Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerinted van állat, ami arra...

Szerinted van állat, ami arra született, hogy megöljék? Egyet értesz azzal, mikor valaki levág egy állatot, és azt mondja:"erre született! "

Figyelt kérdés

Sok ismerősöm tart állatokat, de levágja őket, disznót, csirkét, kacsát, amit csak szokás.

És mikor valaki sajnálja őket(mint pl én) akkor azt mondják, hogy "Ne sajnáld! Ezért született, hogy mi megegyük!" ... :(

De én úgy vélem, amíg a boltban lehet kapni húst, addig miért öljük meg a saját állatunkat? Nem elég, hogy azokat megölték, hogy mi megegyük őket?



Szerinted van állat, aki arra születik, hogy megöljék?



2013. nov. 4. 09:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
50%
igen van.És olyan ember is van,aki ilyen kérdést kiír ide.Látom a biológia nem volt a kedvenc tantárgyad.
2013. nov. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Grielean ***** válasza:
72%

Igen, akármilyen durván is hangzik, de ezeket a haszonállatokat azért tenyésztik, hogy aztán megegyük őket, így ha nem akarnánk levágni, akkor eleve meg sem születnének.

Egyébként a hazai sokszor egészségesebb, mint amit a boltban megkapsz.

2013. nov. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%

disznót, csirkét, kacsát nem tartasz csak úgy hobbi állatnak (jó van 1-2ember aki igen de a különlegseket csak) ezért nem is élnének ha te nem akarnád megenni őket.


Amit tehetsz hogy olyan életet biztosítasz nekik, ami számukra megfelel addig amíg el nem jön a vég. És az ölést a lehető leggyorsabban végrehajtod hogy a lehető legkevesebbet szenvedjen.

2013. nov. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
29%
Egy élőlény sem arra született, hogy megegyük, ez baromság. Viszont az emberek többsége eszik húst, ezért kénytelenek vagyunk megölni őket. És ha már húst eszel, akkor egy egy olyan állat, ami a szabadban nevelkedett sokkal jobb, mint egy olyan ami egy kis sötét ketrecben élte le az életét, ami tele volt siralommal.
2013. nov. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
97%
Szerinted amit a boltban kapsz húst az fán terem? Azokat nem sajnálod? Azok az állatok, amik háznál nevelkednek, legalább minőségibb életet élnek addig, amíg élnek.
2013. nov. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%
Van igen.A boltit is levágják, azt nem sajnálod?Ne egyél akkor húst, ennyi.Én eszek.Az oroszlán is elkapja és megöli áldozatát és nem boltból veszi.Ha húst akarunk enni akkor ölni kell ennyi.Régen is így volt, most is így van.Elkell fogadni!
2013. nov. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
97%
Mindenkit megesznek előbb-utóbb, minket is a kukacok, szerinted arra születtünk? Az más kérdés, hogy az ember arra tenyészti a növényevő háziállatokat. Van ország, ahol a kutyákat is arra tenyésztik, szerinted arra is születtek? Én nem vagyok teljesen vegetáriánus párti, hiszen egy tigrist mégse foghatnánk legelészésre, ezt még a kutyámmal se tenném meg, de sokkal emberibb volna a leölésre szánt állatoknak méltó életkörülményeket biztosítani amíg élnek. A disznóról azt gondolhatnád, hogy arra született, hogy mocsokban fetrengjen, pedig a legtisztább állatok egyike. A Kanga alapítvűny mindenféle malacot ment, minit és leölésre szánt házimalacot is. Egy rendezvényen láttam őket, elkerítettek egy részt a kismalacoknak, leterítették pokróccal, az egyik sarokban nem volt pokróc, oda pisiltek és kakiltak egész nap. A gyerekek a pokrócon játszhattak velük, és soha egyetlen malacka sem piszkított rá a pokrócra, csakis az alomra. Azért fetrengenek a mocsokban, mert nincs más lehetőségük. Hűteni kell őket, de ha tiszta vízzel lemossák őket, eszük ágában sincs a sárban fetrengeni. A menhelyi kutyák is megszokják, hogy a szarban tapicskolnak, és sokat közülük akkor sem zavar már, ha kimented onnan, de alapból egy kutya sem tűri, hogy székletmaradvány koszolja össze. A tej úgy kerül az asztalodra, hogy a tehenektől a kicsi bocikat születésük pillanatában elválasztják és tápszerrel etetik. A tej kell az embernek. Ezért egész nap sírnak egymás után. De még csak egy érintést sem kaphatnak soha az anyjuktól. Régebben azért ez nem volt ennyire embertelen. De a nagyüzem, meg a gazdaságosság, tudod... Nem kéne mindennap húsétel az asztalra, bőven elég volna heti 1-2 alkalommal, és talán akkor jutna egy kis anyai érintés a bociknak is, hogy a tejről már ne is beszéljek. Vagy a szomszédom kitalálta, hogy baromfiudvart csinál. Ici-pici helyre bezsúfolt kacsát, libát, tyúkot, nyulat...Az "ól"-at néhány ládából fabrikálta össze nekik, amire fóliát terített. Szerinted mit ért az mínusz 10 fokban? Még az én nagyszüleimnél is, akik pedig nem voltak szívbajosak levágni egy állatot sem, normális téglaólak voltak az állatok számára. Szomszédom kiskakasa, mint minden kakas, szeretett a magasban lenni, volt a baromfiudvarban egy fa, azon üldögélt sokat és lesett át a mi udvarunkba. Éjjelente is ott aludt. Csak néztem szegénykét mínusz 10, 20 fokokban. Nem tudom, hogy bírta ki. Azért maradhatna bennünk némi emberség, ha már megesszük őket. Van is ilyen irányzat, de mikor jut el ebbe az országba nem tudom. Egy időben kapható volt "Boldog tyúkok tojása" - jó drágán, de megvenném ha volna. Sajnos eltűnt.
2013. nov. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
De ha a boltit levágják, miért kell még elvágni a házit?ja hogy drága a bolti hús? Hát kérem szépen, nem kell minden nap elmenni a boltba húst venni!
2013. nov. 4. 09:38
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
5. voltam. Azt azért még szeretném hozzátenni, hogy azzal én sem értek egyet, hogy tárgyként kezeljük a haszonállatokat. Nekem sem tetszik, hogy vannak olyan (főleg) idősebb emberek, szomszédaim, akik élvezik a tyúk öldösést, meg viccelődnek is vele. Megérdemlik a tisztelet, amiért az életüket adják értünk és a lehető leggyorsabb, kíméletes halált. A "nagyüzemben" tartott tyúkok olyan szinten vannak bezsúfolva a ketrecekbe, hogy mozdulni sem képesek. Hallottam olyanról, hogy a marha telepen a gondozók kiszúrkodták az állat szemét. Erre gondolj, amikor bolti húst eszel.
2013. nov. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére már a vidéki rokonaim is letaglózzák a disznót, mielőtt belevágnák a kést. Ilyenkor egy szöget lőnek a fejébe, amitől elájul, és elvileg nem érzi, amíg kivéreztetik és végre meg is ölik. Régebben csak lefogták és úgy véreztették ki.
2013. nov. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!