Állatot szeretnék venni de. Többi a leírásban tudtok ilyen állatot?
Csupasz ketrecben tartható állat a kopasz egér, patkány malac.
Amennyiben a ketrec alatt a terráriumot is érted, akkor mindenféle hüllő és kétéltű: kígyó, teknős, unka és más békák, leguán, gekkó, kaméleon, agáma és egyéb gyíkfélék.
Vagy akváriumban tartasz halakat.
Egyébként érdemes lenne letesztelni, melyik szőrre allergiás a tesód. Van aki például csak a macskaszőrre allergiás. Lehet, hogy a normál tengerimalactól, egértől, patkánytól, hörcsögtől, görénytől, degutól, pelétől, mókustól, nyuszitól, sünitől, csincsillától semmi baja sem lesz.
#2 vagyok. Picit kijavítanám magamat, nem patkány malac, hanem patkány, (vessző!:)) malac, mert nem mindegy.
A sünihez pedig csak annyit, hogy előbb teszteljétek le, mert arra is lehet allergiás. A süni is szőrös valamennyire, plusz a tüskék is tulajdonképpen megvastagodott szőrképződmények.
Általában nem is a szőrre allergiás az ember, hanem a nyálban meg a korpában található bizonyos fehérjé(k)re.
Jól mondja az előző, vigyázzatok a sünnel, az is allergizál, ráadásul néha nyáladzik, mint az atom és az alom (attól függően, hogy mit használtok) is okozhat allergiás reakciót. Szúrós állatról van szó, véletlenül is megkarcolhatja az ember bőrét segítve ezzel a nyál bejutását a szervezetbe.
Én is azt tudom ajánlani, hogy keressetek fel egy tenyésztőt, magyarázzátok el neki, hogy mi a nagy büdös krumplis tészta, kérjétek meg, hogy a tesód huzamosabb időt tölthessen a sünikkel, megfoghassa őket stb. Ez sajnos sem jelenti azt, hogy később nem fejlesztHET ki rájuk allergiát, de legalább tudjátok, hogy mi az aktuális helyzet.
Ami nem jó allergiásoknak az a kopasznak mondott állat: korpája, nyála annak is van, ráadásul a legtöbbjük apró, finom szőrszálak vannak, sokkal könnyebben szállnak a levegőben és hordják szét az allergéneket, mint normál szőr.
Ha nem az eddigiekből nem derült volna ki, én is allergiás vagyok, nem csak szőrre, hanem porra, gabonafűfélékre (aloooom :D) még néhány finomságra is.
Nekem halaim vannak: ha valami penészedik az akváriumban (pl. "uszadékfa") az válthat ki allergiás reakciót meg a vörös szúnyog lárva. Egyébként meg sokkal szórakoztatóbbak és okosabbak, mint ahogy a legtöbb ember gondolná.
Tűzhasú gőtéim voltak régen: ők ugye enyhén mérgező váladékot termelnek, de nem is kézbe való állatok :D A felnőtt példányok 99%-a vízi életmódot folytat, nem lehet hozzájuk más jószágot rakni, imádják a sűrű növényes akváriumokat pici kiülővel. Lassú, nem túl aktív jószágok, de nagyon szépek. 15 évig is elélhetnek.
Amin még gondolkodtam/gondolkodok:
- Törpe karmosbéka - teljesen vízi életmódot folytató békák, halakkal körültekintéssel, de társíthatóak, 5, maximum 10 év a várható élettartamuk.
- Amazóniai tejbéka - megvétózva: kegyetlen a hangjuk és max csak a szobámba mehetnének.
- Nyílméregbéka - megvétózva: élő eleséget kell nekik nevelni folyamatosan
- Új-kaledóniai vitorlásgekkó (crested gecko angolul talán több képet, infót találsz róluk) - übercuki, van külön számukra kifejlesztett kaja, úgyhogy nem kell mindenféle élő eleséggel vacakolni, tűri a kézbevételt, viszont úgy 15 év elköteleződés
- teknős: szárazföldi vagy vízi. Szárazföldiből a görög a legkönnyebben elérhető és könnyen is tartható. Víziből a pézsmateknőst érdemes megnéznetek, egyedül ennek a fajnak nem kell több száz literes akvárium. (Az ékszerteknősök tányér méretűre nőnek.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!