Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Vajon csak szárazföldi állat...

Vajon csak szárazföldi állat tud "megbolondulni"?

Figyelt kérdés

Ez olyan sci-fibe illő kérdés lesz.:-)

A tengerekben, óceánokban is élnek, élhetnek "megbolondult" állatok, pl halak, stb, vagy ez csak szárazföldire lehet jellemző.

A megbolondult állat alatt az olyan fejlett élőlényt értem, mint amilyen az ember is.

Mondjuk egy teljesen víz borította planétán, mint pl az Európa hold, ott biztosan nem lehet szuperintelligens(=emberszintű) élőlény?

Csak bizonyos fákon lakó és azokon csimpaszkodó "ősökkel" rendelkező állatból tud kialakulni az emberre is jellemző intelligens életforma? Szóval kell pl a kéz ahhoz, hogy uralkodni tudjon egy állat a többi

felett? A hal uszony az csak úszásra használható? (Mondjuk egyes delfinek labdázni is tudnak vele, de max csak ennyi.)

Ezek a speciális feltételek még tovább szűkítik annak a lehetőségét, hogy intelligens létformát találjunk a galaxisunkban?



szept. 26. 06:54
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
#19 Itt most az intelligens életforma alatt azt érteném, ami minimum olyan szinten van, mint amilyenen a mai modern ember is él. Nyomogatja a telefonját, moziba jár, űrhajót épít és vezet, meg ilyenek. (Van erre talán valami pontos definíció is, hogy a bolygója energiájának mennyi százalékát használja, vagy valami hasonló, valamilyen skála ez(?).., de fejből nem tudom.)
szept. 26. 15:16
 22/23 anonim ***** válasza:
Most őrült majomszabásúztad le a hidrogénbombát feltaláló fajt, az embert. Ahhoz, hogy eljutott az ember a cár bombáig a bolygó legintelligensebb egyedeinek kellett hosszú évekig együtt dolgoznia. Tudomány csúcsa egy ilyen fegyver, aminek mellékhatása például a telefonodba vándorolt energia amin valószínűleg olvasod ezt, az atomerőművek által.
szept. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

#22 Most nem ezen van a hangsúly, hogy én minek tartom a modern emberiséget, de, ha mégis választhatnék, hogy tiszta élelmet és környezeti feltételeket szeretnék-e, vagy az okostelefonomat és a hozzá tartozó egyéb fittyfenéket, akkor játszi könnyedséggel dobnám a csába a mobilomat. Mondjuk sajnos ezen a lehetőségen már réges-régen túl vagyunk. Van mobil és egyéb újabbnál-újabb baromság és a tiszta élet már réges-régen elveszett.

Nekem bőven jó volt az is, amikor szinte csak könyvekből és egyéb írásokból tájékozódhattunk. Pl Fukusima, Csernobil, stb tőlem csak elvett és nem adott szinte semmit sem. A cárbombáról meg nem is beszélve. Kb mint Musk teslája az űrben. Elmebetegek.

szept. 26. 17:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!