Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Eutanázia itthon hogyan...

Eutanázia itthon hogyan szokott történni?

Figyelt kérdés

Két kutyámat is el kellett altatni hosszú életem során. Ebből és néhány YouTube-videóból nem akarok messzemenő következtetéseket levonni, de érdekes.


Esetemben úgy nézett ki, hogy kijött a kocsi, az orvos (?) bevágott egy egy injekciót a combjába, majd felkapták a kutyát a lábainál fogva, és bedobták (szó szerint) a raktérbe.


Most láttam néhány felvételt, ahol az orvos akár egy órát is elidőzött a háznál. Beszélgetett a családdal, simogatta a kutyát, vigasztalta a sírókat. A földön körbe ülték a kutyust, és amikor eljött a pillanat, akkor is úgy adta be az injekciót, mintha gyógyítana. Fertőtlenítés, kíméletes szúrás, lassú beadás. És miután már megállt a szíve, akkor sem ugrott fel, hanem még marad egy keveset. Amikor a hordozóra rakták szegény párát, akkor betakargatta, megigazította.

Egy másik videóban is hasonlót láttam, csak ott rendelőben. És többször megállt a nagy adag injekció beadásánál, hogy a gazdája át tudja ölelni és ki tudja sírni magát.


júl. 15. 14:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is úgy volt mindkét (vagy több, már nem is emlékszem) esetben, hogy kijött az állatorvos és injekció, aztán el is húzott, nem várta meg, hogy kutya kimúljon. A kutyát nem vitték el, az a mi gondunk volt. Ha fizettünk volna lehet, hogy elviszik, azt nem tudom, apám intézte az eseteket. A sírásó bezzeg én voltam :-(
júl. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Na már most.


A helyes eutanázia nagyjából 4 dolgot foglal magába:

- nyugtató, bódító szer alkalmazása (ezt kaphatja intravénásan, de akár izomba is)

- a megfelelő bódultsági állapotról való meggyőződés

- magát a halált okozó szer, ami legtöbbször a légzőközpontot bénítja meg - intravénásan, vagy szívbe adott injekció

- meggyőződés arról, hogy a vitális jelek nincsenek jelen (légzés, szívverés stb.)


nagyjából ezek a legfontosabbak, ezeknek a hiánya súlyos mulasztás.


Manapság a rendelőben megadják a búcsúzásra az időt, próbálják a csendet és az elvonulást biztosítani. A test sorsáról megegyeznek: kiadás, elszállítás, egyedi vagy tömeges hamvasztás.


Háznál történő eutnál kb. ugyanez.

júl. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére nekem csak pozitív tapasztalatom van, nagyon figyelmes és kedves volt eddig minden állatorvos, akit ilyen ügyben felkerestünk.
júl. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!