Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Melyik legyen a kettő közül?...

Melyik legyen a kettő közül? Mire van kereslet?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nagyjából tudom, már hogy mi szeretnék lenni, de még két szakma között vacilálok.

Állatorvos vagy Kutyakozmetikus.

Melyikből van üresedés?


2011. febr. 26. 10:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem inkább Állatorvos legyél :) Én is az leszek..Am hány éves vagy??
2011. febr. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mindkettő művelőiből Dunát lehet rekeszteni.
2011. febr. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért ez nem így működik... Ahhoz, hogy állatorvos lehess, alap az 5ös kémia, biológia és fizika, ha egyáltalán be akar kerülni egyetemre, és persze rengeteg elszántság, szorgalom, mert az igen nehéz szakma. Míg - már elnézést a kutyakozametikusoktól- de a kk.-t bárki meg tudja tanulni, kis odafigyeléssel és precizitással.

Kereslet pedig jó (és olcsó) szakemberre van, bármelyiket választod.

2011. febr. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszi!

Tudom, még van időm eldönteni mert csak 13 vagyok.

Utolsó: Igazad van! Kozmetikusnak elég egy tanfolyamot elvégezni.

nagyon köszi!

2011. febr. 26. 11:05
 5/14 A kérdező kommentje:

Amúgy eddig 5-ös vagyok bioszból és kémiából. Fizikából pedig 4-es.

Lenne egy másik kérdésem: Attól még lehetek Állatorvos, hogy nem rajongok a fizikáért? Vagyis nem szeretem annyira mint a történelmet vagy a magyart.

Vagy ez csak annak jó aki szereti is?

2011. febr. 26. 11:07
 6/14 anonim ***** válasza:

Azért ez nem olya, hogy milyen filmet nézzek este.

Állatorvok kőkeményen tanulnak tovább a felsőoktatásban diplom stb

Kutyakozmetikusnak meg asszem elég egy okj-s tanfolyam.

Utóbbiból tényleg sok van, jó állatorvos viszont annyira nem sok. Én ezt választanám a helyedben.

2011. febr. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nagyon sokat kell tanulni! Csak, hogy akkor is jó ötlet ha nem ezek a kedvenc tantárgyaim? (fizika, biosz, kémia)?
2011. febr. 26. 11:16
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha nem ezek a kedvenc tárgyaid, akkor buktad. Én ugyan műszaki középiskolában tanultam, de koliban szobatársaim rendes gimiben, és iszsonyat nehéz dolgokat kellett tanulniuk. Én mindig szerettem a bioszt, de azok még nekem is húzósak voltak. A kémiát meg a fizikát rühelltem, mégis tömték a fejem fizikával, és iszonyatosan nehéz, pedig én nem is a fizika faktos osztályba jártam.


Szóval ha ezeket nem szereted, de az állatokat igen, akkor inkább legyél önkéntes, és olyan munkád legyen, amit szeretsz, majd abból támogasd a menhelyeket.

2011. febr. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mire odakerülsz, hogy el kell döntened, még ezerszer megváltozik majd a véleményed. :) Amúgy az legyél, amelyik jobban érdekel.
2011. febr. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszi!

Állatorvos nagyon szeretnék lenni, csak ugye a fizikát nem szeretem. Bár ez lehet, hogy a tanár miatt van.

2011. febr. 26. 11:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!