Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ezek mit jelentenek? Elmagyará...

Ezek mit jelentenek? Elmagyarázná valaki pontosan?

Figyelt kérdés

1: KLOÁKA: Egyes gerincesek (pl. a madarak) szervezetében levő üreg, amelybe a végbél, a vesék és az ivarszervek kivezető csatornái nyílnak. /Hülyén hangzik,de nekik nincsen akkor vaginájuk?,csak 1 kivezető lyuk?/


HALAK,KÉTÉLTŰEK,HÜLLŐK.gyökértelen fogak,,,,,akkor mi tartja őket?vagy ha kiesik?


2012. márc. 6. 11:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Kloáka. Igen, ott ürül minden, onnan jön elő a tojás. A megtermékenyítés is ezen keresztül történik. Igen, lényegében ez az egyetlen "kivezető nyílásuk".


Na ezt nem tudom.

2012. márc. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Remélem azért valaki majd tudja
2012. márc. 6. 13:23
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a gyökértelen fogazat ebben az esetben nem azt jelenti, hogy a fogak nem kapcsolódnak az állkapocshoz, maximum azt, hogy a gyökér nem különül úgy el anatómiailag a fog többi részétől, mint például az embernél.

A hüllőknél a fogak az állkapocscsontban foglalnak helyet, tehát az emberhez hasonlóan az állkapocs tartja a fogakat, csak nincs meg náluk ez a gyökérszerű képlet.


A halaknál, nem tudom hogy működik, de a legklasszikusabb példa ugye a cápa, akinek folyamatosan hulló illetve újranövő fogai vannak. Ebből kiindulva neki nem valószínű, hogy a csontos képletekhez csatlakozna a fog szorosan. De ebben nem vagyok biztos, csak így tűnik logikusnak.

2012. márc. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!