Igen. Az állatok közt is ugyanúgy vannak okosabbak és butábbak, mint az emberek közt. A fajtiszta állatoknál is előfordul, mert elég nagy a beltenyészet bizonyos fajta macskáknál, kutyáknál, amiket kevesen tenyésztenek, az ilyesmi pl. okozhatja, hogy az állat kicsit fogyi lesz. :)
2012. dec. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
3/15 anonim válasza:
Teljesen természetes aminek agya van annak agyi hibája is lehet.
2012. dec. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
4/15 anonim válasza:
Ha a "sima" fogyaték alatt a testi fogyatékot érted, akkor igen. Hiszen nagyon sok pl. a háromlábú kutya, macska...stb, akik baleset, betegség közben vesztették el egy lábukat. Vannak vak, süket egyedek is, ami szintén lehet balesetből, betegségből fakadó, vagy születési rendellenesség.
Értelmi fogyatékos... Én kutyás és macskás vagyok, csak a saját véleményemből indulok ki. Szerintem állatokra nincs ilyen definíció. Ideggyenge talán minden állatfajnál van, de az nem értelmi fogyaték.
2012. dec. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
5/15 anonim válasza:
Én még nem találkoztam értelmi fogyatékos állattal, de elég nehéz megmondani, mivel a kutyától csak olyan dolgokat várunk el hogy egyen, reagáljon a dolgokra, és hallgasson az ösztöneire. Ennyire pedig mindegyik képes, csak van amelyik ezen felül különlegesen okos, vagy épp butus. Azért embernél más, ott észreveszed ha a gyerek nem beszél, vagy nem tud játszani a többiekkel, a kutyánál az ilyen tünetek nem szembetűnőek, ha mégis akkor antiszociálisnak, ideggyengének agresszívnak, hamisnak tituláljuk, nem pedig szellemileg visszamaradottnak. Az IQ- jukat lehet tesztelni, lehethogy van amelyik átlag alatti, igazából nem tudom, ez csak az én véleményem. De ha alacsony ai IQ-ja sem mondjuk rá hogy fogyatékos, maximum hogy buta.
2012. dec. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
6/15 anonim válasza:
Barátomék szürke bobtail kutyája kiskorában azt csinálta, hogy amikor örült, akkor elkezdett ugrálni és lepisilte az embereket. Ha dobod neki a botot, akkor nem a bot után fut, hanem a másik kutya után. Azt mondták róla hogy debil, de nekem ő a kedvencem. Olyan aranyos szőrmók, nagyon jámbor, kedves kutya, nem támad még a macskára sem.
2012. dec. 20. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
7/15 anonim válasza:
De attól még nem debil. Papám kutyája is bepisilt örömébe, amikor kicsi volt, olyan 5-7 hónapos kora körül hagyta el.
És most nekünk két kutyánk van itthon, a kicsivel csak úgy lehet apportozni vagy bármit csinálni ha a másikat becsukom, különben rá figyel, és utána rohangászik. Egyszerűen eltereli a figyelmét.
2012. dec. 20. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
8/15 anonim válasza:
Az állatoknál ez másképpen van megoldva, azért nem találkozunk ilyennel. Mivel nincs oltalmazójuk, gondoskodójuk, ezek hamar elpusztulnak. A ragadozók nem tudják megszerezni a táplálékot, vagy nem tudnak elmenekülni, védekezni más ragadozók elöl. A növényevők szintén nem tudnak védekezni, stb. Ezért ezek még fiatal korban szelektálódnak. Ahogyan mondják: az életképesek maradnak.
2012. dec. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
9/15 anonim válasza:
Én hallotta már olyanról kutyák kapcsán, hogy lehetnek infantilisek. Ez azt jelenti, hogy állandósul bennük a gyermeki viselkedésforma. Pl. nem tudnak önállóan a tálból enni, csak amit a gazdájuk kanállal a szájukba tesz. A szobatisztaságra sem szoknak rá. A fajtárasaival szemben rendkívül félénk, nyüszít és fülét-farkát behúzza, egy tapodtat sem mozdul a gazdája mellől. A szukák tüzeléskor ijedten, agresszíven reagálnak a kanok közeledésére. Az infantilizmus általában túlzott gyámkodás, agyonkényeztetés miatt alakul ki kiskorban.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!