Milyen módon hat egy állat elméjére hogy ha kényszeresen össze van zárva olyan dologgal mitől fél?
Tegyük fel hogy a macskám fél a WC-lehúzásának hangjától. Azonban a helységbe nem fél bemenni csak kirohan amint meghallja azt a hangos lezúduló víz hangját.
Ha tegyük erre a 10 másodpercre csukva van az ajtó és nem tud sehova sem rohanni, az hogyan hat a félelmére? Szembesül vele és később nem fog annyira félni? Vagy a kétségbeesése hogy nem tud elmenekülni előle csak traumát okoz neki és később még inkább tartani fog tőle?
Ezt nem lehet előre megmondani szerintem.
Elképzelhető, hogy rájönne, hogy nincs oka félelemre, de az is lehet, hogy még jobban megijedne.
Gyerekkoromban az egyik macska azt csinálta, hogy mindig direkt belenézett a wc kagylóba, amikor lehúztuk, nézte, ahogy zubog, örvénylik a víz. :-)
Minket is figyelt, ahogyan intézzük a dolgunkat. Mivel az alomtálcája a wc mellett helyezkedett el, a wc helyiségének ajtaját résnyire nyitva tartottuk napközben, hogy be tudjon menni. Egyszer láttam, hogy a wc karimáján állt/guggolt és belepisilt a wc-be! Pedig senki nem tanította, hanem rájött magától.
Nagyon okosak a macskák!
Talán inkább ne kényszerítve legyen, hogy szembesüljön a félelmével. Lehet, hogy idővel majd szépen fokozatosan megszokja a hangot. Vagy nem, de az sem olyan nagy baj.
Ezt nehéz megmondani, szerintem macskánként változó lehet. Semmi esetre se kényszerítsd ilyemikre :D Legyen választása,hogy elfut vagy marad .
Az enyém a porszívótól retteg,nem is zárom be abba a szobába amelyikben porszívózok. Bár hozzá kell tenni, egyre közelebb merészkedik, szerintem meg kell szoknia mindenféle hangot, még azt is amit utál, mert idővel enyhülhet a félelem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!