Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Nektek is büdös az ékszerteknő...

Nektek is büdös az ékszerteknősötök?

Figyelt kérdés
2 hete van két teknősöm de nagyon büdösek.Mit tudok tenni ellene?Üveggel nem akarom lefedni mert akkor nem kapnak levegőt.2 könyvet tettem rá és van rajt egy kb. 15 cm nyílás,hogy mennyen be nekik levegő,de így is nagyon büdös.Ilyen szúrós szaga van vagy nem is tudom milyen.2-3 naponta kicserélem mindig a vizet,de mikor kicserélem rá kb. 3 órára megint érzem és büdös tőle az egész szoba.Mit csináljak?
2014. febr. 16. 16:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Használj vízszűrőt.
2014. febr. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Van bent,igaz ritkán van bekapcsolva.
2014. febr. 16. 18:55
 3/7 anonim ***** válasza:
Mikor etetsz akkor egy külön tálba etesd őket, így a maradék szétmarcangolt halrészek nem fognak az akváriumban poshadni napokig. Én ezt csinálom. Nagy teknősöm van, 1 hét után lesz büdös a vize általában.
2014. febr. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek!
2014. febr. 16. 22:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerezz be vízi növényeket és csigákat, ugyan előbb-utóbb kieszik a teknősök, de addig is tisztítják a vizet.
2014. febr. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A szűrőnek pont az a lényege, hogy folyamatosan be legyen kapcsolva: a szűrőtöltetben alakul ki az a baktériumflóra, amely a teknősök által termelt ammóniát (a szúrós szag, amit érzel, mellesleg mérgező is) lebontsa kevésbé ártalmas anyagokra és ezek csak folyóvízben tudnak életben maradni. Olvass egy kicsit utána a nitrogén körforgásnak az akváriumban!

Teknősöknél nagy teljesítményű, bombabiztos szűrő mellett ajánlott a sűrű vízcsere is.

2014. febr. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
hu köszi szépen :)
2014. febr. 18. 17:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!