Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Meddig fejlődik a tojás a...

Meddig fejlődik a tojás a tyúkban, mire megtojja?

Figyelt kérdés
Aki már bontott fel tyúkot,az láthatta,hogy különböző méretű tojáskezdemények vannak benne. De az egészen picitől mennyi időre van szükség ahhoz,hogy héja legyen és "megszülessen"?
2011. júl. 29. 15:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Tuti, hogy több, mint 2 nap.

Nem értek hozzá, nem is csinálok úgy, csak józan paraszt ésszel, gondoljukn már bele!!!

Egy mákszemnyi! (igen, ekkorában kezdődik) kis tojásból, mire fél öklömnyi meszes héjú hatalmas tojás lesz, az ki van zárva, hogy 2 nap alatt végbemenjen!


A csavar ott van a történetben, hogy egyszerre mondjuk 30 db tojás is fejlődik benne, amelyik fiatalabb-idősebb stádiumban van benne. Így lehet, hogy 22 óránként is tojhat, de attól még a megtojt tojás lehet, hogy 2 hétig is fejlődött benne.


Mondjuk ebből a válaszból ugyanúgy nem tudtad meg a lényeget, (én sem tudom) de legalább ezt a részét tisztába tettük.

2011. júl. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
93%
Én pont mostanában láttam egy műsort, ahol a tyúkokkal foglalkoztak, és ott azt mondta a csávó, hogy ugyebár a tyúk kakas nélkül is tud tojást tojni, és 20 óra szükséges, mire kikerül a tojás a tyúkból. Még be is mutatta ilyen hosszú harisnyával, meg sárgájával és tojással, hogy hogy megy keresztül a tyúkon, és, hogy melyik szakaszban hogyan változik a tojás.
2011. júl. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

20 óra, mire egy 3 mm átmérőjű valamiből egy 7 cm-es meszes tojás lesz... persze. Inkább 20 nap!


Ez a 20 óra azért is hülyeség, mert egy tyúkban egyszerre tényleg van vagy 10-20... 30 tojás. Ha mindegyik 20 óra alatt kifejlődne, akkor 20 óránként nem 1-et tojna, hanem 20-at!!!

Ez a 20-22 óra olyan számítással jöhet ki, mint a gyárakban szokták számolni a termékeket.

Ha valamit 1 óra alatt csinálnak meg, de 1 óra alatt megcsinálnak 120 db-ot, akkor 1 db termékre azt mondják, fél perc alatt készült el, mert elosztják az időt a db számmal. De ettől mégy gyakorlatilag mégis 1 óra kell az előállításához.

Nagyon sok állat a holdhónapokat követi, még a halak ikrarakása is. Én simán elképzelhetőnek tartom, hogy a tyúkoknál is ekkoa időtartománnyal kell számolni. teljesen reálisnak tűnik 4 hét, mire megnőhet egy tojás.

2011. júl. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:

Kedves 16:14, itt 16:03.

Az általam leírt esetben a tojás fejlődését a sárgájából( más néven a madarak petesejtjéből) indították (ami mellesleg nem 3mm), és mutatták be, hogy erre a petesejtre melyik szakaszban kerül rá a tojásfehérje, majd a héj.

És igen lehet, hogy a tyúkban van egyszerre 10-20 "tojás", de nem egyszerre érnek meg, hanem különböző szakaszokban (A nőkben sem egyszerre érik meg az öszes petesejtjük).

2011. júl. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Kössz,hogy foglalkoztatok a kérdéssel,de tényleg nem lettem okosabb.Hacsak nem szerzek egy ultrahang készüléket,meg egy tyúkot,oszt figyelem.HA kiderítem kiírom.
2011. júl. 29. 21:13
 16/20 anonim ***** válasza:

"A tojásrakásra érett tojás kifejlődése tyúkban kb. 24 órát vesz igénybe. A tojás különböző ideig tartózkodik a petevezető egyes szakaszaiban; a tartózkodási idő az infundibulumban 15 perc, a magnumban 3 óra, az isthmusban 1 óra 45 perc, az uterusban pedig 19 óra."

[link]

Akármilyen hihetetlen, tényleg 24 óra!:-)))

2011. júl. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Akkor köszi. Végre laszállhatok anyósomról.:)
2011. júl. 31. 14:32
 18/20 anonim válasza:

"Veky válasza:


Ha 1 tyúk 22 óránként 1 tojást tojik, ami 21 napra kel ki és 2 napot vesz igénybe, akkor hány tyúkunk lesz 3 év múlva, hogy 7 tyúkunk van otthon???"


Feltételezve, hogy mind a hét életben lesz úgy 7 tyúk...

Mivel kakas nincs... ;)

2012. jún. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

A kérdésben az áll, hogy hány napig fejlődik a tojás a tyúkban amit tojik.


Amúgy nekünk van 10 tyúkunk és ma 10 tojást hoztam be.


Egy tyúk 1 nap csak 1 tojást tud tojni?

2012. jún. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Igen, az aktív reprodukciós időszakban ennyit, ha megfelelő minőségű takarmányt kap. Szerintem elég szép teljesítmény tőle ez is...:))
2012. jún. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!