Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hatékony lenne így a patkány...

Hatékony lenne így a patkány irtás?

Figyelt kérdés

Sajnos az egér/patkány fogó teljesen hatástalan. Kiteszem éjszakára és másnap ugyanúgy van, viszont patkány gödröket ugyanúgy találok, csak mindig máshol.


Van amúgy nekem egy tacsim akit ha kiengedek akkor mindig elkezdi kaparni ezeket a járatokat, csak nyilván nappal nehéz dolga van. Arra gondoltam, hogy ha ma este kiengedném a kertbe és kiülnék vele és kint lennék vagy hajnalig akkor szerintetek az hatásos lenne? Megér egy próbát? Vagy még annyira se lenne hatékony mint a patkány csapda?



jún. 2. 14:03
1 2
 1/13 V. Hélix ***** válasza:
81%

A patkányok valószínűleg elmenekülnének előle, de ha nem megsérthetik a kutyát és élfertőződhet a seb, vagy ha megeszik egy patkányt mindenféle parazitákat kaphat tőle.


Lehet nem szeretik a patkányok az ételt amit a csapdába teszel próbálj meg valami mást, nagyszüleim diót használtak náluk jól működött.

jún. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
#1 Diót használtam eddig. Télen működött. Most nem akar.
jún. 2. 22:56
 3/13 anonim ***** válasza:
43%
Igen, kellene mar egy atfogo patkanyirtas kis hazankban!
jún. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Senior Séf ***** válasza:
100%
Az egérrel ellentétben a patkány intelligens állat. Nagyon könnyen tanul. Ha egyet megfogsz csapdával, többet a büdös életbe nem megy bele több. Ha gyorsan ölő mérget használsz, ott is összefüggésbe hozzák a dögöt a méreggel. Egyetlen hatásos módszer a ma használatos véralvadásgátló hatóanyagú patkányméreg. Ebből folyamatosan kell ennie, mire felhalmozódik a szervezetében a LD.
jún. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
De akkor ez a kiengedem a kutyát módszer esélytelen?
jún. 3. 18:18
 6/13 anonim ***** válasza:
61%
Ha nem akarod, hogy a kutyád megsérüljön, ne kísérletezz vele.
jún. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a macskák nagyon hatékonyak ilyen téren. Kis foglalkozással a kutyussal is összeszoktatható.
jún. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Hát a tacsim folyton kapar a kertben. Most is itt van kint velem és szaglászik, ha érez valamit kapar. Akár jó nagy lyukakat is ásik. Ezért gondoltam, hogy szerintem megfogná, mert az ösztön benne van. A madár is ha leszáll felveszi a vadász pózt és ugrik neki. Még a legapróbb bogarat is megtámadja.


De még nem vettem rá magam eddig, hogy ki üljek éjszaka. Igazából most lenne időm mert itthon vagyok, majd lehet ma vagy holnap éjjel kipróbálom.

jún. 5. 14:32
 9/13 anonim válasza:
Engedd ki . Nekem foxim van az rendbe tette az udvart gyorsan ki írott mindent . Ha be van oltva semmi baja nem lesz . Ezek erre lettek tenyésztve .
jún. 12. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kiengedtem, fogott is kettő nagy patkányt :))
jún. 12. 06:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!