Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan riasszam el a denevéreket?

Hogyan riasszam el a denevéreket?

Figyelt kérdés
3-4 éve "befészkeltek" szerintem a redőny tokjába, mert hiába van sznyoghálóm mégis minden nyáron, éjjel ha nyitva van az ablak, rendszeresen berepülnek a szobámba. Már odáig jutottam, hogy inkább megdöklök a melegtől, de az ablakot nem merem kinyitni. Légyszi segítsetek!
2014. máj. 24. 09:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Szinte képtelenség őket elriasztani. Viszont, ha a szúnyogháló nem csak olyan lelógó csíkokból áll, akkor nem fognak tudni keresztülmenni rajta. Az ultrahang "radarjukkal" ugyanis nem veszik észre, egyszerűen nem érzékelik a szúnyoghálót, de ha az stabilan az ablakba van építve (pl egy kivehető keretben rögzítve) akkor hiába repülnek neki, azon nem képesek átmenni. A lelógós szúnyoghálónak viszont nekirepülnek és a lendülettől átjutnak rajta.


A másik része a dolognak, hogy teljesen ártalmatlanok és mindezek mellett igencsak hasznosak. Nem akarnak bántani téged, nem harapnak meg, nem repülnek bele a hajadba, egyszóval tökéletesen békés állatkák. Hidd el nem csak a számat jártatom amikor azt mondom, hogy szívesen cserélnék veled, mert ezeknél jobb rovarirtót el sem lehet képzelni. Megeszik az összes repülő rovart (a kisebb testűek még a szúnyogot is).

2014. máj. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én örülnék ha idefészkelnének az én redőnytokomba, mert a szúnyogháló ellenére is (lehúzhatós fajta sajnos, nem keretes) betalál néha pár rovar, én meg azoktól vagyok ki, jól jönne egy rovarirtó denecsalád. :)
2014. máj. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem akarom bántani őket, és azt is tudom, hogy ők sem bántanak engem, de én valahogy mégis irtózom tőlük. Lehúzható szunyoghálóm van és azon keresztül jönnek be valahogy(ezért gondotam hogy a tokban vannak valahol), viszonz kimenni már nem sikerül nekik, csak ha felengedem a szunyoghálót és teljesen kinyitom az ablakot. Ezt viszont éjjelente félálomban nem olyan kellemes végigcsinálni, hetente többször is.
2014. máj. 24. 18:21
 4/6 anonim válasza:
nagyon békések onnan tudom hogy velem volt egyszer olyan hogy találtam eggyet a földön nem tudom pontosan miért volt a földön de szerintem nekiment az ablaknak felvettem a kezembe nem harporr semit sem csinált csak kicsit macorott mert szabadulni akart
2014. máj. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

de ha nagyon nem akarod hogy ottmaradjanak akkor szereld le a redőny tokját és nézd meg hogy ott vannak e ha nincsenek akkor csak kintről repülnek be


de szerintem szólj valakinek aki ert a redőnyökhöz ás hérd meg hogy szerelje le utána meg vissza

2014. máj. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nálam több mint 10 éve laknak a gázkonvektor külső kis csövében, eddig nem is zavart de most, hogy két napja beröpül így tényleg valaki segítsen hogy tudnám őket innen elköltöztetni!!!!!!!!!!????????
2015. júl. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!