Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerinted van állat, ami arra...

Szerinted van állat, ami arra született, hogy megöljék? Egyet értesz azzal, mikor valaki levág egy állatot, és azt mondja:"erre született! "

Figyelt kérdés

Sok ismerősöm tart állatokat, de levágja őket, disznót, csirkét, kacsát, amit csak szokás.

És mikor valaki sajnálja őket(mint pl én) akkor azt mondják, hogy "Ne sajnáld! Ezért született, hogy mi megegyük!" ... :(

De én úgy vélem, amíg a boltban lehet kapni húst, addig miért öljük meg a saját állatunkat? Nem elég, hogy azokat megölték, hogy mi megegyük őket?



Szerinted van állat, aki arra születik, hogy megöljék?



2013. nov. 4. 09:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
84%

Nem azért mert drága a bolti hús hanem azért mert jobb az itthoni. Tudod mit eszik, tudod mennyit mozog. Jól vannak többnyire tartva(mindenképpen jobban mint azok amik a boltba kerülnek) Ha sokkal többen tartanának otthon állatot, akkor kevesebb hús kerülne a boltokba és kevesebb állat szenvedne a nagyüzemi termeléstől.


Jah hogy te sajnálod levágni? az más dolog egyed a bolti szart és képzelj el magadnak egy álom világot ahol a csirke comb fán terem és nem szenved az állat amikor levágják..


A bolti hús egész életében szenved, az háztáji meg csak akkor amikor levágják. Szerinted melyik a jobb?


[link]


vagy


[link]


ez?

2013. nov. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Még azt sem lehet mondani, hogy drágább a bolti. A gazda aki fél évig eteti a malacot vagy tömi a kacsát hogy aztán levágja, feldolgozza, annak sem jön ki olcsóbban, csak másképp gondolkozik. Sokkal több energiát fektet az egészbe, minden nap hajnalban kel miattuk, gondozza őket, ellentétben veled, aki bemész egy boltba és megveszed a kész húst.

Aki meg netán megveszi a házit, az még többet fizet érte, mint te a boltiért. Mert mennyivel finomabb egy házi malacból készült kolbász vagy a háztáji csirke húsa, de tényleg igaz, ha így gondolkodsz, akkor csak menjél és vegyél továbbra is a boltból húst.

Ezt nem így kell felfogni, ha így vesszük minden állatot megsajnálhatnánk, még a halacskákat is amiket karácsonykor élve árulnak a hipermárketekben. Vagy a szúnyogot, legyet, amit csak úgy lecsapsz mert idegesít.

2013. nov. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
71%

Igen, a haszonállatot ezért tenyésztik: hogy megegyék.

Vannak ugyan kedvtelésből tartott rokon fajták, pl. törpedisznók, díszbaromfik, húsvéti bárány Ödönkének, stb.De a lakótelepi gyereknek vett csengős bari is hamarosan lekerül vidékre, ahol vagy anyajuh, vagy pörkölt lesz belőle.

Én 4 évesen kaptam egy foltos házinyulat.Hamar megnőtt, leadtuk vidékre rokonnak, aki nyúltenyésztő.Én abban a hitben éltem, hogy ők is kosárkában altatják, simogatják, masnit kötnek a nyakába.Amikor 10 évesen megkérdeztem, mi lett a nyulammal, kiderült, hogy amíg lehetett, anyának használták, majd puff, megették.Kész.Erre született.A nyuszika is haszonállat, a barika is, a disznó is.

2013. nov. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért talán nem kell feltétlenül elhinni,hogy vidéken a háztájiban olyan baromi jó dolguk van a haszonállatoknak.

Vidéken élek,sok mindent láttam.Előtte sokáig dolgoztam mezőgazdaságban,ott szintén sok mindent láttam.

Vegyük pl.a disznókat:nagyüzemben kicsi helyük van,nincs mozgási lehetőségük.Elárulom,hogy vidéken háznál is nagyon kicsi ólban vannak,bekerülnek választáskor és legtöbbször egyedül vannak benne egészen vágásig.Nagyon kevés helyen engedik ki az udvarra a disznót.

Háznál sok helyen érzéstelenítés nélkül herélik a malacot,bárányt,kecskét.Az állatorvos pénzbe kerül,valami ismerős pedig megcsinálja egy üveg filléres borért.Vágásnál is sok helyre nem hívnak böllért,aki elkábítja kivéreztetés előtt a disznót,mert az 5 ezer forintért jön.Megkérnek ismerőst,aki a régi módszer szerint leszúrja egy kis kóstolóért.

Szóval elhihetitek,nagyon sok helyen nincs jobb dolguk,mint a nagyüzemben.Annyiban azért más,hogy a paraszt nem tömi antibiotikummal meg hozamfokozóval őket.

2013. nov. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Skywalker33 válasza:
73%

Halihó,


az emberiségnek gondoskodnia kellene az alacsonyabb élőlényekről és azok felemelkedéséről is de még magukért sem tudnak jót állni.

Az a helyzet hogy mindenki fogyasztja az alsóbb rendszerek energiáit ezzel szenvedést okozva nekik. Sajnos ez elkerülhetetlen de figyelni lehet h ez a szenvedés minimális legyen...

Az a lényeg hogy teljes ertődből dolgozz azon hogy visszatérj az EGY-be és a végén a jó és rossz cselekedeteid számbavételénél a serpenyő a jó oldalon legyen súlyosabb...

T :)

2013. nov. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 zsana54 válasza:
61%

Sziasztok

Vàltoznak az idök Vàltoznak az emberek de ennyire...

Ne haragudjatok de hol éltek mindannyian?

Leirok nektek egy történetet,ha van kedvetek olvassàtok el,gondoljàtok végig,szerintetek van Ember aki arra születik hogy megöljék?Rosszabb esetben éhenhaljon?

nekem nem kérdés NINCS.Maradjon ez az alap àllàspont. 1968 Vidéken éltem kutyàk Macskàk tyukok libàk stb között a csalàdommal irhatnàm hogy jo életem volt de nem igy igaz.Érzékeny lelkü könyvekhez menekülö kislàny voltam mivel nem volt aki megvàlogassa mit olvashatok ezért mindent olvaso lettem és egy kicsit öntörvényüvé vàltam.

mivel könyveim eggyike a padlason lévö böröndnyi könyv közül ugy kezdödött TILTOTT Könyv Kàdàr Jànos sötét korszaka itt precizen leirva a vallatàsi modszerek.A történelem könyvel ettöl kezdve nem voltam tul joba.

ugy éreztem hazugsàg minden amit tanulni kell.

Azért befejeztem a 8.-at (a Pàlya vàlasztàsom külön történet)a lényege az hogy a hàrom helyre beadott papirok vissza jöttek.Megsértödtem màst nem akartam lenni.Közöltem szüleimmel akkor megyek dolgozni nem vagyok hajlando tanulni többet,persze egy nyàri vita utàn eldöntötték a sorsom következö 3-évét Baromfi Tenyésztö Szakmunkàs lettem.Nézzük a Pozitivot belöle elkerültem kollégiumba,s ha màr ott voltam jobb hijjàn megtanultam a leckét.Érdekes évek voltak,4,5 honap suli 4,5 honap gyakorlat.Nos egy ilyen gyakorlaton a fönököm a kezembe nyomott egy nagy làda keltetöböl kikerült selejtes Napos Kacsàt fogjam öket 5-ösövel és teklerjem le a fejüket hàrom làbbal betegen születtek viszont szàmomra éltek mozogtak,könyörögtem had vigyem haza fizetek érte Nem mondta a fönököm Kéjes élvezetet talàlt kinzàsomba.egyik kolléganöm meg akarta tanitani hogy csinàljam megmutatta itt elszakadt a cérna sirtam érveltem szerencsére ott hagyott a tetem làdànàl én csak ültem és zokogtam.nem bàntam ha kirugnak is vàrtam a csodàt ami meg is érkezett szerencsémre egy kisteher autoval odajött vigasztalt és segitett figyelj kislàny menj hozz egy üres dobozt volt belöle böven az én dobozom a kacsàkkal eltünt a teherautoba.ezutàn érdekes modon sosem kaptam meg ezt a feladatot többet de a lelkem egy darabja letört akkor.A màsik darabja pàr honappal késöbb

Meghalt édesanyàm két héttel utàna hoztàk a hirt édesapàm leesett a villanyoszloprol a hir hallatàn egy és-en kivül nem tudtam màst mondani,megkapaszkodtam a kilincsbe a làbaim nem akartak megtartani mig a Bàcsi kinyögte nem tudok többet korhàzba van. ELMENT.Felnöttem egy perc alatt

13 évesen.Pénzem nem volt a korhàz 20Km vonattal Kértem Kölcsön Bementem a korhàzba(kulön történet)16 éves korig nem lehetett làtogatni..be se engedtek volna a portàn ha anyukàm miatt màr nem ismertek volna a rossz oldalamrol:)végre megtalàltam egy mumiàt Keze-làba gipszbe a szeme nem làtszik de viccelt az àpolonövel Hogy kiütötte Papp Laci.nem tudtam megöljem E érte Végre egy értelmes orvos elmondott mindent amit tudott.megnyugodtam.Most àtugrunk egy nehéz életet .. jönnek a libàk az àllatok Ugorjunk àt Schweizba de nezhetjük az EU-t ma mit ér az ember az ö szemükbe?Semmit mit ér az àllat?Nos elmondom

vàlàsom egyik nyomos oka egy aranyos Pekingi Palota pincsi.Egyszer könyvet irok rola Elvem: csalàdi Hàz kutya àllatok OK 20évig minden dunapartra kitett àllat nàlam landolt a gyerekek jovoltàbol

3.-Emelet àllatok oda nem!nem miattam miattuk de ha igen akkor ne én sétàltassam vidd le akkor is ha lusta vagy.

van tovàbb Schweiz-ba vidéken oriàsi Kert Häz na és vagy 50 befogadott Liba meg én jött a Karàcsony Nosztalgiàztam a karàcsonyi vacsoràn igy beszélgetés közben felvetettem a liba gazdàjànak adjon egyet vacsoràra làtnotok kellet volna a fejét mintha Apjàt anyjàt akartam volna megölni:)

Persze tudtam a vàlaszt (csak kicsit provokàltam)közölte ezt felejtsem el ezek itt fognak elpusztulni végelgyengülésbe.Ezen a karàcsonyon a vilàg màsik végén szerintetek hàny kisgyerek halt meg éhen....vagy itt az EU

veletek emberekkel törödik?Nem, viszont az àllatok tartàsàt màr tulzàsnak érzem mig egyre több csalàd màr nem is diszno olba hanem az utcàn "él"ezt nem sajnàlod kedves kérdezö?Ébresztö nézzétek a dolgokat együttesen

Làssatok is !!!

Én meg eggyet értek Sas Joskàval megyek az EU.ba disznonak.

Vagyis én addig vàgnàm ma Tiszta szivvel a sajàt Allataimat ha lenne annyi mig minden Ember jol lakik.

Ne essünk a lo tuloldalàra.

Jol lett kitalàlva az élet csak mi nem jol alkalmazzuk.

Bocs a hosszu vàlasz miatt de csak igy lett érthetö az egész most ha akarod kapsz egy csirkét ajàndékba tölem keress hozzà te egy éhezö gyereket nem lesz nehéz sajnos utàna nézd evés közben az arcocskàjàt vagy egy tehetetlen öreget is megetethetsz vele soha többé nem lesz kérdés a miért..

Sajnàlod Ok! Mit vagy kit jobban?

2013. nov. 8. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
68%
Utolsó nem csak hússal lehet jóllakni. a világon a vegetáriánusok és vegánok száma egyre nő, és nem csak etikai okok miatt, hanem azért is, mert ma már bizonyított, hogy egészségesen lehet élni hús (de akár tej és tojás) nélkül is. A hús az, ami valójában éhezést generál, azokban az országokban, ahonnan a takarmányhoz használt gabonát és szójababot importáljuk. Pl. afrikai és dél-amerikai országok. Ők is megehetnék, vagy mást termeszthetnének rajta, sokkal kevesebb éhezés lenne. De mi feletetjük a haszonállatokkal. Mire egy marhát levágnak, több tonna gabonát evett meg, ezzel szemben minimális az a húsmennyiség amit "szolgáltat". És akkor a felhasznált vízről és energiáról, a keletkezett hatalmas mennyiségű trágyáról és metánról még nem is beszéltünk. Kicsit olvass már utána hogy is van ez. Hogy milyen hatással van a hús"termelés" a környezetre és az élelemeloszlásra, az éhezésre a világon.
2014. jún. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!