Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A gazdáknak/gazdiknak miért...

A gazdáknak/gazdiknak miért esik nehezére orvost hívni, vagy az állatot elvinni? Pláne, mikor elvileg aggódnak és lehet baj

Figyelt kérdés
Sokan nem is gondolnak rá, hogy talán kéne...
aug. 28. 22:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Mert náluk az allat nem csaladtag, csak úgy van, hogy kielégítse az igényeit. Ha megpusztul az allat, majd vesznek másikat... kb. Ez az indok szerintem. Sok ember annyira közömbös a saját háziállata egészsége iránt.. és sajnálják rá a pénzt.
aug. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Mert pénzbe kerül! Ezt magadtól nem találtad ki?
aug. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
2, ezt lehet tudni előre másnak is, de nem kötelező állatot tartaniuk
aug. 28. 22:35
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Sokan felelőtlenek. Nincs annyi pénzük, nem raktak félre, vagy szimplán nem akarnak annyi pénzt kiadni egy állatra. Ez ilyen egyszerű. Pl. sokan költözésnél is simán kirakják a kutyát, vagy ha öreg lesz a kutya. Nyilván előre tudja az ember, hogy lehet bizony egyszer költözni kell vagy hogy a kölyökkutyából egyszer bizony lesz egy 10 éves idős kutya, és mégis. Az emberek hazaviszik a kutyát, és évekkel utána kidobják, és szimplán azért, mert felelőtlenek és nyomorékok.
aug. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ilyen esetben jó lenne ha egy közeli családtag vagy barát meggyőzné őket. Tapasztalatból mondom az idős, begyöpösödött, "minek hoztál ide egy gethes macskát", "nem kell annak állatorvos, csak úri múlatság és pénzpazarlás", "az állatnak kint a helye" típusú emberek is képesek egész nagy pálfordulásra és később rajongani, elkényeztetni és minden apróság miatt aggódni egy állatért.


Lehet hogy ebben szocializálódtak, hogy az csak egy állat, ha egy gondolkodásmódban nevelkedtél és éltél évtizedekig, nem fog megfordulni a fejedben hogy állatorvoshoz vidd. Nekik csak meg kell mutatni hogy kell gondoskodni egy állatról helyesen és meg fogják tapasztalni mennyi szeretetet adhat. Utána egyenes az út. Kár hogy nincs minden ilyen ember mellett egy olyan, aki átlátja a helyzetet és szól hogy ez így nem jó és márpedig most orvoshoz visszük, ha hisztizel akkor is. Nyilván az ilyen emberek hanyagok, nem kellene állatot tartaniuk de végtére ha egy fajta értékrendben nevelkedtek és éltek akkor nem lehet tőlük elvárni hogy hirtelen máshogy gondolkozzanak. Hosszú folyamat egy ilyesmi a társadalmon belül.

aug. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Előttem minden fontosat leírtak. Ami viszont szerintem még közrejátszhat, azok a környezet reakciói. Nem találom ezt normális dolognak egyáltalán, de sajnos sokan nagyon befolyásolhatóak. Itt is mennyi olyan hozzászólást olvasunk nap mint nap, hogy "minek annak orvos, megdöglik magától is", "régen se rohangáltak vele állatorvoshoz mégis fennmaradt a faj" és hasonlók. Ha ehhez még társul esetleg egy rossz hangulatban elkapott, eleve bunkó állatorvos, azzal egy gyengébb jellem kedvét hosszú időre el lehet venni a dologtól. Nyilván főleg akkor, ha nem is kötődik érzelmileg az állathoz, csak megszokásból vagy akármi miatt van neki.
aug. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert csak mondjak , hogy szeretik a kutyajukat de amugy magasrol tesznek ra.


A kutyam par hete halt meg, azota mindenki azt kerdezi " na mikor lesz masik ?"

Hat csesszek meg.

aug. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Pénzbe kerül.

Meg van aki "nem hisz benne", sajnos ez saját tapasztalatom gyerekkorból. (Rokon) idős bácsi, kerítése nem volt mert minek, kutyája folyton az utcán. Egyszer úgy ment haza a kutya, hogy óriási nyílt sebe volt, én kisgyerekként mondtam hogy vigye orvoshoz, ő csak legyintett hogy minek vinné kuruzslóhoz, az úgyse csinál semmit, csak viszi a pénzt... :( (Egyébként hozzá tartozik, hogy ez az illető az ember orvosokban se hitt, úgyse tudják mit csinálnak, inkább otthon kezelgette magát, egyszer ez egy végtagja elvesztésébe került, szóval nem csak a kutyával művelte ezt hanem saját magával is, mert az (állat- vagy ember-) orvosok szerinte úgyse tudnak semmit, nem segíthetnek.

aug. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Úristen 8as, ez kegyetlen.
aug. 29. 09:51
 10/11 anonim ***** válasza:

#9

Igen, az. Gyerekként nem tudtam tenni semmit (itt kb 10 éves voltam), a mai napig bánt ha eszembe jut.

aug. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!