Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az ember hogy lehet ilyen...

Az ember hogy lehet ilyen kegyetlen az állatokkal?

Figyelt kérdés

Az előbb olvastam egy kérdést az akvarisztika témában, kis rákokkal kapcsolatban, és az egyik oda érkezett válasz kiütött... Ezt irta valaki a linkelt képhez:

"kár, hogy elpusztulnak...:( rákocskák ! én is garnélának nézem, talán valaki kidobálta a patakba a megúnt "játékszerét" ott pedig elpusztulnak".

Hasonló sorsra jut sok-sok más állat is, az ember miatt, mert lusta gondozni azt, vagy megunta, vagy már nincs belőle haszon..meg sok más okból is. De tényleg, miért ilyenek az emberek? Tisztelet a kivételnek!!


2011. máj. 16. 12:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Sok esetben, a könyörgő gyerek megkapja, 2 hétig érdekes neki, aztán megunja, mert megjelent egy új számítógépes játék amire ráfügg...onnantól kezdve az állat el van felejtve, a szülők meg intelligens ember módjára, elengedik valami erdőben...stb. Vagy születnek ész nélkül az almok egymás után, vagy a menhelyeken vagy az utcán végzik...Emberek felelőtlensége és meggondolatlansága miatt, mert egy pici odafigyeléssel és törődéssel megoldható lenne. Ezért van ennyi kutya, macska az utcákon, meg a tömött menhelyeken.
2011. máj. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

És más emberekkel? Az anyák, akik kapualjakba, kukákba helyezik a nem kívánt gyerekeiket?

A feleségek, akik kiforgatják váláskor a férjet a vagyonukból, hogy abból hajléktalan legyen?


Bocsánat, én szeretem az állatokat, vannak is, és vigyázok rájuk nagyon. De alapvetően az ember először az embertársait tanulja meg tisztelni és szeretni, mert amíg az nincs meg, addig úgysem lesz semmi előrelépés az állatokat tekintve sem.

2011. máj. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az emberek állattartási szokása kultúra kérdése. Sajnos ebben a dologban Magyarország kissé el van maradva (legalább is nyugattól) ezt tapasztalatból írom. Nálunk még sokfelé módi, hogy a kutyának láncon a helye, a macskákat nem ivartalanítják, mert sajnálják rá a pénzt. Halak, egyéb kis állatkák is nem mások csak izgő-mozgó játékszerek. Az a baj, hogy az emberek embertársaikkal is sokszor kegyetlenek, akkor mit lehet várni, hogy viszonyuljanak az állatokhoz?
2011. máj. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nézz magadba, és megtudod a választ! Téged érdekel, hogy annak a hússzeletnek amit megveszel a boltban, milyen sorsa volt életében? Aligha. Legalábiis annyira nem, hogy tegyél is ellene, noha biztosan tudod, hogy nem volt elkényeztetve. Az emberek felszíenesek, te is, én is, mindenki. Ami nem érdekli őket, azzal nem is fogalakoznak. Téged a csirke sorsa nem érdekel, mást a ráké, mert ez így kényelmes. És kivétel nincs. Valahol mindenki hasznot húz az állatokból, a legfanatikusabb állatvédő is, mert ő is hív állatorvost, akinek a tudása kitalálható honnan származik.

Egyébként a természet is kegyetlen, mért pont az ember ne lenne az?

2011. máj. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!