Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lakásban hogy érzi magát egy...

Lakásban hogy érzi magát egy macska?

Figyelt kérdés

Most költözök el saját lakásba, és a szülői házban mindig volt macskánk, de ők benti-kinti macskák voltak.

Most szeretnék macskát a saját lakásomban.

Lakásban mire kell odafigyelni, hogy érzi jól magát a cica?



júl. 1. 21:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%

Kapható hám, amit rá kell rakni és optimális esetben sétáltatni a környéken.

Annak ellenére, hogy sokan tartanak lakásban kisállatok én nem csinálnám, esetleg akkor, ha tényleg ki tudnám szolgálni a természetes igényét, hogy kint legyen a jószág.

júl. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Legyen kaparófája illetve valami hely ahova fel tud mászni és magasan van (optimálisan belátja onnan a teret). Vannak cicák amik igénylik a búvóhelyeket, de nem mindegyiknek kell. Játék legyen és játssz is vele aktívan legalább napi 1x.

A hámra nem minden cica vevő, viszont nem olyan katasztrófa ha nem viszed ki. Ha elég nagy a lakás és elérhetőek az ablakok ahonnan tud nézelődni, akkor ellesz bent is gond nélkül. Az enyém ha akarnám se menne ki, igazi párnamacska :D

júl. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Még azzal egészíteném ki #2-t, hogy ha megoldható esetleg építhetsz kifutót, így ki is mehet de el nem szökhet. Habár ha lakásba költözöl gondolom ez nem opció. Az egyik ismerősöm macskahálót tetetett az erkélyére és ültetett növényeket, így belekóstolhat a "kinti létbe" a cicája :D A macskát nem különösebben érdekli (igazi szobamacska, két percet se élne kinti cicaként), de az ismerősöm lelkét megnyugtatja :D
júl. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kaparófa, cica totony, esetleg polcok, amiken futkoshat körbe. Egyszóval juttass neki magas kilátópontokat, ahol biztonságban erezheti magát, senki nem matat.

Játékok minden mennyiségben, a net tele van ötletekkel, de bármely kisállatboltban kaphatsz játekokat.

Legalább 2 db alom. A szabály, hogy ahány cica +1 alom. Tehát ha te egy macskás leszel, akkor 2. Ha kettőt akarsz, akkor 3.

Macska háló a nyílászárókra masszív kerettel, ami nem tud kiesni. Szeretnek nézegetni, de ha egy nadár elröppenbaz ablak előtt, akkor hajlamosak utána kapni. Sok cica esett már így ki.

Víz, kaja.

Nagyjából ezek az alapok. Aztán majd alakul :)

Jó cicázást!

tegnapelőtt 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
A hámhoz én annyit még hozzátennék, hogy megvan annak a veszélye, hogy kiviszed hámmal, megtetszik neki, és egész álló nap az ajtóban ordít majd. Ők nem olyanok, mint egy kutya, hogy tudja, hogy pl. 5-kor kimentek és azt türelmesen kivárja... Tehát vagy legyen állandó lehetőség kimenni (kifutó, behálózott erkély stb) vagy inkább hagyd szerintem. Nagyon jól megvannak bent, ha úgy van kialakítva a környezet, hogy komfortos legyen nekik, de ezt már leírták előttem. Esetleg egy ablakot hálózz be neki, napozhasson a párkányon, azt is szokták szeretni.
tegnapelőtt 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#5

Pont ezt mesélte ismerősőm is, hogy napi 5-ször ki kell menni a cicussal.

tegnapelőtt 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Sok aktív foglalkozás, legyenek játékai és legyen egy nyugis helye ahova elvonulhat mindenki elől.
tegnapelőtt 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Valami ilyesmire gondoltam, hogy ilyet vennék neki.

[link]

tegnapelőtt 12:36
 9/11 anonim ***** válasza:
6: igen, én ezért nem is csinálom. Épp folyamatban van egy nem igazán használt erkély macskabiztossá tétele, oda ki tudnak majd menni, de sétálni nem megyünk.
tegnapelőtt 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9

Érthető, de persze a kutyákat is viszik sétálni.

tegnapelőtt 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!