Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Gazdaboltban nem hallottak...

Gazdaboltban nem hallottak még a szuronyos istállólégyről? Hogy védekezzek ellenük?

Figyelt kérdés

Bementem egy nagy gazdaboltba, ami már 40+ éve nyitott ki, és a tulajdonos is változatlan, és ő is aktívan dolgozik a boltban. Nem rég épp tőle kértem segítséget szuronyos istállólégy elleni védekezéshez, kétszer is visszakérdezett, hogy milyen légy, és nagy hangon elkezdett nevetni, hogy ilyenről még nem hallott. Még nevetve átkiabált a kollégájának, hogy "Sanyi, te hallottál már a szuronyos istállólégyről?" Természetesen a Sanyi se hallott róla, és ő is kinevetett, úgyhogy megszégyenítve, írtószer nélkül kellett eljönnöm.

Azt megértem, hogy egy átlag ember nem halott még róla, de hogy a környék legnagyobb és legrégebbi gazdaboltjában nem ismerik, az azért érthetetlen.

Hogy tudok védekezni ellenük, ha a szomszédban sok tehén van, és a kutyáimat és minket is csípnek, ha az udvaron vagyunk?


jún. 28. 11:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Fú, annál a dögnél pedig rosszabb nincs. Ugyanúgy tudsz védekezni ellene, mint a házilégy ellen. Vannak ragasztós csapdák stb.
jún. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szomszédból jönnek, kb esélytelen az érdemi védekezés. A kutyák fülét, szőrét tartsd tisztán és fújd le pl lovasboltban is kapható riasztószerrel vagy Neostomosan oldattal. Vannak ragacsos sárga csapdák, illetve szagos csalival működő vödör csapdák is, de a saját portádról nem tudod megoldani a szomszéd trágyakezelési problémáját. Ez van, sajnálom. Nekem a lovaimat zabálják a szomszéd tyúktrágyából özönlő legyek, én hiába szedem a lótrágyát naponta meg költök százezreket a csapdákra.
jún. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban megfelelő trágyakezeléssel!

A trágya veszélyes hulladék, jogszabályi követelmények vonatkoznak a tárolására (zárt tárgyatároló, ennek ürítése, stb).

Ha a szomszédod nem tartja be ezeket a követelményeket, NÉBIH felé jelezni kell, és majd ők intézkednek.

Hiába irtod vagy csapdázod te a legyeket, ha a szomszéd mocskában közben folyamatosan szaporodnak...

jún. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Imádom" amikor a kedves eladó megszégyeníti a vevőt. De tényleg, még ha szivárványos vattacukorpikkelyke ellen kértél volna irtószert, akkor is minimum egy "Hát ilyenről nem hallottam, nem tudok célzott szert ajánlani rá, ha gondolod próbáld meg ezt az univerzális irtószert" vagy valami.


Szerintem az arcába toltam volna egy wikipédiát, és kikértem volna a kiröhögést.


Érdemben sajnos nem tudok többet mondani, mint az előző kommentelők. Ha a szomszédból jönnek át, akkor mindenképp próbáld meg először vele megbeszélni.

jún. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor telefonon meg kell neki mutatni, hogy mennyire hülye.
jún. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fogjál egy néhányat ezekből a szuronyos jószágokból és vidd be a gazdaboltba megmutatni nekik. Aztán ott a nézegetés közben véletlenül elszabadulnának.
jún. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet ők kutyalégy néven ismerik, de a szuronyos istállólégy a hivatalos neve.


Akkor is bunkók voltak.

jún. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!