Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az állatmenhelyek miért...

Az állatmenhelyek miért panaszkodnak annyit ha szinte lehetetlen elvárásokkal adnak ki állatokat?

Figyelt kérdés
Facebookon szoktam ezeket látni hogy könyörögnek hogy fogadj örökbe mert televannak, meg hogy inkább menhelyről vigyél kutyát macskát és ne ismerőstől. És szinte elátkoznak ha a saját kutyádat/macskádat hagyod szülni és megtartod a kölyköket. De olyan elvárásokat támasztanak ami nem kicsit hajmeresztő. Pl hogy csak házban tarthatod a macskát és még a kutyát is még akkor is ha kertesházban laksz. Meg véletlenszerűen kimennek ellenőrizni hogy hogy tartod az állatot bejeltés nélkül. Meg ilyenek hogy adhatsz az állatnak házikosztot csak tápot meg konzervet.

tegnap 11:34
1 2
 1/15 Katona Dius ***** válasza:
100%

1. A házikoszt nem jó nekik. Oké, régen ezt adták nekik, de akkor sem jó. Őszintén? Sok kaja még az embernek sem jó.

2. A kutyát én sem értem, miért nem lehet kerben tartani, de a macskát igen. Azt nem fogja meg a kerítés, átmászik, elüthetik nagyon könnyen. Azért adják ki gazdinak, hogy jó helyen legyen, nem azért, hogy két hét múlva elüsse az autó.

tegnap 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én pl falun lakom és az egyik szomszédunk menhelyről szeretett volna egy nagytestű kutyát kihozni mert az előző meghalt. A fedett teraszon volt a kutyaház ami télen fűthető volt. Az udvar nagy és zárt. És még így sem kapott kutyát mert az nem a házban lett volna tartva.
tegnap 11:52
 3/15 Katona Dius ***** válasza:
84%
Ehhez a részhez én sem tudok hozzá szagolni. A fűtött kutyaház és a szabadság, hogy szaladgálhat kedvére a kertben, nem értem, miért tragédia.
tegnap 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
#3 Ezt nem tudom felfogni én is.
tegnap 11:57
 5/15 anonim ***** válasza:
89%

Ez már sokszor meg lett itt kérdezve, de sosem jutottak konszenzusra. Általában az a válasz, hogy sok rossz tapasztalata van a menhelyeknek, mikor odaadják a kutyát, aztán visszakerül, nem úgy tartják, ahogy megállapodtak, utcán bukkannak rá, stb. Szóval itt nem az a gond, hogy feltételeket szabnak, még csak az sem, hogy nem nem adják ki őket akárkinek, hanem hogy ezt úgy állítják be, mintha az emberek lennének a rosszak, amiért nem akarnak örökbe fogadni. Pedig akarnak, csak nem felelnek meg a feltételeknek.

Azt már csak halkan teszem hozzá, hogy a menhelyen se bent vannak tartva a kutyák, szóval erről ennyit.

tegnap 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
19%

A benti tartás hajmeresztő elvárás. Értem. Több kérdésem nincs is.

De izébigyó, meg figyelj már, azt tudod, hogy ez törvényi előírás is? Nyilván nem a lakásban tartás, hanem a saját területeden belül, szökéséröl megakadályozás?

tegnap 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%
De itt arról van szó, hogy szökésbiztos saját területen belül sem tarthatod az udvaron, csak bent a lakásban.
tegnap 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
56%
7, Ők sem hülyék, pontosan tudják, ha valaki még azt sem tudja hazudni, hogy persze, bent lesz, annak nem társállat kell, hanem organikus riasztó, főleg nagytestű kutya esetén.
tegnap 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#7 Pontosan erről van szó. Max a dolgát elvégezni mehetne ki.


De volt itt a faluban olyan is hogy azért nem kapott mert minden nap pár órát egyedül lett volna otthon a kutya még dologznak. Ami reggel 6 tól délután kettőig lett volna.

tegnap 15:41
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Amikor a nyolc óra az "néhány óra" és nem érti, hogy mi a baj. Őszintén, annyira szeretem ezt.
tegnap 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!