Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az állatmenhelyek miért...

Az állatmenhelyek miért panaszkodnak annyit ha szinte lehetetlen elvárásokkal adnak ki állatokat?

Figyelt kérdés
Facebookon szoktam ezeket látni hogy könyörögnek hogy fogadj örökbe mert televannak, meg hogy inkább menhelyről vigyél kutyát macskát és ne ismerőstől. És szinte elátkoznak ha a saját kutyádat/macskádat hagyod szülni és megtartod a kölyköket. De olyan elvárásokat támasztanak ami nem kicsit hajmeresztő. Pl hogy csak házban tarthatod a macskát és még a kutyát is még akkor is ha kertesházban laksz. Meg véletlenszerűen kimennek ellenőrizni hogy hogy tartod az állatot bejeltés nélkül. Meg ilyenek hogy adhatsz az állatnak házikosztot csak tápot meg konzervet.

tegnapelőtt 11:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
65%
A kérdés itt nem az, hogy miért szabnak ilyen feltételeket, hanem hogy miért veszik rossz néven, ha ilyen feltételek mellett a nyakukon maradnak a kutyák, és miért adják ezt elő úgy, hogy nincs jelentkező rájuk.
tegnapelőtt 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Katona Dius ***** válasza:
71%
Mondjuk én azt nem értem, mikor nem adnak kutyát, mert napi 8 órát odavagy dolgozni. Tehát pénzed van, hogy ellátsd, de hogy mersz dolgozni. Akinek van munkája, annak ne legyen állata? Érdekes felfogás. Ennyi erővel ne legyen senkinek. Mert akinek meg van ideje, mert nem dolgozik, annak meg pénze nem lesz rá.
tegnapelőtt 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
80%

10

Munka nélküli vagy, higy nem tudod mi az a munka idő? Egy gazda sincs a kutyavával amikor dolgozik csak nagyon kevés engedheti meg

tegnapelőtt 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%
13, semmi bajom nincs a munkával. De ne hívjuk "pár óra"-nak a nyolcat.
tegnapelőtt 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a rossz tapasztalat. Vidéken az udvarban tartás sokszor azt jelenti, hogy kimondottan pocsékul van tartva, valami rossz kutyaházban netán láncon (hiába tiltja már a törvény is) elélökve napi egyszer-kétszer valami kaja és kész. A kutya társas lény, ha nincs mellette másik kutya vagy az ember, ettől bekattan. A munkakutya ugye a gazdájával "dolgozott" régen. Meg hát ha valaki olyan kényes a házára, hogy nem engedi be a kutyát, akkor kérdéses, beengedné-e az olyan kitüntetett esetekben, mint a szilveszter, amikor rengeteg kinti tartású jószág szökik meg. Mi annak idején bent tartottuk a kutyát szabad kijárással a kertbe, kutyaajtóval gondoskodva arról, hogy az emeletre ne mehessen fel, így az ágyra, kényes helyekre se jusson el. Napközben viszont mindig volt lent valaki vele. Most nem tartok kutyát, mert kiszúrásnak érezném, hogy egyedül legyen 8 vagy még több órán át, két kutyára meg nincs hely. De egy zárt, szökésbiztos kertben megfelelő melegedési és esővédett hellyel szerintem tartható lenne kutya a dolgozó embernek is, lehetőleg akkor 2, hogy ne unatkozzanak. A kertben el is tudják végezni a dolgukat, gazda összeszedi, ha hazaért. (Panelban ugye gond az is, hogy ha nincs, aki kivigye napközben ,a kutya tartogathatja egész nap a dolgát.)
tegnap 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!