Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az állatok aranyossága relatív?

Az állatok aranyossága relatív?

Figyelt kérdés
Saját vélemény alapján alakul ki, hogy melyik állat mennyire aranyos?

júl. 22. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem relatív. Részben saját véleményem, részben hogy mit gondolnak mások. Például a legtöbben arányosnak tartják a mókus okát, hörcsögöket. Sokan a macskákat is, de van, aki irtózik tőlük. Én magam a teheneket is iszonyatosan aranyosnak tartom, pedig valószínűleg a legtöbb embernek nem az fog az eszébe jutni egy tehénről, hogy milyen hihetetlenül cuki.

Ez az én véleményem erről.

júl. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, például gondolj csak a kutyákra. Sokan azt mondják a kínai kopasz kutya milyen csúnya, és van, aki meg kifejezetten ilyen fajtát szeretne mert szerinte mrg aranyos. Illetve az ember kedvenc állata is pont azért más mindenkinek, mivel mindenki más állatot tart aranyosnak
júl. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sokan egyértelműen kijelentik például, hogy a kutyák azok aranyosak. Ezek a kijelentések nem helytállóak, mert míg nekem például aranyosak a kutyák, a páromnak nem. Meg sok olyan embert ismerek, akiknek szintén nem, így már nem igaz az állítás.
júl. 22. 21:14
 4/7 anonim ***** válasza:
Aha
júl. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a szubjektóv kifejezés helytálló itt, nem a relatív. De amúgy igen, szubjektív, hogy kinek mi aranyos, kinek mi szép.
júl. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szubjektív, és nagyon széles skálán lehetne ábrázolni az eltéréseket, ugyanaz az állat lehet cuki, és utálatos, visszaszító is, ha különböző emberek véleményét egymás mellé rakod.

Nincs ezzel semmi gond, ez így természetes.


Nekem a patkány nem cuki, még a sokak által kedvelt, tartott csuklyás patkány sem, nem érzek késztetést arra, hogy megcsodáljam, megsimogassam.

Ugyanakkor az egerek között van egy kivétel, a nálunk is őshonos pirókegér.

Nem kedvelem az egereket sem, a házi egér kártevő, a fehér egér nem érdekel, nem cukiság, de a pirókegerekkel más a kapcsolatom.

Ezek az egerek kint élnek a természetben, rőtbarna hátukon fekete csík fut végig, már a látványa is érdekes, de a lényeg a viselkedése.

Nem költöznek be az épületekbe, ott nem tesznek kárt, főleg horgászatok alkalmával találkoztam velük, és van egy kettősség a viselkedésükben. Félénkek, ugyanakkor bátrak. Megközelítik az embert, összegyűjtik a leesett kukoricaszemeket, ehető dolgokat, ugyanakkor villámgyorsan eliszkolnak minden mozdulatunkra.

Viszont, ha kimérten, nyugodtan mozdulunk, néhány nap alatt el lehet érni, hogy a pirókegér kézből elveszi a kaját, megfogni persze nem lehet, azonnal reagál a mozdulatokra.

Igazából ez a viselkedése, ami érdekessé teszi, otthonra nem kellene.

júl. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Biztos hogy alakítja az ízlésünket ezen a téren a korai tapasztalataink. Mint például a félelmet, undort is tovább adjuk a gyerekeinknek "megtanítjuk" a viselkedésünkkel pl bogaraktól, hüllőktől stb. De a kisállatok arcát evolúciósan látjuk aranyosnak mert az arányai hasonlítanak a csecsemőére (nagy szem, pici orr stb), akit meg kódolva van hogy gondoznunk kell.

De a tapasztalataink sokat formálnak rajta. Nekem például sok rossz tapasztalatom van a kutyákkal, mégis aranyosnak gondolom őket csak nem bízom bennük. Macskákra meg tapadok mint a pióca, azokkal csak pozitív tapasztalatom van.

De a legtöbb állatot aranyosnak tartom, ritka amit nem.

júl. 24. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!