Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy szokjam meg egy állat...

Hogy szokjam meg egy állat hordozását?

Figyelt kérdés

Félre értés ne essék: Szeretem az állatokat, és van is, de úgy, hogy kézbe hordozgassam, úgy nekem kényelmetlen. Azonban lesznek tengerimalacaim, és azokról tudom (láttam-hallottam), hogy akkor is a nyakamba lesznek, ha fél méterre volt tőlem legutóbb.

Viszont nekem kényelmetlen ha valami rajtam van/én viszek valakit. A kutyámat, és nyulaimat (+a padláson lévő macskát) is leszoktattam arról, hogy rám másszanak. Egyszerűen elviselem 2-3 percig, de tovább már rosszul érzem magam. Ha kellett vigyem a barátnőm egyik tengerimalacát, mert ő vitte a másikat, és nem bírtam, mert kényelmetlenül éreztem magam.

Nem a súllyal van gond, hanem velem.

Hogy tudnám megszokni?


2014. aug. 31. 13:22
 1/10 anonim válasza:
Ha csak veled van gond, akkor önkontrollal. Nem tudom mennyi idős vagy, fiatal korban még nehezebb rábeszélni magad arra, amit nem szeretnél, de akaraterővel lehetséges. Ha úgy érzed, hogy nem jó, kényelmetlen, akkor se tedd le, egyszerűen csak tűrd, gondolj arra, hogy ő szeret rajtad lenni, és neked az a legfontosabb, hogy neki jó legyen, ergo nem lehetsz "önző". (Ez nem a klasszikus önzés, de valahol annak nevezhető.)
2014. szept. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Csak egyrészt attól mis félek, hogy megkarmol vagy valami. Mert pl a nyulam egyszer rászökött a lábamra, és elkezdte ásni a blúzomat, ami nekem nagyon fájt. Én mivelhogy a tengerimalac még feljebb tud menni...
2014. szept. 1. 15:21
 3/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, nekem pl tetszenek a kígyók, gyönyörű állatoknak tartom őket, mégsem vállalnám be a tartásukat, mert nem bírnám őket pl élő egérrel etetni. Ez van.


Mindenkinek vannak határai. Persze, szépek, tetszenek, szereted, de, ha ennyire nem tudod elviselni, ami velük jár, miért szeretnél ilyen állatot?

Egy tengerimalac nem egy kutya, sőt még nem is egy macska- tanítási szempontból.

Mászni fog valószínűleg. Ha meg megpróbálod leszoktatni, az mind neked, mind az állatnak rossz lesz.


Vegyél pl kanárit vagy valami mást, amihez nem kell ilyen kontaktus.

Nem ciki ez, nincs ebben semmi- nem leszel ettől se több, se kevesebb. Akkor miért tennéd ki magadat és az állatkákat is ilyen kényelmetlenségeknek ? :)

2014. szept. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha nem tartanál semmilyen állatot?
2014. szept. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Mivelhogy már jóformán 'megrendeltük' (tük-vagyis a szüleim is benne voltak) ezért muszáj elvállalnom, de nem bírom, ha valami rajtam van. Amúgy is vannak állataim, szóval nem vethetem az utcára, csak mert annyira 'hideg szívű' vagyok.

Az állatok, nekem az életem részei, mert nélkülük nagyon rosszul érezném magam.

Tudom a terheit, meg minden, de azért nekem kényelmetlen az ölőmbe tartani őket. És a kérdés is az, hogy-hogyan tudnám megszokni...

2014. szept. 3. 16:22
 6/10 anonim ***** válasza:

#3as vagyok:

Te is segíthetsz nekik olyan gazdit keresni, akinek nem okoz problémát :)


fairség ide vagy oda, az állatra és magadra is gondolni kell :)

2014. szept. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Újra elmondom: Nem adom őket senkinek. Túl kötődök hozzájuk és a kérdésre válaszolj, ha kérhetlek.
2014. szept. 3. 19:09
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves, hogy a neked nem tetsző válaszokra hogyan reagálsz:)


De, hogy a konkrét kérdésedre válaszoljak:

Legyen akkor mindent bele!

Futkostasd magadon naponta pár órát, egy idő után megszokod.


Csak azt nem értem továbbra sem, ha "veled van a gond" illetve "kényelmetlenül érzed magad" minek erőlteted :)

Tudod, a tengerimalac egy nagyon érzékeny állat, aki/ami valóban kötődik a kontaktushoz. Én csak őt/őket féltem, hogy egy olyan gazdival, aki csak messziről szereti őket


Mint mondtam, ez nem minősítés, ne is vedd annak ( a válaszod hangvételéből ezt szűrtem le) , vannak ilyen típusú emberek, anyukám is imádott MINDEN állatot, de pl nem bírta elviselni, hogyha a macska odabújt volna. Elzavarta és nézte messziről, azt tette, amiben az örömét lelte.


Gondolj bele, te szívesen nézegeted, de kényelmetlen, ha egy viszonylag rövid időn túl kontaktusban áll veled az állat.. egy ilyen érzékeny lény, mint egy tengerimalac, ezt hogy reagálná le ? - mert észrevenné, az állatok sokkalta jobban olvassák és értelmezik a maguk szintjén a testbeszédet, mint az ember.


Én nem erőltetnék egy olyan gazda-állat viszonyt, ami egyik félnek sem kellemes.

De te tudod, ha ezt szeretnéd.. kutyázz-macskázz sokat illetve barátnő malacaival játssz sokat, ameddig megjönnek a tieid.

2014. szept. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem távolról szeretem. Mindenképp szeretem, de nem tudom elviselni, ha pl. a blúzomon keresztül akar a vállamra jutni. az ölembe még oké, de ha már elkezd mászkálni, azt nem annyira szeretem. És mint mondtam leszoktattam erről az állataimat.
2014. szept. 3. 20:29
 10/10 anonim ***** válasza:
46%

Figyelj. Ha veszel egy állatot, és nem adsz meg neki mindent amire szüksége van, akkor tök mindegy hogyan magyarázod, nem vagy jó gazdája. És itt ne haragudj, de az ő életéről van szó, és az nem játék.

Nem kell ezt csűrni-csavarni. Tarts halat vagy szobanövényt, azoknak nincsenek olyan igényei, hogy hozzád bújjanak. Vagy ha csak nézegetni akarod, akkor nyomtass ki róla egy képet és tedd be a ketrecbe, azt még etetned és almoznod sem kell.....

2014. szept. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!