Hogyan vegyem rá a szüleimet hogy vegyünk galambot?
Nekem van galambom. Pár napos korától nevletem, meleg vízzel töltött műanyag palack volt a pótmama és műanyag fecskendőből etettem búzadara és víz felrázott keverékével három napos korától, amíg a begyén nem éreztem finoman megtapintva, hogy van benne elég. A melegvizes palackban 40 fokos vizet éjszaka kétszer is kellett cserélnem, egyszer este aztán hajnal felé, utána már csak reggel. Volt rajta egy ruha, hogy ne érjen a bőréhez a kicsinak és kívül is vlt egy ruha lazán rátéve, hogy ne legyen melege sem és ne is fázzon, tudjon közelebb vagy távolabb menni a melegtől.
Kb 1 hónap alatt már rendesen kitollasodott.
Ami nagyon-nagyon fontos a galamb nevelésnél, ha tényleg jó barátságban akarsz vele lenni. Soha nem szabad, hogy rá erőltesd az akaratod, mert azt megjegyzi és utána már félni fog mindig attól aki kicsit is az akarata ellen tett, úgy fogta meg, hogy a kisgalamb el akart volna húzódni tőle.
Hatalmas szeretettel neveltem fel az én galambomat és feltétel nélkül megbízik bennem mert tudja, hogy mindig csak jót kapott tőlem.
Alá van papírozva az ajtó és azon szokott ülni éjszaka de van mikor oda kuporodik a fejemhez és kidugja a fenekét a végén az oda készített papír fölé.
Mindig tanítgatom, hogy hova lehet és hova nagyon nem szabad kakilni.
Amikor ki akar menni az ablakon, akkor elkezd kiabálni, hogy huu huu huu. kinyitom és kiül a párkányra, aztén elrepül.
később kinézek az ablakon és meglát, akkor oda repül a vállamra és ott forog boldogan és turbékolja a fülembe minden forgásnál, amit tőlem tanult turbékolásképpen, közben finoman oda nyomja kicsit a fülemhez a csőrét simogatásképpen. Akkor örül és ezzel jelzi.
Majd a videón, amit mindjárt felteszek, hallatszik is amikor vissza megy a helyére, hogy gyönyörű. Ezt tanulta tőlem turbékolásként mert sokszor mondtam neki. :)
https://www.youtube.com/watch?v=bCVcE5OQASo
Nagyon jó barátok lettünk vele.
Az a lényeg, hogy megkapja ő mint kicsi érzékeny lelkű allatka, a tiszteletet és a szeretetet. Soha semmit nem szabad rá erőltetni.
Volt már aki fel tett itt olyan kérdést, hogy hogyan tudja megszelidíteni a galambját. Írta, hogy két kézzel jól megfogja és kimegy vele az udvarra körbe körbe sétálni, hogy hozzá szokjon. :D
Legfeljebb ahhoz szoktatja így hozzá, hogy kitől kell félni. Az a galamb benne már soha nem fog megbízni, ami a barátság alapja lenne.
A szeretetet és a tiszteletet minden lénynek meg kell adni akitől mi is meg akarjuk azt kapni, főleg egy ilyen kicsi érzékeny galamb lekű kis madárnak.
Szokták mondani, "galamb lekű".
Azért mert nagyon érzékeny a finom bánásmódra.
Most már a saját gépemről, a saját felületemről írok.
Ez a galamb kint született az erkélyen és három napos korában nem ment oda hozzá az anyja. Akkor elég hűvös nap volt és a kicsinak még pehelytolla se volt. Féltem, hogy megfázik és berhoztam, gondoltam, majd felnevelem.
Ez 2008 szeptember 5.-én volt. Most szeptemberben lesz a galambom 8 éves! Már nagy legény :) Hozott magának egy lányt és most ő is velünk lakik.
Na vele aztán volt gond eleinte.
Az a galamb senkitől semmit nem tanult a szobatisztaságról. nagyon sok munkámba került, mire megszokta hova nem szabad és hova lehet pottyantani, még azért elvéti így is néha.
Az nálunk alap, hogy szaadon ki-be járhat.
A galamb kb egy-másfél hónapos korában leválik a nevelőjéről akik legtöbbször a szülei. Tlem is el akart menji a galambom még kicsi korában, de akkor november közepe volt és hideg volt az idő odakint. Ettől függetlenül, kiment és nem akart már közel jönni hozzám. Minden nap kimentem, hátha oda jön az erkélyre, de nem jött, később már annyira sem mint az elején amikor kiment. már lemondtam róla, de azért minden nap vittem ki magot neki, hátha jön enni, de nem jött.
A negyedik nap amikor kimentem, akkor odajött, lerepült az erkély járó szintjére és beszakladt az ajtón a fűtött meleg szobába.
Szinte látszott rajta, hogy mit akarna mondani ha beszélni tudna. "Kint hideg van és nincs mit enni, inkább vissza jöttem és itt akarom maradni már mert sok jót kaptam tőled gazdi és megismertem milyen mostoha a kinti élet." :)
ő már szoba galamb. Néha kimegy, de legtöbb időt itt tölti az ajtón vagy éppen az ölemben miközben simogatom a nyakát, becsukja a szemét, közben elelszik és amikor felriad, akkor megrázza a fejét és finoman megharapja a kezem, hogy na jó, elég volt. Akkor engedem elmenni.
Mondják, a galamb sok betegséget terjeszt.
Már legalább tíz éve kezdtek az erkélyen lakni galambok. már igyekszem elzavarni onnan a kintieket mert nagyon tele kakálják. Oda fel fogok tenni hálót, hogy ne menjenek oda idegenek. A lényeg, hogy simogatom és puszilgatom őket de még fertőzést nem kaptam tőlük.
Egy dologra viszont nagyon kell vigyázni!!!
A tollából amikor megrátzza akkör apró kicsi toll töredékek szállna ki belőle. Azt nem szabad belélegezni, mert allergiás gyulladást okozhat a tüdőben. Nem okoz semmilyen ferőzést de gyulladást okozhat az allergén "szaru" por vagyis toll töredék. amiből kötőszövetes elfajulás keletkezik a tüdőben, ha nem vigyázunk. Az viszont életveszélyes dolog.
Sok mindent lehet ha tudjuk mire kell odafigyelni.
Ezt sokan nem ismerik. Lehet, hogy ezért mondják, a galamb betegséget terjeszt.
Fertőzést nem terjeszt többet mint az utcán sétáló kutyák amikor bele sétálnak, bele fekszenek, hemperegnek mindenbe a fűben járdán és a porban. tíz év alatt nem sijkerült semmilyen fertőzést összeszedni galambtól. :)
Csak mert sok mindent beszélnek, akik nem tudják mi az igazság, csak itt ott hallanak dolgokat és beszélnek a levegőbe. Ennek ennyi a valóság része.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!