintem egy normális, életképes élőlény saját magát előtérbe helyezi egy ismeretlen élőlénnyel szemben.

Ja meg amúgy nem igazán vagyok benne a témában, csak a nagyon alap védett fajokat ismerem, szóval nem is tudnék róla, hogy húdemekkora kárt okozok.

2018. máj. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha napok óta nem tudtál halat fogni, nem tudod melyik növény ehető, melyik rovar mérgező szóval tényleg semmi más ehető nincs szerintem okés, fajfentartás, a ragadozó se mérlegeli hogy mennyire veszélyeztetett.
2018. máj. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!